Jak probíhá odběr krve u dětí? Dcera má 21 měsíců

74
8.1.06 16:46

Odběr krve

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak probíhá odběr krve u dětí. Naší Lucince je 21 měsíců a v úterý jdeme na alergologii, kde jí budou brát krev, kvůli tomu, že já jsem alergik, tak, aby jí to zkontrolovali. Ještě budou dělat krevní obraz a jaterní testy. Z prstu to prý nejde, že potřebujou hodně krve, takže to má být z ruky. Dívala jsem se jí na ručičky a vůbec žádné žíly jsem tam nenašla. Ráda bych znala vaše zkušenosti s odběrem krve u Vašich dětiček. Díky Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.1.06 18:22

Ahoj,take chodim s dcerou na alergologii.Poprve ji brali krev ze hrbetu ruky-to ji byl rok a ted ve dvou letech z zily v loketni jamce. Taky zadne zily nevidim,ale sestricky je najdou :wink: Odebiraly ji asi tri zkumavky-ne plne :wink: .
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
74
8.1.06 18:30

Petro, moc děkuji za odpověd. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
8.1.06 19:47

Ahoj.

My chodíme na gastroenterologii ( potravinové alergie). Odběry nám dělají poměrně často (hlavně než se zjistilo, co Radimkovi vlastně je). Obvykle záleží na sestřičce, která krev odebírá. V našem případě máme zkušenost s odběrem z loketní jamky, zápěstí i prstu ( opravdu lze brát jen některé odběry). Jako nejsnadnější, nejrychlejší a pro Radima nejpřijatelnější bylo zápěstí. Nám odebírali 4 zkumavky a tak obvykle byly nutné vpichy 2. Na lačno to bylo horší, krev byla hustá a tak téměř netekla, musela se vymačkávat. Nechci strašit, nejhorší to bylo, když měl 6 měsíců. Pak už s zvykl. Řve, ale vydrží.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
8.1.06 19:48

Lucina, ja som pocula dobry typ, co najviac dieta zavodnit pred odberom, davat mu co nejviac pit. Ona ta krv potom lepsie tecie a je to rychlo. Mam to odskusane aj na sebe, mam mizerne zily a ked som sa pre odberom hodne napila, tak to islo super.
U deti sa myslim odporuca zavodnovat cely den predchadzajuci odberu. Drzim palce, aby to bolo co najmenej bolestne.
Ja synovi davam robit v lakarni masticku (je to na sposob EMLY) a ta znecitlivuje. Stoji okolo 23sk, ma trvanlivost 3m a davam ju vzdy pred ockovanim. Neviem, ci nieco podobne zozenies aj v CR u nas poznam len jednu lekaren, ktora tuto masticku vyraba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
11.1.06 12:07

Ahoj,
nechci strašit, ale my tam byli dneska. prvně to zkoušeli z ruky, ale žádný žíly opravdu nebyly k nalezení, takže to zkoušeli na třikrát. nepovedlo se.
nakonec to brali z hlavičky. To je dost běžný, více méně jsem s tím počítala.
malýmu je teď 13 měsíců. Koukala jsem, že na ruce má pěknou modřinu, ale na tý hlavince nic. Ale měla jsem dost, ale když to musí být, tak se to holt musí vydržet.
Ahoj E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
14.12.11 13:15

Batole 17 mesicu

Ja nezastavam nazor miminko tyrat, brali mu z hlavy to byl tak unavny (z anemie), ze to skoro nevnimal modrina ale byla. Minuly tyden v nemocnici mu brali se zapesti a pichli mu vic jak jednou, tlustou jehlou a on se na chudacek dival a plakal. Nicmene krev netekla ackoliv meli tlustou jehlu bud pichala doktorka vedle a nebo muj skutecny nazor je, ze byl v takovem stresu, ze proste nechtela tect. Pri jinem odberu ktery byl z hlavy v Dubnu mel krev velmi hustou tudiz je to velice mozne! Potom uz jsem odber odmitla, jakmile jsme dosli domu z nemocnice byl nas syn opet stastny. Moc byla odebrana ale ne sedimentace jen rutini kontrola nic mu nenasli nicmene potize stale setrvavaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
14.12.11 20:42

Moje zkušenost je taková, že na alergologii jako takové to naší holčičce nebrali, ale šli jsme do odběrového centra, kde jí napíchli levou zadní- V loketní jamce- Nemá žíly ŽÁDNÉ,a le tady byli profíci a bylo to hned. Brali asi tři zkumavky. Nevím, zda vás taky někam odešlou, ale je jisté, že to půjde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
14.12.11 20:43

Jo a opravdu dítko před odběrem co nejvíce zavodnit!!!!Pít, pít a pít, aby byly žíly dobré!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama