Odklad ZŠ

Anonymní
11.4.17 11:46

Odklad ZŠ

Ahoj, je ted ještě možné po zápisech dětí dát odklad, myslím že syn je ještě nezralý na školu, bude tam trpět (počurává se, je pomalý, nevydrží dlouho sedět).

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

362
11.4.17 11:54

A proč jste to neřešili dřív? My zrovna dnes jdeme k zápisu a papíry z PPP a od doktorky k odkladu mám s sebou. Zavolala bych do školy, event.do nějaké PPP a tam se zeptala. Protože to by asi jít mělo, ale nevím to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 11:59

Asi protože jsem to nechávala na jejich posouzení u zápisu, prošel jím, ale myslím si že je fakt nezralý ještě, hlavně kvůli tomu počurávání během spinkání které se mu stává často.

• Nahlásit
  • Citovat
362
11.4.17 12:07

Aha, no to já jsem si také jistá, že kluk u zápisu projde. Ale ucitelka ve školce mě upozornila, že je pomalejší, zatím hravejsi, tak jsme se objednali do PPP a odklad doporučili. Tak noční pocuravani se ve škole nestává, ale to bych řešila s dětským… Ohledne odkladu bych zjistila telefon do nejbližší PPP a tam určitě poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26264
11.4.17 12:07
@Anonymní píše:
Asi protože jsem to nechávala na jejich posouzení u zápisu, prošel jím, ale myslím si že je fakt nezralý ještě, hlavně kvůli tomu počurávání během spinkání které se mu stává často.

Hlavně letos se to řeší před zápisy. U nás, kdo nepřijde s doporučením k zápisu, tak má pomalu smůlu (zápis máme na konci dubna). Co říkala učitelka? Je zralý? Co říkali ve školce? Dostali jste doporučení jet do PPP? Byli jste v PPP?
Zeptala bych se ve škole, kde je zapsaný, tam by měli mít určené, do kdy se smí požádat o odklad (u nás to je do 30.4., že se musí donést papíry z PPP, ale zápis máme týden předtím). A nevidím reálně, že do té doby stihnete PPP (pokud jste nebyli a neleží vám už doporučení doma). Když to bude hodně špatné, tak ho mohou vrátit z první třídy.
Počůrávání v noci bych neřešila. Máme v rodině případ, kdy se dítě počůrávalo do 8 let. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24397
11.4.17 12:12
@Anonymní píše:
Asi protože jsem to nechávala na jejich posouzení u zápisu, prošel jím, ale myslím si že je fakt nezralý ještě, hlavně kvůli tomu počurávání během spinkání které se mu stává často.

Ale zápis nejsou přijímací zkoušky, školní docházka je povinná, vzít ho prostě musí - pokud je to spádová škola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 12:16
@Billi píše:
Hlavně letos se to řeší před zápisy. U nás, kdo nepřijde s doporučením k zápisu, tak má pomalu smůlu (zápis máme na konci dubna). Co říkala učitelka? Je zralý? Co říkali ve školce? Dostali jste doporučení jet do PPP? Byli jste v PPP?
Zeptala bych se ve škole, kde je zapsaný, tam by měli mít určené, do kdy se smí požádat o odklad (u nás to je do 30.4., že se musí donést papíry z PPP, ale zápis máme týden předtím). A nevidím reálně, že do té doby stihnete PPP (pokud jste nebyli a neleží vám už doporučení doma). Když to bude hodně špatné, tak ho mohou vrátit z první třídy.
Počůrávání v noci bych neřešila. Máme v rodině případ, kdy se dítě počůrávalo do 8 let. :nevim:

Jak vrátit z první třídy? To jsem netušila že lze a my už máme po zápisech, byli 6 a 7.4 tak proto se ptám zda je možné ještě po nich žádat o odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
23090
11.4.17 12:19

Objednej dítko do PPP a to rychle, mají plné termíny a zároveň si zařiď potvrzení i u pediatra. Já jsem objednávala syna na konci února a na sezení jdeme až teď ve čtvrtek. U zápisu jsem rovnou sdělila, že je stopro odkladový, ukázala pozvánku do PPP a po Velikonocích už jen do školy zanesu potřebné formuláře a žádost o odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 12:26
@Pipet píše:
Ale zápis nejsou přijímací zkoušky, školní docházka je povinná, vzít ho prostě musí - pokud je to spádová škola.

já jsem si právě myslela že si prověřují i schopnosti dítěte zda to zvládne, tak proto jsem to neřešila. A spádová škola to je, ale ted se objevila možnost že půjde do jiné, protože se uvolnilo místo. A ta škola je tu kousek pěšky. Jenže já jsem stále na pochybách zda dělám dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
362
11.4.17 12:28

A říkali něco ve školce učitelky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26264
11.4.17 12:29
@Anonymní píše:
Jak vrátit z první třídy? To jsem netušila že lze a my už máme po zápisech, byli 6 a 7.4 tak proto se ptám zda je možné ještě po nich žádat o odklad.

Pochopila jsem, že máte po zápise, ale určitě někde visí/viselo, do kdy se dají dát podklady k odkladu - u nás to je do 30.4. Visí to ve školce i ve škole.
Pokud vám nedoporučovala odklad učitelka ve škole, ve školce a ani jste nebyli v PPP, tak bych si to ještě promyslela. Rodiče mají často trochu zkreslený pohled a chybí jim srovnání s ostatními dětmi. Mně přišlo, že syn špatně kreslí a pak jsem viděla práce ostatních dětí a došlo mi, že je na tom moc dobře.
Pokud si myslíte, že to bez odkladu nepůjde, první zavolala do školy, kde je dítě zapsané a zeptala bych se jich, kdy se to dá případně ještě donést. Pokud nemáte doporučení o odkladu už doma, tak bych zavolala do PPP, jestli dítě ještě někam procpou.
Ale počítejte s tím, že se to nemusí povést. Letos se jede systém, že zápis je už jen obřad a vše se musí vyřešit předem. Na to vás měli upozornit ve školce i v lejstrech u zápisu (u nás to visí všude už od poloviny března a ve školce nás upozorňovali od listopadu).
Pokud je s dítětem ve škole problém, tak se dá do Vánoc (nevím jestli i déle) vrátit zpátky do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47519
11.4.17 19:37

Jestli chces resit odklad tak zacni okamzite konat, vcera bylo pozde. Pro me je to vraceni ze skoly do skolky to nejhorsi ponizeni co se muze na diteti napachat. Muze se to s nim pak tahnout celou zakladku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
4.4.19 07:41

Dobrý den děvčata,
Už nevím kam se obrátit, tak mě napadla tato skupinka. Dcera se narodila 23.8 a letos by měla jít do školy. Podle učitelek ve školce není důvod dávat odklad. Byly si vědomi, že nemá ještě grafomotirckou oblast dozrálou. Je hodně chytrá, šikovná, zvýdavá. Je ale roztěkaná, má tendenci být perfekcionista. Šla jsem s ní do poradny, vnitřne jsem cítila, že by do školy jít měla, ale chtěla jsem to pro svůj klid, prožoe je na konci srpna.
V poradně jsme byli včera, nemá dozrálou grafomotirckou oblast a tohle je podle paní psycholožky důvod k odkladu. Mohlo by jí dělat problém psaní například. Dcera se ale do školy těší už skoro rok. Když jsem se jí zeptala, jestli by jí to nevadilo, kdyby šla o rok déle, byla dost smutná. Na druhou stranu si myslím, že rok navíc ve školce ji „zničí“, bude se nudit, sice se třeba více zklidní, ale ztratí třeba zájem a bude jí smutno, z toho, že nemohla. Přemýšlím o tom, že ji do té školy dám. Jaký na to máte názor vy? Dnes si s ní chci o tom ještě promluvit, třeba ji upozornit, že tam jsou takováhle rizika – že to pro ní může (a nemusí) být ty začátky těžší než pro starší děti apod.
Díky za veškeré rady a případně zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 09:29
@Anonymní píše:
Ahoj, je ted ještě možné po zápisech dětí dát odklad, myslím že syn je ještě nezralý na školu, bude tam trpět (počurává se, je pomalý, nevydrží dlouho sedět).

Ano, odklad se vyřizuje ze zákona do konce května..takže i když půjdete k zápisu, dítě přijmou, můžete ještě do konce května na základě posudku z psych.poradny požádat o odklad…který bude umožněn maximálně do roku, kdy je dítěti 8 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 09:31
@Kelsey píše:
Jestli chces resit odklad tak zacni okamzite konat, vcera bylo pozde. Pro me je to vraceni ze skoly do skolky to nejhorsi ponizeni co se muze na diteti napachat. Muze se to s nim pak tahnout celou zakladku.

To je dítě od dítěte..máme v okolí chlapečka, který návrat do školky uvítal, ulevilo se mu, a teď už je ve třetí třídě a je ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama