Odběr plodové vody

60
9.8.06 09:48

Odběr plodové vody

Ahoj holky,doufala jsem ve skrytu duše, že se mě to nikdy týkat nebude a bohužel. Po 6 letech snažení se nám po druhém IVF ICSI zadařilo a na testu byly dvě čárky. Vše naprosto v pořádku, jen první testy v 11.týdnu pozitivní. Šok - hrůza, ale jdeme dál, třeba ty v 16. už budou OK. NO jak myslíte -nebyly :( … riziko M.Dawn 1:220. Čeká mě geneticka a odběr plodovky-nejspíš za týden a jsem naprosto nervama pryč. Z genentiky už dávno vím, že nejsme přenašeči špatného genu, ale Dawnův syndrom prostě může vzniknout i tak - bohužel. Jsem naprosto zoufalá, všude čtu příspěvky, že testy taky nevyšly a plodovka nakonec OK, ale jetště jsem nečetla aby někomu nevyšly oba testy (i v 11. i v 16.tt) a bylo to OK. Máte to za sebou taky některá????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
9.8.06 09:51

Milá Dandy,

sice se mi to nestalo, ale moc držím palečky, aby to bylo v pořádku!!! Přeju Ti hodně štěstí a síly!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
9.8.06 09:54

Ahoj,
vím, že se to špatně říká, ale snaž se nenervovat. Mě vyšly testy taky blbě, riziko DS 1:12, takže jsem taky absolvovala genetiku a amniocentézu a výsledek byl v pořádku. Tvoje výsledky mohou být ovlivněny spoustou dalších faktorů, takže můžou být zkreslené.
Takže se snaž myslet pozitivně, nervy nejsou dobré pro mímo. Nejhorší je to čekání na výsledek.
Držím palce, ať to vše dobře dopadne, Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
9.8.06 10:03

AHoj já jsem taky byla u prvního dítěte na odběr plodové vody, protože mi krev nevyšla a plodovka mi vyšla dobře. Na genetice mi říkali, že to může být ovlivněno třeba špatně vypočítaným termínem. U druhého jsem měla všechno OK a na plodovce jsem ani nebyla. Jinak úplně chápu tvůj strach. já jsem myslela že zešílím. Samotný odběr už taková hrůza není. Teď už používají opravdu tenké jehličky. Přeji ti hodně štěstíčka ať ti to dobře dopadne. Když tak dej vědět, jak jsi dopadla. A kdy jdeš na odběr? Sati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
9.8.06 10:28

Opravdu se neboj … do vypoctu te pravdepodobnosti vstupuje spousta faktoru, nejenom vysledky z krve. Ja mela krev v poradku, ale vzhledem k memu veku mi vysla v 16tt pravdepodobnost Downa 1:400, takze jsem taky absolvovala amnio a pred tydnem se mi narodil nejzdravejsi chlapecek na svete :lol:
Ten odber sam o sobe opravdu boli jeste mene nez odber krve, jen pak radeji tak 4 dny lez a nedelej nic namahaveho, aby se Ti nestahovala deloha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28560
9.8.06 10:33

Ahoj, hlavně se pokus být v klidu. Mě vyšel Down 1:17. Byla jsem z toho úplně na prášky, ale po plodovce se ukázalo, že je vše v pořádku a máme zdravého kluka. Neboj, doktoři jsou od toho, aby strašili nebohe těhotné :wink:
Držíme pěsti, hodně štěstí Tin a Maju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
9.8.06 11:13

Neboj, taky jsem byla na amniocentéze, sice jsem měla podezření na roštěpovou vadu, ale vše bylo OK a máme zdravého kloučka! To procento kdy se může potvrdit nějaký problém, je malinké!
Nakonec se zjistilo, že odchylku v triple testech zapříčinilo, že jsem na začátku těhu čekala dvojčata, ale ten jeden plod zanikl, ale v krvi se to stále projevilo! Prostě stačí málo aby byly výsledky pozitivní!!
Přeji hlavně ať v klidu prožiješ to čekání na výsledky, to je horší než odběr sám (ty nervy)!!!!!
Je to těžké, hlavně zkus být co nejvíc v klidu, kvůli miminku!!!
Přeji zdravé miminko!!!!!!! :D :D :D :D :D
Danny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
9.8.06 11:34

Byla jsem na odběru plodovky 2× (tedy při každém těhu :-)) a vždycky OK. U toho druhého jsme měla riziko rozštěpu páteře 1:19!!!!

Odběr trochu píchne, čekání na výsledky bolí :-( ale pak to stojí za to :-))

Držím palce

martina

jo a u 1. těhu jsem měla špatně testy v 12 tt, v 16 Ok a při druhém těhu oba blbě a ještě zvetšené šíjové projasnění (NT)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
9.8.06 12:29

Ahoj Dandy :D

Hlavně klid ,já vím ono se to kecá.Já měla riziko na DS 1:9 ,a testy z plodovky byly nakonec OK a Sašík je zdráv.
Držím palečky,uvidíš ,že to bude v pořádku .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
9.8.06 12:40

Ahoj, i ja mam stejnou zkusenost, riziko z krevnich testu 1:82, odber plodove vody a pak ta skvela zprava, ze vse je v poradku. Tomaskovi je ted 3.5 a je to kluk jak buk :D

Ale uplne chapu tve rozpolozeni, ja jsem vysilovala neskutecne a to cekani me drasalo.

Zkus se trochu uklidnit, to riziko je opravdu malilinke a urcite bude vsechno v poradku!!!!

Drzim palce, Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
9.8.06 12:49

Taky mi vyšly testy v 13tt špatně (a navíc je dělali pozdě) - takže jen podle UZV, ale to prosvětlení bylo hodně za hranicí, krevní testy nevím, ty mi dělali až po amnicentéze. Riziko jsem měla 1:20 a teď se mi po zemi válí půlroční zdravý mrňousek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
9.8.06 21:06

Ahoj Dandy,

možná jsem včerejší, ale já bych po 6-ti letém snažení a IVF na potrat určitě nešla. A pokud nechceš na potrat, tak je (rzikový) odběr plodové vody naprosto zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
9.8.06 21:22

Přidávám se k zástupu falešně pozitivních testů. I mně vyšel RISK v tripple testu 1 ku 95 na DS. Měla jsem hrozné nervy, ale vše vyšlo v poho. Navíc na DS můžeš mít hrubý orientační výsledek do 1 nebo 2 dnů, takže se nemusíš nejistotou trápit těch 14 dní do konečných výsledků. My jsme o tento zkrácený test požádali na gen. konzultaci a bylo nám vyhověno (byli jsme v GENNETU).
Držím palce a přeji hodně síly Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
10.8.06 08:15

Ahojky,

hlavně klid. Pokud se dělají genetické testy kolem 12.týdne, tak je to jen pokus zjistit, že to má cenu a výsledky mají cenu. Mě také dělali genetické testy z krve v 11.týdnu a vyšlo mi 1:340 je to hraniční hodnotu. Do týdne od výsledků jsme šli ke genetikovim, který nám vše vysvětlil a domluvili jsme odbě r plodovky s tím, že počkáme ještě na krevní testy v 16.týdnu a poté to můžeme definitivně potvrdit nebo vyvrátit. Ale já byla už v té chvíli rozhodnuta, že i kdyby ty testy vyšly dobře, stejně na odběr půjdu. Testy dopadly naDownův syndrom 1:14 000. Ale přesto jsem šla, bylo to v pohodě a nyní mám zdravou krásnou holčičku
Držím palečky, uvidíš , že všechno vyjde dobře.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
11.8.06 11:16

Já byla na amnicentéze už popáté (předevčírem) a teď čekám jen na výsledky. Doma mám 4 zdravé děti. Ničeho se neboj, samotný odběr nic není a potom jen lež a nech se pár dní obskakovat a vše bude OK. Držím palce.
http://www.snugglepie.com/ezb/598037.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama