Od kdy se dá miminko zachránit?

Anonymní
2.4.17 00:07

Od kdy se dá miminko zachránit?

Ahoj, zajímalo by mě kdy se dá miminko zachránit bez následků v případě předčasného narození. Hrozí mi předčasný porod a jsem ve 27tt a mám fakt strach. Snažím se na to nemyslet, ale nejde to. Porodila jsem v 32 tt a i přes nízkou porodní váhu dcera nemá žádné následky. Vím, že mi nikdo do předu neřekne jak to bude, ale stejně mi to nedá a musím pídit. Znáte nějaké případy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

658
2.4.17 00:15

Já znám, i osobně, u Apolináře jsem jich viděla takových předčasně narozených hodně :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
2.4.17 00:16

Od 24tt se běžně zachranuje, v tomhle týdnu ale prý snad třetina dětí nepřežije, třetina s následky a třetina bez následků. 27tt je hodně brzo, ale šance už by byla hodně solidní…zase co jsm někde četla, a utkvělo mi to v hlavě, že z dětí narozených v 28tt přežije cca 85 procent. Já osobně znám jednu holčinu, co porodila 25 plus něco málo, a chlapeček je celkem v pořádku. Je drobounkej, a má diagnostikovaný adhd myslím, ale nic fatálního, je to normální chytrej klučina. a pak ještě z doslechu 26+něco, a holčička taky přežila, byla dost dlouho v nemocnici, ale dle fotek vypadá, že je zdravá. Držím palce, ať mimčo donosíš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11720
2.4.17 00:17

Bez nasledku tezko rict…bratranek byl tusim tech 27, musel hodne na rehabilitace atd, ale v dospelosti je ok az na zhorseny zrak…coz je nasledek, ale da se s tim zit. Jinak osobne znam deti 30tt+ uplne bez nasledku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48754
2.4.17 00:19
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě kdy se dá miminko zachránit bez následků v případě předčasného narození. Hrozí mi předčasný porod a jsem ve 27tt a mám fakt strach. Snažím se na to nemyslet, ale nejde to. Porodila jsem v 32 tt a i přes nízkou porodní váhu dcera nemá žádné následky. Vím, že mi nikdo do předu neřekne jak to bude, ale stejně mi to nedá a musím pídit. Znáte nějaké případy?

mě primář na JIRP říkal že od 28tt už je to ve většině případů ok ale že bohužel nejvíc mají dětí 500gr a tam nikdy neví, prý kolikrát si sami mysleli že to dopadne špatně a nakonec dítě bojovalo a je bez následků. ale je jasné že čím déle zůstane v břiše tím lépe pokud dítěti nejde o život a musí ven. lékaři dokáží zázraky, vím že když se narodil prostřední který jím ten rok hodně zvednul průměrnou váhu dětí tak druhý den tam přivezli 3 500gr děti. ne každé dítě zachrání ale velkou většinu ano, někdy ty děti mají hodně problémů a doktoři to zvládnou. Nejhorší je 24-26tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26244
2.4.17 00:20
@slavuska1 píše:
Od 24tt se běžně zachranuje:hug:

edit. Chtěla jsem říct, že určitě se o to v tomhle týdnu už pokusí.

Příspěvek upraven 02.04.17 v 00:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
2.4.17 00:23
@Bábrdl píše:
Tak běžně určitě ne, ale i takové výjimečné případy jsou.

tak já psala zachraňuje, a to s, pokud vím, od 24tt dělá vždycky :think: bohužel je to zdaleka ne pokažýd povede :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26244
2.4.17 00:24
@slavuska1 píše:
tak já psala zachraňuje, a to s, pokud vím, od 24tt dělá vždycky :think: bohužel je to zdaleka ne pokažýd povede :,(

Jasně. Uvědomila jsem si, jak to vyznělo, tak jsem to změnila, ale tys už zareagovala.

Je pravda, že se určitě pokusí i u 24tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26244
2.4.17 00:25
@Anonymní píše:

Tady si můžeš přečíst příběhy miminek.
http://nedoklubko.cz/pribehy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 00:29

Malej se mi narodil 26 +1. Ted jsou mu dva a pul roku. Krome toho, ze je mensi a hubenejsi nema zadne nasledky.

• Nahlásit
  • Citovat
2393
2.4.17 02:16

Svagrova porodila ve 25tt. byli u apolinare, ze zacatku to vypadalo vselijak, vsichni jen doufali… maly mel pres pul kila, vypadal jak morce, takovy uzlicek jen tak do ruky :( ale vypiplali ho. prvnich par let mel mensi obtize s dychanim, trochu na to trpel, protoze se mu tenkrat nestihly dovyvinout plice. ale pak to preslo. vloni synovec oslavil 10.narozeniny a je naprosto v poradku. zadne nasledky nema a dokonce ani neni maly nebo hubeny. neboj, bude to dobre :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
2.4.17 07:39

Kukni na nedoklubko. Je tam spousta pribehu. Me hrozil predcasnej od 20 tydne. Zila jsem terminem 23+ kdy zachranuji, ten jsem prekonala…od jednoho dr.mi bylo receno at vydrzim aspon do 28+. Dalsi rikal, ze 30+ a dalsi aspon 34+. Tak si vyber. Ale po tom 28-tydnu uz vypiplaji vetsinou bez nasledku. A vis jak to u me dopadlo? V 38+ me vyvolavali. Drz se at vydrzis co nejdele! :hug:

• Citovat
  • Upravit
Envie
2.4.17 07:41

Jo a jeste na FB je skupinka "nedonosena miminka zazrak zivota (original FB stranek), tam je taky spousta pribehu a podpory, zkusenosti. Vsichni mili a poradi…zkus to. Dodaji ti silu a viru!

• Citovat
  • Upravit
1120
2.4.17 07:54

Já rodila 31 týden dvojčata, potíže byly už od 25 týdne. Všude jsem slýchávala, že 28 týden je zlom kdy děti už bývají až na vyjímky vpořádku, i když je to spousta vypiplávání, samozřejmě ještě lépe 32 týden, to je další zlom, tam již je to téměř jistota, že při správné péči to bude ok. Tvůj 27 týden již je relativně dobrý, věřím, že by to dítě zvládlo, vpořádku bývají i děti z nižších týdnů. Někdo tu píše, že z 28 týdnu přežije 85 procent, není to pravda, z tohoto týdne přežijí téměř všechny, bez jakývkoli dlouhodobějších následků 80-85 procent. Taková jednoduchá pomůcka
24 týden-40 procent bez následků
25 týden- 50 procent bez následků
26 týden -60 procent bez následků…28 týden 80 procent bez následků, ale od tohoto týdne většinou i případné následky nebývají závažné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2175
2.4.17 08:40

Asi to nelze nějak odhadnout. Znám holčičku narozenou 29+6,žije, ale je ležící, nemluví, stále na plenách (6 let),krmí ji jen s obtížemi :,(. a potom znám kluka narozeného ve 31. týdnu a už je z něj skoro třináctiletý fešák metr pětasedmdesát vysoký :)… Držím palce, ať vydrzite ještě alespoň do 32 tt, to už bych řekla, že je tak nějak relativně bezpečná doba… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama