Odměna pro člena představenstva a.s.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 16:19
Odměna pro člena představenska a.s.

Byla mi nabídnuta funkce člena v představenstvu a. s., kterou zakládá můj klient. Vůbec nevím zda si říct o nějakou odměnu za tuto funkci. Je to funkce jen papírová. Firmě budu vést účetnictví, ale to budu fakturovat, na ceně jsme již domluveni. Teď mě zaskočila nabídka funkce.
Děkuji za rady a odpovědi.

Reakce:
klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.11.14 16:27

Já bych do toho nešla pokud v té firmě skutečně nejsi podnikatelsky a majetkově angažovaná. Ano, každý myslí na odměny, na které má právo ale… veškerá odpovědnost (i když je to jen „papírové“) i rizika jdou na tvoji hlavu. Můžeš si tak do života i pěkně zavařit. Za špatné hospodaření s firmou si můžeš jít i hačnout - tvoje věc. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 16:29

Já se ale neptám na zvážení případných rizik, to by název diskuse byl asi jiný :nevim:

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 10.11.14 16:39
@Anonymní píše:
Já se ale neptám na zvážení případných rizik, to by název diskuse byl asi jiný :nevim:

a uvědomuješ si, že když např. té společnosti seberou živnost, tak ty už si v podnikání neškrtneš?

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.11.14 16:49
@Anonymní píše:
Já se ale neptám na zvážení případných rizik, to by název diskuse byl asi jiný :nevim:

Ok, tedy odpověď na tvoji otázku. Odměna členovi představenstva je upravena vždy stanovami dané společnosti výplatou dividend na základě zisku dané společnosti v poměru ke tvému majetkovému podílu ve společnosti, jakožto člena představenstva. Nevím, jaký majetkový podílník budeš, když se bude jednat pouze o „papírovou“ formu tvého členství. Jinou legální odpověď asi nedostaneš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >