Odlišná teplota čelo- spánek...kde měřit?

997
4.4.17 09:52

odlišná teplota čelo- spánek...kde měřit?

Ahoj maminky,
dcera byla včera na očku proti hexe. po prvních dvou byla bez reakce a dnes teplota (máme schema 2+1). Ale: na čele má 36,5, na spánku 37,8??? měřeno digitálním teploměrem. Pod paždíčkem 37,4 (měřeno ve spánku, doufám, že tam byl dobře zasunutý) :nevim:. sem z toho jelen.
Zatím se řídím tedy teplotou pod paží. Ale kde se má tedy měřit teplota digitálním teploměrem? Je možné, že tam je tak skokový rozdíl? měřila jsem několikrát…já sama nemám skoro žádný rozdíl, když změřím čelo a spánek… když ji budu měřit v noci, kam mám mířit? Děkuji za rady… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11416
4.4.17 10:02

Bezdotykové teploměry jsou k ničemu. Měřit klasickým, nebo spolehlivým digitálním alespoň v tom podpaží.
A pokud dítě není na pohled špatné, tak netřeba měřit vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
4.4.17 10:05

@Janitka kde stanovi vyrobce. U thermofocusu v prostredku cela. Ty teplomety totiz meri teplotu kuze a podle ni VYPOCITAJI teplotu vnitrni. Teplota kuze je nizsi, nez v podpazi a v konecniku a lisi se na ruznych mistech. na spanku je normalne vyssi

Jinak na merene misto nesmis pred merenim sahat ani je nijak ochladit (treba pruvan u okna), vadi i cepice a ofina.

@Fjodorka a bezdotykace prave jsou uzitecni pomocnici, pokud znas jejich omezeni a uvedomis si, co vlastne meri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
4.4.17 10:16

@Pudloslava máme true life care… tam mají na jednom obrázku čelo a na druhém spánek :mrgreen:, asi ho budeme muset znovu nakalibrovat. Je to normální, že se ty teploty tak liší kousek od sebe? vede na spánku nějaká tepna, či co? nevíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
4.4.17 10:29

Ja myslim, ze jediny spolehlivy je klasicky rtutak- ten se uz nedela, myslim, ze misto rtuti je lih??? Ale i tak si myslim, ze tyhle digitaly a bezdotykace jsou k prdu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
4.4.17 10:29

Jsem zdravotní sestra, máme v práci digitální teploměr a musíme měřit na spánku. Pokud se měří na čele a na spánku jsou tam velké rozdíly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
4.4.17 10:31

@Ivetkaaaaaa1 děkuji za info. nakalibrujem ho tedy na teplotu spánku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15959
4.4.17 10:57

@Janitka syn kdyz ma teplotu, i horecku.. ma uplne studeny celo.. ja teda nemam bezdotykovej teplomer, ale prikladam rty k hlavicce, uz to fakt poznam. Jestli je horcka, nebo jen teplota.. a u nej musim tema rtama na spanek. Takze ja bych se taky ridila teplotou na spanka.. a sama vidis, ze teplota podpazi a spanku se k sobe blizi vic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
4.4.17 11:15
@Pudloslava píše:
@Janitka kde stanovi vyrobce. U thermofocusu v prostredku cela. Ty teplomety totiz meri teplotu kuze a podle ni VYPOCITAJI teplotu vnitrni. Teplota kuze je nizsi, nez v podpazi a v konecniku a lisi se na ruznych mistech. na spanku je normalne vyssi

Jinak na merene misto nesmis pred merenim sahat ani je nijak ochladit (treba pruvan u okna), vadi i cepice a ofina.

@Fjodorka a bezdotykace prave jsou uzitecni pomocnici, pokud znas jejich omezeni a uvedomis si, co vlastne meri.

Já měla bezdotykový půjčený, když dcera měla na chatě jednu noc horečky. V průběhu jedné hodiny jsem u spícího dítěte změřila asi 5 různých hodnot s dost velkým rozptylem, vždy měřeno na jednom místě. Krám k ničemu. Četla jsem o tom víckrát, různé značky, stejný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
4.4.17 12:06
@Janitka píše:
@Pudloslava máme true life care… tam mají na jednom obrázku čelo a na druhém spánek :mrgreen:, asi ho budeme muset znovu nakalibrovat. Je to normální, že se ty teploty tak liší kousek od sebe? vede na spánku nějaká tepna, či co? nevíte?

to si pis a taky je tam slabsi kost a hned pod ni mozek. Na cele mas silnou kost, ktera ma v sobe vzduchovou dutinu, lip izoluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
6.2.19 16:20

Ahoj, prosím o radu. Máme bezkontaktní teploměr Helpmation, syn na čele 36,7 a na spánku 37,7. Obyc digital v podpaží 36,4. Syn tvrdí, že je mu dobre. O víkendu měl horečky, Od pondělí už byl v pořádku, tak jsem ho chtěla dát zítra do školky a dnes toto. Máte s tím někdo zkušenost? Že na spánku je vyšší teplota, než na čele? Když měřim sama sebe, mám na spánku i na čele stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
6.2.19 16:25
@LE.nova píše:
Ahoj, prosím o radu. Máme bezkontaktní teploměr Helpmation, syn na čele 36,7 a na spánku 37,7. Obyc digital v podpaží 36,4. Syn tvrdí, že je mu dobre. O víkendu měl horečky, Od pondělí už byl v pořádku, tak jsem ho chtěla dát zítra do školky a dnes toto. Máte s tím někdo zkušenost? Že na spánku je vyšší teplota, než na čele? Když měřim sama sebe, mám na spánku i na čele stejně

Ahoj.

Bezkontaktní teploměry jsou velmi, ale opravdu velmi nepřesné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
6.2.19 16:27
@LE.nova píše:
Ahoj, prosím o radu. Máme bezkontaktní teploměr Helpmation, syn na čele 36,7 a na spánku 37,7. Obyc digital v podpaží 36,4. Syn tvrdí, že je mu dobre. O víkendu měl horečky, Od pondělí už byl v pořádku, tak jsem ho chtěla dát zítra do školky a dnes toto. Máte s tím někdo zkušenost? Že na spánku je vyšší teplota, než na čele? Když měřim sama sebe, mám na spánku i na čele stejně

Tohle je strašně zajímavý problém. Já jedu už jen na bezkontaktní, mám dva. Správně by to mělo být na čele, asi pět cm od něj, včas odhrnout vlasy a chvíli počkat. Ale já vím, že když je úplně v pohodě, mívá pod 37 i na spáncích, zvláště v noci. U nás je to tak, že když je na čele normal a na spánku víc, něco na něj leze a většinou má brzy i na čele. Ale pozor, na spánku nemá samozřejmě cenu měřit po pohybu, rozpumpuje se krev!;) Ani poté, co byl někde zabořen, třeba v polštáři. Já měřím vícekrát na více místech a tak nějak podle toho určuji zdravy- zvýšená teplota- horečka- totální průser. Někdy overim v zadečku a většinou můj průměr sedí!;) Dávno jsem přišla na to že to nepotřebuješ vědět na desetinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5109
6.2.19 16:29

@LE.nova Věřit digitálnímu, ty bezkontaktní jsou na nic. Jsem zdravotník a ze zkušeností na mnoha pacientech - zahoď ho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
6.2.19 16:52

@Lajka09 Takže myslíš, že teplotu prostě nemá? Pro mě by to bylo ideální, ale zase ho nechci posílat do školky za každou cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama