Funkční oblečení pro dítě, které se hodně potí

2.5.17 10:51

Funkční oblečení pro dítě, které se hodně potí

Dobrý den,
jdu si k vám pro radu a tipy.
Mám dítě 3,5 roku, které se extrémně potí. Rychle se zahřeje, když lítá jak doma tak i venku. Doma mi to zas tak nevadí. Nic ho neofoukne a okamžitě ho mohu převléct.
Ale nevím jak to teda obléknout na ven, aby nebyl pořád durch. Proto bych potřebovala poradit jaké funkční vrstvy pořídit.
Včera tu například docela dost foukalo, ale zároveň občas vysvitlo i sluníčko. Měl na sobě obyč bavlněné triko s dl. rukávem, fleecovou mikinu a vestu, která měla taky podšívku s fleecu. Když jsme přišli domů, měl úplně zpocené triko. Jen na samotnou mikinu to ale prostě nebylo. I když bych mu dala bundu (mám zatím jen softshell z Lidlu), tak mu pod ní taky nedám jen triko.
Tak bych potřebovala poradit co za vrstvy z funkčního materiálu pořídit, aby se tedy tolik nepotil nebo to rychle schlo a odvádělo vlhkost a zároveň co za další vrstvu, aby to bylo zároveň prodyšné, ale neprofouklo to…nevím jestli toho nechci už moc :-D
Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Any11
2.5.17 10:55

@Katerina308 Kvalitni softshell (ten z lidlu fakt moc dobry neni), merino obleceni… mam taky potivou dceru, ale i tak se musi treba ve skolce prevlect tricko. Treba takovy to obleceni do deste z lidlu ci tchiba vubec nosit nemuze.

• Nahlásit
  • Citovat
1309
2.5.17 10:57

Můžeš zkusit Moiru jako spodní vrstvy. Manžel i tchán ji používají a jsou spokojení. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70098
2.5.17 11:00

@Katerina308 No, hlavně přestat tolik navlékat… včera jsem měla triko s dlouhým rukávem a podšívkovanou košili a byla jsem zplavená a to se extra nepotím a nelítala jsem. A jinak nedávat jako první vrstvu bavlnu, ale buď to merino, moiru, nebo klidně nějaký polypropylen a nemít pocit, že ho ofoukne, včera měly obě moje děti jen triko s dlouhým a flesovou mikinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:04
@Any11 píše:
@Katerina308 Kvalitni softshell (ten z lidlu fakt moc dobry neni), merino obleceni… mam taky potivou dceru, ale i tak se musi treba ve skolce prevlect tricko. Treba takovy to obleceni do deste z lidlu ci tchiba vubec nosit nemuze.

To je mi jasné, že to není žádný hit z toho Lidlu. Zkusím to merino. Oblečení do deště dávám vyloženě když je vlhko nebo prší, jinak se v tom také zapaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:06
@Agneth píše:
Můžeš zkusit Moiru jako spodní vrstvy. Manžel i tchán ji používají a jsou spokojení. ;)

Kouknu na to, můj táta taky něco takového používá na kolo a běžky. Určitě budou dělat i něco pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
2.5.17 11:08
@Katerina308 píše:
Kouknu na to, můj táta taky něco takového používá na kolo a běžky. Určitě budou dělat i něco pro děti.

Dělají. Jen to není zrovna levná sranda. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:10
@j.a.n.i1 píše:
@Katerina308 No, hlavně přestat tolik navlékat… včera jsem měla triko s dlouhým rukávem a podšívkovanou košili a byla jsem zplavená a to se extra nepotím a nelítala jsem. A jinak nedávat jako první vrstvu bavlnu, ale buď to merino, moiru, nebo klidně nějaký polypropylen a nemít pocit, že ho ofoukne, včera měly obě moje děti jen triko s dlouhým a flesovou mikinu.

Já jsem právě hrozná zmrzlina, takže u mě se ani nemůžu řídit tím, že dávat o jednu vrstvu víc než sobě…to by se mi ty děti roztály. Mladší dítě celou zimu jezdilo jen body a zimní bunda nebo rovnou kombinéza. Já se klepala v mikině, tirku a zimní bundě jak ratlík stejně.
Zkusím teda vyměnit tu spodní vrstvu a nebát se dát míň oblečení no. Přece jen já na tom hřišti jen postávám a občas je mi chladněji, ale děti chvíli neposedí. Na podzim a v zimě jsme šli z jednoho kašle a rýmy do druhého, takže z toho nastydnutí mám obavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:12
@Agneth píše:
Dělají. Jen to není zrovna levná sranda. ;)

No tak to je mi jasné…proto se i ptám na zkušenosti co komu vyhovuje, nebo jestli existuje i něco dalšího než ta moira co si pamatuju od táty zhruba před 15 lety, kdy si koupil první kousek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70098
2.5.17 11:18

@Katerina308 Hele, já se řídím pravidlem, že mají mít o jednu vrstvu méně než já… jo a rýma a kašel jsou infekční, tedy to, že jsou z prochladnutí je spíše taková fáma ;)
Ad funkční oblečení, jo je toho teď spousta, zkus třeba decathlon, pokud ho máš poblíž, poměr kvalita/cena je velmi dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22568
2.5.17 11:23

@Katerina308 Tak flís a softshell nejsou zrovna dýchací materiály. Takže bych se zaměřila na to. Bavlněné prodyšné materiály. Ale asi by jsi nic nezkazila funkčním trikem. Co znám takové děti, tak je mamky prostě nenavlíkají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
2.5.17 11:34

Taky souhlasím s tím, že fleece ani sofshell nejsou prodyšné. Takže bych místo toho dala prostě normál mikinu /z takové té teplákoviny/ a začala jsem dětem kupovat místo softshellových podšité šušťákové bundičky. Ve všem se strašně pařily…
Začínám být docela alergická na slovo funkční, termo, UV ochrana apod… :nevim:
Když jsem teď zjistila, že do oblíbeného gore-texu se přidávají nějaké rakovinotvorné sračky… tak moje děti postupně přecházejí zpět k teplákovému dětství svojí matky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
2.5.17 12:02

@Black Cat On je softshell a softshell…

Bavlna je blba v tom, ze kdyz se propoti, tak to hrozne studi.

• Nahlásit
  • Citovat
6529
2.5.17 12:09
@Any11 píše:
@Black Cat On je softshell a softshell…Bavlna je blba v tom, ze kdyz se propoti, tak to hrozne studi.

Ale jo, souhlas. Nicméně už mě zklamala i dost drahá bunda od Envy s veeeelmi vysokou prodyšností… :? Nějak už mě prostě nebaví testovat. Na běžné nošení už prostě nějakou funkčnost neřeším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 12:23

Jasné, děkuji vám všem za rady, vyzkouším ten Decathlon.
Jinak co se týče fleecu, tak ten taky zrovna moc ráda nemám, ale včera nebyla jiná mikina po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama