odběry krve

1102
29.10.07 20:09

odběry krve

Ahoj maminky zítra nás čeká prvníodběr krve. Odkud se krev bere tak 16 měsíčním dětem. malý je trošku svalík a na ručičkách mu žíly vidět nejdou. Mám z toho už teď děs je při té představě.Jak to bylo u Vás? Díky za zkušenosti .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.10.07 20:38

Ahoj, pokud se nenajde žíla na ručičkách, přicházejí v úvahu nožičky (kolem kotníků) nebo hlavička (na spánku). Marie

• Nahlásit
  • Citovat
9130
29.10.07 20:53

My jsme byli na krvi asi čtyřikrát a pokaždé nám na krevní obraz brali krev z prstíku. Po kapkách kapali do zkumavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.10.07 23:07

Ahoj,

my jsme byli na odběru krve cca v 18měs…

Pavlík je taky svalnáč, žíla na ruce nikde, ale přesto jsme absolvovali odběr z ruky (bylo potřeba vícero krve).

Důležité je 24hod předem dávat dítku co nejvíce pít - zředí se tak krev a lépe teče - míň to bolí … Pavlíkovi jsem podstrojovala nejlepší pití a vypil toho fakt mraky… Dr. byla až překvapená a moc chválila mé internetové znalosti :lol:

Samotný zákrok jsem absolvovala s ním, měla jsem jej mezi koleny a držela jednou rukou jednu ruku, v druhé jsem třímala ovocnou tyčinku, co Pavlík rád :wink: Sestřička podržela druhou, paní Dr. se napoprvé trefila, nabrala krev, sestřička zalepila a Pavlík po chvilce nevole ze znehybnění spokojeně kousal tyčinku.

Tak ať vám to dopadne taky dobře !

Petula_

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
30.10.07 12:38

Ahojky, malý je taky pěkný svaloušek žíli by pan doktor asi taky těško hledal. Nakonec postačila jen krev z prstíku i přesto že malého držel taťínek byl to děsný zápas a pochopitelně pláč. Pak doktor říkal že v případě že se nám obtíže budou opakovat bude muste odebrat krev z ručičky na celkový obraz a to bude asi horor. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.07 13:12

Holky a jak se odebírá krev u 7 měsíčního miminka? Čeká nás to za necelé 2 týdny! Toho přeci jen tak nezabavím? Máte některá zkušenosti i s odběrem u takto malého mimi? Předesílám, že bude třeba více krve…
Díky za případné info! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
30.10.07 14:47

Ahoj,

u nás se taky odebírala krev z ruky a to dvakrát. Když bylo potřeba jen malinko krve tak stačil prst. Adámka jsem měla na klíně a první odběr byl docela v pohodě druhý byl horší protože pořád nic neteklo a to už jsem měla na krajíčku i já a to odběry a podobné věci moc neřeším. Takže jak tady někdo psal dávat co nejvíce pít.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
30.10.07 14:48

Ahoj Korsinko, mám vééélké zkušenosti s odběry krve u syna od narození. V podstatě se to dělá tak jak píšou ostatní maminky. Z ručky, anebo z předloktí, tak jako normálně i dospělým. Určitě ti i nabídnou, že máš počkat a oni to zvládnou sami. Je to asi o tom, aby tě ušetřili stresu. U nás to tak bývalo, když byl Ondra prťavý. Teď je to horší. Chodíme na různé kontrolní odběry, tak jednou za 3 měsíce a to stojí za to. Malý je taky pěkný cvalda, takže najít a napíchnout mu žilku je fakt vyčerpávající. Pro všechny zúčastněné. Taky mu dávám hodně pít, ale jen ráno. Takže těch 24 hodin předem, určitě vyzkouším. Jo a ten pamlsek možná taky. Tak snad jsem ti poskytla nějaké informace. Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.15 15:26

Panika

Ja práve nemám strach z bolesti, ale znechucuje ma predstava, ze ta ihla mi ide cez zivotu dolezite funkcie… a tie zivotu dolezite funkcie som zacala brat trochu hororovejsie, ked som si pozrela jednu cast zo 112-ky… a uz sa toho neviem zbavit :( Mozete mi niekto poradit, ako si predstavit, ze to niesu zakladne zivotne funkcie?? :D Viem ze je to blbe, ale ja zato nemozem, zato moze zivot :D :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama