Od soukromníka do státní sféry - jak to bude s tabulkovým platem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katulka.k
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 08.10.18 11:31
od soukromnika do státní sféry

Holky mám dotaz. Známa pracuje 23 let u soukromika jako sekretářka. Chtěla by změnit zaměstnání, jít do státního sektoru, taktéž na obdobnou pozici sekretářky. Bude se jí těch 23 let počítat do tabulkového platu? Děkuji

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 08.10.18 11:33

Ano, bude.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 08.10.18 11:34

@TMana děkuji :hug:

smudlinky
Závislačka 2572 příspěvků 348 inzerátů 08.10.18 11:39

Není důvod, proč by se to nemělo počítat, pokud byla sekretářka celou dobu. myslím, že u soukromníka si vydělá víc, než ve státním sektoru.

Fazulina
Závislačka 3856 příspěvků 08.10.18 12:00
@smudlinky píše:
Není důvod, proč by se to nemělo počítat, pokud byla sekretářka celou dobu. myslím, že u soukromníka si vydělá víc, než ve státním sektoru.

Nemusí být, byla jsem sekretářka u soukromníka, kde jsem měla málo a pak na VŠ, kde jsem měla 2× tolik:-).

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 08.10.18 12:09
@smudlinky píše:

Záleží jak kde. Ale zase ve státním sektoru je stabilnější práce i pracovní doba.

TMana
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 08.10.18 12:12
@Janina81 píše:
Záleží jak kde. Ale zase ve státním sektoru je stabilnější práce i pracovní doba.

To taky nemusí být úplně pravda. Navíc to může být i psycho, když např. máte vedoucí, která po 15ti letech na padesátý pokus udělala bakaláře a vozí se po svých podřízených.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 08.10.18 12:19

@TMana je rozhodnuta odejít. O finance nejde v první radě, ví, ze si pohorsi. Ale atmosféra je neúnosna

TMana
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 08.10.18 12:24

@katulka.k Držím palec. Co se týká mezd, má několik složek, základní se dá spočítat podle tabulek - podle pozice a praxe. Pak bývá nějaké osobní ohodnocení, které může být až 100% základu, ale je strašně rozdílné, jak se kde dává. Mám známé, které mají osobní ohodnocení řádově stokoruny a pak takové, které mají 15tis.

iiiv
Extra třída :D 10980 příspěvků 08.10.18 12:42

ať to zkusí, odejít může kdykoli :-) praxe by se jí měla počítat.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 08.10.18 12:51

Holky Dekuju vám moc :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >