Reklama

Odběr plodové vody...17 týden.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alymc
Kecalka 357 příspěvků 24.06.09 11:28
Odběr plodové vody...17 týden.

Ahojky maminy,nejdříve jsem si myslela,že budu jen čtenářka ale dohnalo mě to i k tomu, že jsem pisatelka. V pondělí jsem byla ve Zlíně na Prediku u primáře Poláka..po výsledcích Triplu mi vyšlo vyšší riziko Edwards Syndromu..1:300,tak jsem podstoupila odběr plod.vody. Nejdříve jsem se bála,ale bolest to nebyla jen nepříjemnej pocit,,horší je ten pocit kdy ted musím 3 týdny čekat na výsledky a proto taky píšu…Jen mě zajímá jestli některá z vás má taky nějaké takové zkušenosti a jak potom dopadl celkovej výsledek, zda se mám toho hodnocení 1:300 nějak obávat…Moc díky,,za jakej koliv příspěvek… Romana

Reklama

Reakce:

Martik82
Kecalka 440 příspěvků 24.06.09 12:17

Ahoj, chci tě malinko uklidnit. Kamarádka měla mnohem větší riziko. Doktor jí už na to upozornil, že to asi tak dopadne..čekání pro ni bylo taky hrozný..navíc se snažily dlouho. Ale výsledky plodovky byly v pořádku. Narodila se jim krásná a zdravá holka. Tak hlavu vzhůru a nemyslet na to špatné..(já vim, mě se to řekne, co? :wink: )

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 24.06.09 12:34

1:300 je malá pravděpodobnost, představ si, že seš na plese, kde je 300 lidí a losuje se hlavní cena v tombole - už jsi ji někdy vyhrála? nebo někdo z tvých známých? A kolik by sis v:,–(ila na to, že tě vytáhnou?

katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 24.06.09 12:43

ahoj držím palce

mě vyšly tripply testy bez sebemenšího náznaku že by bylo něco špatně. A ve 32tt mi na UTZ zjistili, že malý má edwardsův syndrom dva dny po porodu umřel.

Držím palce je dobře, že jsi na plodovku šla. Riziko je nízké takže věřím, že bude vše v pořádku. Ať ty dny dlouhé dny čekání utečou co nejrychleji.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 24.06.09 12:47

Ahoj,

kamarádce vyšly stejný hodnoty a na plodovku ji neposílali. Do výsledku se totiž započítávají i takové věci jako je věk matky. Takže jestli je ti třeba víc než 30, tak ta hodnota hned o kousek vylítne.

Přeju pevné nervy a ať vám to dobře dopadne :-)

Tereza

vichad
Kecalka 166 příspěvků 24.06.09 12:53

Přeju hezký den,
tak mě vyšly Tripple testy s rizikem 1:30 (tudíž desetkrát vyšší pravděpodobnost než u Tebe) na Downův syndrom. Byla jsem na odběru plodové vody a narodila se nám krásná zdravá holčička.

Chápu, že jsi z toho špatná, ale věř, že všechno dobře dopadne. Držím palce.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 24.06.09 13:21

Přidávám se k těm co měli Tripl test na houby!!! Já sice opačně než většina maminek tady, ale ač vše negativní a v normě, naše miminko mělo velmi vážnou vrozenou vadu, takže triply ber s rezervou. Dobře že jsi šla na plodovku a uvidíš, tak jako většina maminek, že bude vše jak má být…

Alymc
Kecalka 357 příspěvků 24.06.09 13:50
Díky...

Hoky ,vážně díky… Vaše psaní mi trošku zlepšuje pohled a červík co někde hlodá je zalezlej…a PUDLO, máš pravdu..na plese v tombole jsem měla asi 20 lístku a ani na jeden jsem nevyhrála nic…takže doufám, že i tento lístek nebude s výhrou…

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 24.06.09 13:59

Čauky, hlavu vzhůru :!
Ja jsem měla s Vítkem riziko 1:5O na Down a taky máme zdravého čiperu. Tak ťukťuk a držím palce. :wink:

Ála
Závislačka 3237 příspěvků 24.06.09 14:31

Ahoj já taky byla na odběru plodové vody riziko 1:68 a máme krásného zdravého chlapečka.Vím je těžké to čekání na výsledky, to co se honí v hlavě.Ale mě došli výsledky na mail docela brzy, poštou snad až za měsíc.Hodně stěstí přeju, uvidíš, bude to v pohodě.

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.09 15:50

Ahoj,moje sestra byla taky na Prediku a testy jí vyšli dokonce 1:4 !!Byla tedy taky na amniocentéze a všechno v pořádku a narodila se jí úplně zdravá holčička.

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 24.06.09 17:55

Alymc já měla taky špatný triple testy,riziko jsem měla 1:302 a výsledky vyšly v pořádku,takže se nemusíš bát.Já to měla jenom lepší v tom,že jsem čekala na výsledky jenom 14 dní

honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 25.06.09 07:58

Sama jsem byla na amniocenteze před necelým měsícem, měla jsem pravděpodobnost DS 1:260, výsledky jim taky trvaly skoro 3 týdny. A byly to moc dlouhý týdny, protože jsem se měla vdávat a ještě 5 dní před svatbou jsem neznala výsledky… Ale dopadlo to dobře, výsledky jsou v pořádku a jsem teď klidnější. Kdybych na ni nešla, pořád bych si nebyla jistá jestli jsem udělala správně. Teď už jen musíš vydržet to čekání, já vím, že je to horší než celý vyšetření, ale ono to uteče, neboj.

Alymc
Kecalka 357 příspěvků 25.06.09 12:05
den...

Takže další den čekání utekl, ted už jen se zítřkem 14dní…díky vašim odezvám holky, jsem klidnější a večer neusínám s tím pocitem, co když jsem já ta, co to má špatné…zvedly jste mi náladu a za to vám všem veliké díky..... :D Romana

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 25.06.09 12:48

tak si najdi holky se stejným termínem porodu a přidej se k nim a uvidíš, že ti uteče ani nebudeš vědět jak… Držím palečky…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >