Od kdy omalovanky?

98
21.11.20 23:50

Od kdy omalovanky?

Zdravím všechny, prosím, od jakého věku děti baví a oceni omalovamky? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26720
22.11.20 00:18

@KaterinaDo záleží na dítěti. Hlídala jsem holčičku, co vybarvovala ve 2 letech - úroveň přiměřená věku, ale vydržela to hodiny. Ve 4 letech vybarvovala lépe než syn v první třídě.
Moje děti to nebavilo nikdy (teď jim je 9 a 6).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4540
22.11.20 00:57

Moji kluci nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
22.11.20 01:18

Moje dcery začaly ve 2 letech. Milovaly to a dokázaly za odpoledne vymalovat celý omalovánky, který od někoho dostaly. Než odešla návštěva domů, měly skoro vymalováno. Jedna jako druhá. S rostoucím věkem to pak trochu opadlo. Teď v 5 a 8 letech raději kreslí své vlastní obrázky. Mladší sem tam vybavuje. Myslím ale, že to každé dítě má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
22.11.20 05:49

Starší dva vybavováni podle čísel, u některých jsou jen čísla a u některých musí sečíst jednoduchý příklad.
Nejmenšího omalovánky baví, ale rad si to vybarvuje podle sebe a ne podle předlohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
22.11.20 07:24

Dítě 2,5 roku, omalovánky moc baví, ale musí vybarvovat někdo jiný, pastelku vezme do ruky jednou za týden. Snad se to ve školce zlomí. Tak to mám jako antistresové omalovánky. :lol: Na jemnou motoriku máme nálepky, razítka a teď na podzim loupání ořechů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
22.11.20 07:41

Staršího tak od 2 let, v 5 uz vybarvuje jako mistr, baví ho to hodne. Mladší začíná cmarat ted v roce a pul, ale spis to uplne zacmara nez vybarvi, ale snaha a nadseni je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
22.11.20 07:43

Můj kluk začal 3 roky a 2 měsíce, nestíhám omalovánky kupovat, hlavně A4. Jednoho dne sedl poručil si omalovánky a maluje, ale on rád tvoří obecně, modelína, kyneticky písek, lego, foukací fixy, prakticky, co mu ukážu, to chce zkusit a vydrží u toho, nebo toho strašně moc zná ze školky, co se týká těchto aktivit. Teď tento týden začal zase s vystihovankami, takže zase hodně vystřihuje, být nedokonale, ale snaží se. Jsou mu 3,5 roku. Už odbirame tři dětské časopisy, to je vždy radosti, když dorazí do schranky. Já mám ještě divoké batole, nemám moc čas, takže se mnou na tohle nepřišel. Asi ten podnět na tu tvorbu vznikl ve školce a u me mamky, ze školky denně nosí výtvory. Včera v té zimě jsme ještě museli jít na kaštany a listy. A tvořili jsme do devíti do večera, ještě, že batole má teď spavou. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
22.11.20 07:56
@KaterinaDo píše:
Zdravím všechny, prosím, od jakého věku děti baví a oceni omalovamky? Děkuji

To je hodně individuální. Moje dítě dostalo pastelky do rukou poprvé v roce. Omalovánky přišly na řadu krátce poté. Především bych od úplného prvopočátku dbala na správný úchop, aby si dítě nezafixovalo nějakou příšernost. Přeučuje se to pak velice špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
22.11.20 08:18

Obě děti začaly o pastelky a malování jevit zájem v 18 měsících. Nějaký rozumný výsledek se u syna objevil před třetím rokem, dceři je 2,5 a už to začíná vypadat, že aspoň tužku trochu ovládá.

Jinak každé dítě to má jinak. Moje děti malování baví, třeba neteř se musí už hodně nudit aby aby vzala do ruky pastelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8933
22.11.20 08:25

Dcera 7 let laxní přístup, nemá výdrž, takže omalovánky nic moc. Mladší 5 let maluje od 2let a zlepšuje se. Má trpělivost a baví ho to. Nejmladší 2,5r maluje od 2 let a snaží se, výdrží dlouho. Kamarádky syn 6 let nesnáší omalovánky, upozorňovala mě na to, když jsem mu kupovala dárek k narozeninám. Zkusila bych koupit nějaké malé podle oblíbeného seriálu, pohádky a uvidí se. Našim dětem se líp maluje fixami, co mají jeden konec tenký a druhý tlustý nebo tlusté zvýrazňovače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22941
22.11.20 08:41

Srarsi asi od tri let, mladsi po roce (vysledek samozreje odpovidal veku).
Predlohu tedy nikdy nedodrzoval ani jeden.
A hodne zalezi na motivu. Nektere vybarvili behem par dni, jine uz tu lezi roky netknute.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
22.11.20 09:08

Já to zkusila u tříletého a skončilo to tak, že mi omalovánky strčil do ruky a odešel si hrát. Celkově ho ale malování nebaví, vždycky načmárá pár klikyháků a tím končí. Mladší je rok a půl a jsou tak na stejné úrovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 14:43

Co nejdrive, to je divnej dotaz, popravde. Nekdo umi cist ve dvou letech, nekdo az v sesti. To je to same.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama