Reklama

Od soukromníka do státní sféry - jak to bude s tabulkovým platem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 08.10.18 11:31
od soukromnika do státní sféry

Holky mám dotaz. Známa pracuje 23 let u soukromika jako sekretářka. Chtěla by změnit zaměstnání, jít do státního sektoru, taktéž na obdobnou pozici sekretářky. Bude se jí těch 23 let počítat do tabulkového platu? Děkuji

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 08.10.18 11:33

Ano, bude.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 08.10.18 11:34

@TMana děkuji :hug:

smudlinky
Závislačka 2517 příspěvků 360 inzerátů 08.10.18 11:39

Není důvod, proč by se to nemělo počítat, pokud byla sekretářka celou dobu. myslím, že u soukromníka si vydělá víc, než ve státním sektoru.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3466 příspěvků 08.10.18 12:00
@smudlinky píše:
Není důvod, proč by se to nemělo počítat, pokud byla sekretářka celou dobu. myslím, že u soukromníka si vydělá víc, než ve státním sektoru.

Nemusí být, byla jsem sekretářka u soukromníka, kde jsem měla málo a pak na VŠ, kde jsem měla 2× tolik:-).

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2177 příspěvků 08.10.18 12:09
@smudlinky píše:

Záleží jak kde. Ale zase ve státním sektoru je stabilnější práce i pracovní doba.

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 08.10.18 12:12
@Janina81 píše:
Záleží jak kde. Ale zase ve státním sektoru je stabilnější práce i pracovní doba.

To taky nemusí být úplně pravda. Navíc to může být i psycho, když např. máte vedoucí, která po 15ti letech na padesátý pokus udělala bakaláře a vozí se po svých podřízených.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 08.10.18 12:19

@TMana je rozhodnuta odejít. O finance nejde v první radě, ví, ze si pohorsi. Ale atmosféra je neúnosna

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 08.10.18 12:24

@katulka.k Držím palec. Co se týká mezd, má několik složek, základní se dá spočítat podle tabulek - podle pozice a praxe. Pak bývá nějaké osobní ohodnocení, které může být až 100% základu, ale je strašně rozdílné, jak se kde dává. Mám známé, které mají osobní ohodnocení řádově stokoruny a pak takové, které mají 15tis.

iiiv
Extra třída :D 10910 příspěvků 08.10.18 12:42

ať to zkusí, odejít může kdykoli :-) praxe by se jí měla počítat.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 08.10.18 12:51

Holky Dekuju vám moc :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >