Odmítá přestat kouřit i přes zdravotní potíže

Anonymní
13.7.15 11:38

Odmítá přestat kouřit

Prosím o zachování anonymity, trápí mě velmi tohle - manžel trpí chronickým zánětem nosní/krční sliznice, špatně se mu dýchá, chrchlá, po ránu s ním není řeč. U doktora byl, ten naordinoval různé medikamenty a myslí si, že by příčina mohla být křivá nosní přepážka a tím snížená průchodnost. Manžel samozřejmě doktorovi neřekl že kouří marihuanu. Skoro denně už léta. Bavila jsem se o tom se svou kamarádkou doktorkou a ta mi potvrdila, co si myslím, že na 100% na tom má velký podíl kouření trávy, ten kouř je strašně dráždivý. Manžel si to odmítá připustit, tvrdí prostě, že z kouření to nemá a basta, bavit se o tom nebude, kouřit nepřestane. Četla jsem, že z takového chronického zánětu může být i rakovina, u kuřáků marihuany to bývá právě z této příčiny. Jsem strašně neš´ˇtastná a naštvaná, mám chuť to vyhrotit, buď marihuana nebo rodina. Jasně že jsem si ho brala a věděla jsem že kouří, ale jestli má mít vážné zdravotní problémy z toho a odmítá přestat tak to už je na mě moc. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
13.7.15 11:42

Jsi si jistá s tím, že to marihuana horší? cigarety asi jo, ale marihuana?
ta se používá právě při léčbě od zánětů až po rakoviny… to se divím teda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 11:45

@JaneDoe k léčbě určitě, ale ne formou kouření, kor pokud to má v papírcích. Kouř obecně je pro tělo škodlivý, jakýkoli kouř samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
13.7.15 11:45

Člověka nezmenis, pokud nechce sám…jak nad tím tak uvažuji, kouření marihuany je třeba pro mne dobrým důvodem s takovým chlapem ani nezačínat chodit…kdysi se ty rizika nezdály, co? 8) no co ti zbývá, hucet jak do dubu, ukázat informace z netu o následcích a doufat :?

Příspěvek upraven 13.07.15 v 11:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.15 11:46

@JaneDoe právě pozitivní účinek je v THC, ale pokud by ji užíval nějak jinak, ten kouř samotný je na krční sliznici peklo

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.15 11:49

@truelly no právě :zed:, mi to přišlo jako že pokud mu to nebrání normálně fungovat, tak je to jeho svobodná volba, a je to tady a já v pr…

• Nahlásit
  • Citovat
17669
13.7.15 11:51

Nech ho být, je dospělý a stejně tě neposlechne. Já bych ho požádala, aby si uspořádal ty věci, které se při odchodu ze života uspořádávají. Má na to zatím čas. Je to tvrdák, na životě mu nezáleží, tak musíš být taky tvrdá. A řídí pod vlivem auto? At se pořádně pojistí! Je to hrozné o tom takhle uvažovat, ale pokud si on nezačne svého života vážit, nic jiného ti nezbude. A je snad i jedno, jestli je to marjánka, rakovina a třeba i jiná nemoc. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
13.7.15 11:51

Když má chlap živit rodinu, tak už to pr. děl není. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
13.7.15 12:03

Můj přítel byl na operaci s nosem, měl od narození křivou přepážku, je kuřák, občas si dá i trávu, ale né nějak často. Operace už měl dvě, pořád se mu to vrací, smrká, má ucpaný nos, ale kouří dál. Určitě by mu bylo líp bez cigaret, ale je dospělý, takže občas mu řeknu, že si tam akorát vypěstuje rakovinu, ale to je vše, musí se on sám rozhodnout přestat. Vím, že tě to trápí, ale myslím, že dávat ultimáta tráva nebo my není moc dobrý..spíš si s ním promluv, at to aspon omezí.
Jinak tráva má léčebné účinky, ale nikdy né podávaná formou kouření, kouření trávy je ve srovnáním s cigaretou mnohem škodlivější. Nehledě na to, že tráva způsobuje demenci, zkus mu prostě říct, že na starý kolena bude litovat. Až nebude pomalu vědět kdo je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
13.7.15 12:04

Určitě moc dobře ví, že mu tráva škodí, jen si neumí představit, že by toho nechal. Jedině mu něžně nabídnout podporu třeba aspoň zpočátku v tom, aby to omezil :nevim: (obden…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
13.7.15 12:10

Děkuju za info… jinak on nejezdí autem třeba? manžel jezdí do práce každý den takže hulit nemůže, jen občas když má dovču, prodloužený víkend

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.15 12:12

@JaneDoe kouří večer a ráno jede do práce autem

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.15 12:14

@veronika67 bojím se o něj a není s ním řeč, je na to téma už úplně alergický, a to jsem na něj šla dost opatrně. Bojím se toho, jak bude vypadat za 10, 15 let (teď je mu 40).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.15 12:15

@ireeenka to jsem právě zkoušela a je úplně zablokovaný :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
251
13.7.15 12:16

Je závislý. Měl by se jít léčit. Nebo ho nech tak a on nepřestane nikdy. Já bych to nesnesla. Už jenom k vůli dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama