Reklama

odmítá jíst maso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evas
Stálice 79 příspěvků 03.12.09 11:39
odmítá jíst maso

holky poraďte mi prosím některá, můj 17-ti měsíční prcek NEJÍ MASO V ŽÁDNÉ FORMĚ!! Dostanu do něj pouze a to jen občas šunku, nebo dětský párek tak jednou za měsíc - ten miluje (ale nechci mu ho dávat častěji), ale jinak nechce maso vůbec. Takže mu dělám skoro ob den vývar a trošičku masa mu v polívce rozmixuji a to potom jí, jen nesmí toho masa tam být moc, jinak to pozná a nechce ani to. Dávám mu vajíčko tak dvakrát týdně, ale i tak mám strach, že to maso prostě potřebuje. Máte některá podobnou zkušenost?

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.12.09 11:44

Ahoj,toto presne delal muj bratr do puberty.Jedl by jen kurata ostatni maso ne.Takze mu ho nikdo nenutil.A porad se s doktorkou.

Tinuvien
Generální žvanilka 22985 příspěvků 03.12.09 11:46

Naše sítě ještě maso nedostalo a ani nedostane. Nenutila bych ho, spíš bych pomalu přidávala luštěniny, kvůli živinám. Určitě mu nic chybět nebude.

Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 03.12.09 11:54

Adámek taky moc nejí maso a nehrotím to.Jí ho jen ve školce.NE,že by ho tam nutili,ale jak vidí ostatní děti.Šunku a dětský párek mu občas dopřeju.

Zato Emička masíčko miluje.Každé dítě je jiné.

Já bych maso nenutila,pokud jí mléko,sýry,jo­gurty.Jinak mě se u Adámka daří šikovně masíčko schovat do zeleninových karbanátku,nudlové polévky nebo pomazánky - masové. Ani o tom neví.

Abra
Kelišová 7269 příspěvků 03.12.09 12:16

tak moje malá maso taky nechce a ta starší 12let maso taky vůbec nejí dá si prostě omáčku bez masa…ale obě holky se živí sýry a jogurty toho dokáží sníst mraky taky to neřeším :wink:

joo vlastně dětskou šunku jí ta malá..Verča ta starší nejí ani to…prostě jí to nechutná a na to abych jí nějak oblafla je už moc chytrá :lol: ona maximálně sní kousíček kuřecího prsa…jinak nic :nevim:

evas
Stálice 79 příspěvků 03.12.09 12:20

děkuju moc, jste mě trošičku uklidnily. Je fakt, že jogurty a mléko má rád ve velkém, tak alespoň že takhle. Přestanu se tímhle stresovat, tak díky za všechny odpovědi.

levi
Závislačka 3311 příspěvků 03.12.09 12:39

starší syn má tři roky a maso také vůbec nejí, dokonce ani tu šunku a párek. Když na něj narazí třeba v polévce, tak jí už pak nechce jíst. Zřejmě mu nic nechybí, za tři roky nebyl krom nějaké té rýmy nemocný.

Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 03.12.09 13:23

Ahoj, náš maloch taky maso vůbec nejedl.Ani šunku nic. Doktorka mi poradila dávat sojové mlíčko, aby to aspoň trošku nahradilo živiny, taky víc rybiček, luštěniny. Nijak jsem to nehrotila, občas jsem zkoušela udělat masovou pomazánku, ale té si dal tak čtvrtku chlebíka a dál nic. Přešlo to samo, dneska sice není nijak do masa zapálený, ale sní ho v klidu a bez přemlouvání. Zkus to vydržet, možná je to ken období a masíčko mu pak zachutná :wink:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 03.12.09 13:44

Myslím, že maso by nijak zásadně chybět nemělo, pokud má Tvůj prcek jinak pestrý jídelníče. Malá taky maso nechce - sní kuřecí, protože to je takové měkké, ale vepřové maso do ní nedostanu - je to na jejich žvýkání moc tuhé (ať je sebelibovější), takže jí to nenutím. Už dáváme ryby (i když doporučují až později) a ty teda naopak miluje.

evas
Stálice 79 příspěvků 03.12.09 13:53

je pravda, že ryby má rád. Teda já dávám jen Pangasiuse, ale toho mi jí dobře. Jenže on mi nesní ani kuřecí. Teď už jsem klidnější po Vašich příspěvcích. :-)

levi
Závislačka 3311 příspěvků 03.12.09 14:05

já závidím i ty ryby :oops:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >