Odklad a přípravná třída?

289
2.5.17 14:18

Odklad a přípravná třída?

Ahoj, dcera je květnová, podala jsem žádost o odklad (až minulý týden, ale jsem domluvená s psycholožkou, že by šel ještě do měsíce stáhnout). Už jsem z toho na prášky, bojím se, abych se rozhodla dobře. Ve screeningovém vyšetření ve školce byla dcera na hraně, nyní v poradně (minulý týden), už vše v normě. Ale bojuje s logopedií, chodíme od 3. let, nedávno jsme změnili logopedku, protože jsem neviděla pokroky, které teď tedy už vidím, ale stejně - teď nám „naskakuje“ L, ještě zbývá ď, ť, ň, „doladit“ sykavky a R a Ř. Logopedka říkala, že to R a Ř jde rychle a velký problém v nástupu nevidí. Dcera se do školy těší (je jí jedno, jestli by šla do přípravné nebo 1. třídy), je dost hravá, tak nevím. Bojím se, aby ji ta výslovnost nedělala problémy (první a poslední písmenko slyší), na druhou stranu už hodně věcí umí, tak se bojím, aby se v té přípravné třídě nenudila, nebo pak v 1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7327
2.5.17 14:29

Pokud je samostatná, oblékne se, nepláče, postará se o svě věci, vydrží chvíli v klidu, soustředí se…odklad bych nedávala, šla by do školy až za rok a 4 měsíce, to je moc. Buď přípravka nebo klasika první třída. Máte 4 měsíce na logopedické cvičení. Něco ještě dá, zbytek dožene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
2.5.17 14:48

@Cassy25 dala bych pripravku. Jinak odklad take jeste nikomu neuskodil, kdysi deti chodily bezne od 7 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9578
2.5.17 14:49

@maskovak prosím,kdy chodily děti běžně od sedmi let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2342
2.5.17 14:51

Já bych odklad dala, už jen proto, že se cítíš nejistá. Ty děti to vycítí… ať máte klid dotáhnout tu logopedii, ať to není pod tlakem… Však jí nic neuteče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32834
2.5.17 14:58

Syn je v červnu..ted bude mít sice teprv pět, ale je hodně nesoustředěný..nevydrží dělat nic déle jak deset minut..a nemám pocit že se to za rok změní..( dosud se to nezměnilo )..přemýšlím že taky dám odklad a zároven se bojím že pujde do školky až v 7 letech a
3měsících..jestli už nebude na to " starý "

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama