Od kdy můžu dát tofu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
695
12.1.22 07:40

Od kdy můžu dát tofu

Zdravím maminky, zrovna mám doma Tofu a tak mě zajímá, jestli to můžu dát k obědu skoro desetimesicnim dětem místo masa :think:
Jen ještě dodám že nejsme vegetariáni, takže kluci mají normálně maso i vajíčka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
465
12.1.22 07:46

Tož to mě taky zajimalo, tak jsem se koukla na strýčka Google a ten mi napovídá, že detem když mají zařazene mléčné prikrmy, můžeš dát tofu výjimečně třeba 1 - 2 x měsíčně. A hlavně opatrně a málo. Každopádně uvidíš co to a ním udělá, určitě ho neotravis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
12.1.22 07:52

@Mkilus no právě že jsme taky hledala na Googlu a našla jsem něco podobného. Ale právě si nejsem jistá, jestli se tím mléčný myslí už jako jogurt, nebo až je zařazený i tvaroh a kravské mléko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
12.1.22 07:55

@Elea9 no asi tak - výjimečně jim to jednou dát můžeš, ale nic prospěšného to pro ně není, ale otrávit se z toho neotráví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27752
12.1.22 07:55

@Elea9 Tofu je ze soji, takže potenciální alergen.
A dětem dávat opravdu výjmečně, obsahuje fitohormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
12.1.22 08:15

@Elea9 syn mel ABKM takze dostaval jogurt Alpro což je taky sója. A ten ho mel aspon 1× týdne, nekdyzi dvakrát uz od 9 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
12.1.22 08:26

@Elea9 já bych nedávala, řekla bych, že to bude podobne jako tvaroh, taky se moc nemá před rokem, navíc je to alergen. Tak malým dětem bych radši udělala jen zeleninový oběd, když nemáš maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
12.1.22 09:51

Tofu je sója, ne? To nejdřív od 3 let. Ono totiž ani není důvod to dětem dávat. :nevim: To jim radši udělej samotnou zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
12.1.22 09:58

Kvůli fytoestrogenům dej Tofu co nejpozději (nejlépe vůbec) a nebo, pokud chceš dávat sojové výrobky, tak jedině fermentované a nejdřív po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
12.1.22 10:18

Mám známé v Koreji - tam se jí tofu jak na běžícím páse - a dávali ho až od 2 let, takže mnohem později než maso. :nevim: Já nedávám doteď, sice to my dospěláci občas jíme (ale taky mnohem míň častěji než za mlada), ale dítě to nijak neláká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
12.1.22 11:43

Moc všem děkuji, nakonec jsem jim udělala normální oběd. Jen mě to tak napadlo, když jsem ho měla doma, kupujeme to jen cca jednou za půl roku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
12.1.22 23:54

V naší školce teď měli nějakou pomazánku s Tofu, to mě celkem překvapilo, takže jedovaté to asi pro děti nebude. Ale v těch 10 měsících mi to přijde zbytečně brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15174
13.1.22 08:54

Dříve jak ve 3 letech bych asi nepodala kvůli sóje :nevim: moje holky to neměly nikdy..4 a 7 let :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
14.1.22 23:58

Vzhledem k tomu, že běžně se dětem dávají vejce a mléčné výrobky už před dosažením 1 roku, tofu bych se fakt nebála (všechny zmiňované potraviny jsou alergeny, ale u rohlíků a mléčných výrobků to z nějakých důvodů lidem tolik nevadí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat