Odchod z práce bez smlouvy

93
23.4.16 20:57

Odchod z prace bez smlouvy

Ahoj holky :) radsi anonymne.
Pritel delal jako cisnik v jedne hospode. Celou dobu byl bez smlouvy a bez vsech papiru atd. Uhanel provozni i majitele, ale vzdy kdyz prislo na tema smlouva nejak to zahrali do outu a nebo rekli ze za tyden atd. Ted mu zacli delat problemy atd tak si rekl, ze tam skonci a prijde si pro penize. Provozni mu tedy na napsala, ze si muze pro ne prijet. Dosel do hospody a uz ho lakala nekam do kanclu kde nejsou lidi… Kdyz rekl ze nikam nejde, ze uz je jen jako host a ze chce jen penize, tak dosel majitel a rekl mu: Vy jste mne hledal? A my se zname?
Pritel rekl, ze chce jen penize a zadne problemy. Na to mu odpovedel, ze ma odejit pryc nebo do kanclu.
Podle nas byl v kanclu nachystane nejake nemile prekvapeni.
No a otazka zni: Muzem ted pritel enjakou oficialni cestou vymahat po nich penize? Kdyz nema zadny papir v ruce a jen smsky od provozni?
Diky za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11349
23.4.16 21:03

A proč nešel do té kanceláře? Hůř už by tam nedopadnul. Nejsi anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
23.4.16 21:05

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
23.4.16 21:08

@boball jelikoz minuleho cisnika pri odchodu zamykali a vyhrozovali nejakym typkem ze si s nim poradi. Proto.
Za zdravi v haji to nestalo. Navic v hospode byli lidi a svedci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33331
23.4.16 21:11

Já bych řekla, že právně z něj peníze moc nevymůžete, jinak na sebe taky „poštvete“ úřady. Přítel podváděl, práce na černo u nás není legální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11349
23.4.16 21:15

Já myslím, že státní inspektorát práce by mu měl uznat i ty sms.Je otázka, jestli mu uvěří, že opravdu čekal na smlouvu.Je to zapeklitá situace.Jak dlouho tam dělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
23.4.16 21:16

@boball cca 3 mesice. Bylo to jen prechodne. Hledal jinou praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11349
23.4.16 21:18

@Bajuna20 Hm,to je dost dlouho. A to mu nezaplatili ani jednou, nebo jen za poslední měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27357
23.4.16 21:34

No, těžko někdo uvěří, ze 3 měsíce čekal na smlouvu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
23.4.16 21:48

Tak pokud to budete vymáhat oficiální cestou, to znamená přes úřady, tak nejen zaměstnavatel, ale i přítel dostane pokutu a bude popotahovaný za práci na černo beze smlouvy. Jako velmi naivní čekat 3 měsíce na smlouvu, jak 14 dní bych chápala, ale ne 3 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
23.4.16 21:49

Jak by to chtel vymahat? Nema zadnou smlouvu. Navic vedome delal nelegálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19071
23.4.16 22:32

Nelegalne makat a pak legalne vynahat penize? Ne, to fakt nejde…diky bohu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
23.4.16 22:54
@Pherenike píše:
Nelegalne makat a pak legalne vynahat penize? Ne, to fakt nejde…diky bohu :roll:

Myslím si, že na tom má milý majitel restaurace postaveno své podnikání… :think:
si ríkám, kolik by asi dostal ten zaměstnanec pokutu, kdyby šel na pracák a upozornil je na to… :think: jeslti by nakonec nějakou dostal… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
23.4.16 23:34

@Brontik myslím, že jsem zrovna od @terinka4444 v některých zdejších diskuzích četla kolik ta pokuta dělá, pochybuju že pokud to v zákoně je, že by mu jí nedali, stát se chrtí o prachy a jen tak je nepustí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
23.4.16 23:50

@medunka23 já uznávám, že za blbost se platí, ale neměl by být nějak postižen především ten, kdo mu tu smlouvu odmítl dát a pak mu i zaplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat