Odebrání dítěte důvod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.1.22 22:21

Odebrání dítěte důvod

Zdravím, potřebuji se zeptat jaký jsou závažný důvody na odebrání dítěte?..Přestěhovali jsme se s přítelem a s malým z bytu do baráku k jeho mamce a máme tu pokoj který je spojený s kuchyňkou a vedle koupelna, je to tu spíše menší ale má tu postýlku i jídlo a teplo ale máme tu málo věcí skrz to že jsme to dali do garáže. Pac se chceme v krátké době stěhovat do vlastního, Socialka na nás přišla skrz přítele jednou vybuchl násilím na mě a přijela policie
Mám z toho strašný strach a skrz coronu jsme moc nechodili k lékaři na kontroly když neměl domluvené a byl zdravý, jenom na začátku byla jedna kontrola ale to jsme bydleli v Rakousku a nemohla jsem se dostavit. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
22.1.22 22:35

Co znamená „jednou vybouchl násilím na mě“? Kdo volal policii? Píšeš jak mistr Joda. Nedá se v tom vyznat. Pokud je přítel agresivní na tebe a dítě, tak přivolaná policie musí kontaktovat OSPOD. Ten pak následně provede kontroly. Lékaře v Čechách tedy máš, preventivní kontroly má dítě všechny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24932
22.1.22 22:36

Takže shrneme to. Stehujete se z místa na místo, dítě nechodí do poradny, možná tedy není ani naockovsne a tvůj partner tu a tam výbuchne a zbije té. Tu a tam u vás policie :think: Minimálně dohled ospodu bude

Příspěvek upraven 22.01.22 v 22:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38945
22.1.22 22:36
@nuklear90 píše:
Co znamená „jednou vybouchl násilím na mě“? Kdo volal policii? Píšeš jak mistr Joda. Nedá se v tom vyznat. Pokud je přítel agresivní na tebe a dítě, tak přivolaná policie musí kontaktovat OSPOD. Ten pak následně provede kontroly. Lékaře v Čechách tedy máš, preventivní kontroly má dítě všechny?

No kontroly asi nema žádné, kdyz pise, ze tam nechodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8276
22.1.22 22:37
@Marcela1905 píše:
Zdravím, potřebuji se zeptat jaký jsou závažný důvody na odebrání dítěte?..Přestěhovali jsme se s přítelem a s malým z bytu do baráku k jeho mamce a máme tu pokoj který je spojený s kuchyňkou a vedle koupelna, je to tu spíše menší ale má tu postýlku i jídlo a teplo ale máme tu málo věcí skrz to že jsme to dali do garáže. Pac se chceme v krátké době stěhovat do vlastního, Socialka na nás přišla skrz přítele jednou vybuchl násilím na mě a přijela policie
Mám z toho strašný strach a skrz coronu jsme moc nechodili k lékaři na kontroly když neměl domluvené a byl zdravý, jenom na začátku byla jedna kontrola ale to jsme bydleli v Rakousku a nemohla jsem se dostavit. :,(

S tím chlapem se nestěhuj NIKAM. Jestli s ním dal budeš, tak teprve potom budeš mít pořádné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4641
22.1.22 22:37

Tak jasně, že vás budou kontrolovat, když tě přítel mlátí a nechodíš s dítětem k lékaři :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
22.1.22 22:38

No to bych se taky bála. Tak s tím něco dělej. Nebo tu chceš radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
22.1.22 22:41

@vokishka Já právě nepochopila tu frázi „moc nechodili k lékaři, když neměl domluvené.“ To se dá pochopit tak, že chodí jen na preventivní prohlídky, nebo vůbec. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690
22.1.22 22:44

Zajímavé je, že první zmiňuješ malé bydlení a míň věcí. To je na tom všem nejmenší problém. Spousta mladých rodin začínala v malém. Klidně i v dětském pokoji u rodičů. Vy máte jiný problém, který sociálku bude zajímat. Násilí ve vztahu a vyhýbání se lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2229
22.1.22 23:12

„Pac se chceme v krátké době stěhovat do vlastního, Socialka na nás přišla skrz přítele jednou vybuchl násilím na mě a přijela policie“

Tak tohle mi hlava nebere, to jako se chceš vážně s někým takovým stěhovat do vlastního? Ty řešíš, že by ti mohli dítě vzít z důvodu bydlení, což je směšný, ale ta druhá část, že seš patrně oběť domácího násilí ti přijde naprosto normální?
Poslední dobou mi zůstává rozum stát nad myšlením některých žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 23:21

@vokishka chodím ale nebyla jsem na jen na jedné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28199
22.1.22 23:26
@Marcela1905 píše:
@vokishka chodím ale nebyla jsem na jen na jedné

Jako že jsi byla jen na jedné, nebo jsi byla kromě jedné? Kolik je dítěti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 23:28

@pikola kromě jedné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 23:42

Ahoj!
z toho mála, co píšeš: domnívám se, že OSPOD vás bude kontrolovat zejména skrze vaši bytovou situaci, potenciální domácí násilí plus zřejmě také zdravotní stav dítěte.

„Příčinou zanedbání péče může být také neznalost rodičů, kteří sami pochází ze zanedbávajícího rodinného prostředí, dále například to, že se o dítě starat lépe nemohou (např. dlouhodobá chudoba) nebo nechtějí (např. nechtěné dítě). Formy zanedbávání jsou různé, a stejně tak je různá i míra zanedbávání. Může jít o fyzické a výživové zanedbávání, zanedbávání oblékání, špatné bytové podmínky, nedostatečný dohled, nebo dokonce opuštění dítěte. Dále zanedbání zdravotní péče, vzdělávacích a vývojových potřeb a ochrany před rizikovým prostředím. Zanedbání se může týkat mnoha oblastí života dítěte, projevuje se v emocionální rovině, fyzické i duševní a lze říci, že zanedbávané děti mají výrazně horší start do života oproti dětem ze zdravé rodiny.“

Aby OSPOD konal, musí mu být dán podnět, třeba zrovna podnět vzešlý od PČR. Tuto fázi, jak rozumím, už máte za sebou, čili bude následovat šetření vaší domácí situace přes OSPOD. V případě, že šetření ukáže, že k zanedbání povinné péče skutečně došlo či dochází, bude podáno trestní oznámení na daného rodiče nebo oba dva rodiče. Doporučuji spolupracovat. Více pohledej na googlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22979
22.1.22 23:46

@Marcela1905 největší problém bude to že nechodíte s dítětem na pravidelné kontroly to mudr hlásí to tě nenapadlo se omluvit a přeobjednat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat