Odmítání prsu v 6ti týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 22:00
Odmítání prsu v 6ti týdnech

Ahoj holky, moje malá mi v 6 ti týdnech začala odmítat pomalu prsa… Začalo to tak že po 20ti min. kojení se začala pouštět, vztekat ale když jsem ji dala odříhnout hrozný pláč a ruce v puse tak jsem ji dala zpátky ale to už nechtěla, takže jsem ji dala na druhé tam ještě sála nějakou dobu a pak usla. Takhle jsme bojovaly týden, teď další týden už jsem prsa střídala po daleko kratší době.. byl to boj který jsem se snažila uhrát a vydržet protože jsem myslela že procházíme spurtem… Jenže teď poslední dva dny je u prsu max 5 min. vztek, pláč, pouští se a znova hledá to samé u druhého prsa a pláče hladen.. Takže pak už dávám UM většinou stáhne 90tku… každé tři hodiny ji k těm prsům přikládám zkouším to ale bezvýsledně, je to pořád stejné…jinak prsa mám nalitá, piju meltu, hodně vody, mlíka mám myslím dost.. takže si říkám, čím to může byt? Saje dokud to tak nějak teče samo, ale po těch 5ti min kdy asi nastupuje zadní mléko a musí trošku zabrat tak začnou ty scény… Myslím že je líná, nebo jí to zadní nechutná? Nebo čím to ještě může být? Jsem nešťastná, když ji teď krásně teče UM z flašky, myslím že už mi prso fakt neveme… Má někdo stejnou zkušenost? Může se miminko naučit ještě nějak sát pořádně? Děkuju :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5830 příspěvků 3 inzeráty 29.03.19 22:18

@Veronika587 když dáváš flašku, tak už se to nenaučí, z flašky to teče samo, to je prostě začátek konce kojení

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 22:32

@stinga jenže jak jinak jsem to měla udělat když dítě pláče hlady?

Petula306
Kecalka 225 příspěvků 29.03.19 22:56

Dokrm dávat stříkačkou přes prst.

alialiali
Kecalka 338 příspěvků 29.03.19 22:59

Dávat svoje odstrikane např po prstu stříkačkou…pokud má dítě jeste hlad tak by si to takto melo vzít …

stinga
Kelišová 5830 příspěvků 3 inzeráty 29.03.19 23:01
@Veronika587 píše:
@stinga jenže jak jinak jsem to měla udělat když dítě pláče hlady?

no já jsem to dělala jako ty, odmítala levé prso a pak plakala hlady, ve 3 měsících už byla plně na UM, předtím jsem 2 měsíce chodila z odsavačkou a dávala jí MM přes flašku,
zkus třeba laktační poradkyni, i když já jsem k jejich radám docela skeptická

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.03.19 23:01
@stinga píše:
@Veronika587 když dáváš flašku, tak už se to nenaučí, z flašky to teče samo, to je prostě začátek konce kojení

Já třeba kojila zároveň s dokrmovaním UM a nebyl problém. :nevim:

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 23:07

@Anitramm A taky to bylo pro to že prso vyloženě odmítala i když mléko bylo?

stinga
Kelišová 5830 příspěvků 3 inzeráty 29.03.19 23:10

@Anitramm no u nás to problém byl, kojila jsem s kloboučky, a pak už se mléko ztrácelo, až zmizelo úplně. No bylo mi to hodně líto, v porodnici to vypadalo, že nakojím 10 dětí, a bylo mi líto peněz za UM. Ale prostě se to nedalo. Pak jsem si na přípravu UM zvykla a nedala na UM dopustit. Dcera byla spokojená a najezená.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.03.19 23:14
@Veronika587 píše:
@Anitramm A taky to bylo pro to že prso vyloženě odmítala i když mléko bylo?

U nás to bylo tím, že mu to asi nestačilo :nevim: Málo přibíral a div mi u toho netančil breakdance. :nevim: Teprve když jsem začala dokrmovat, uklidnil se. A přitom v porodnici taky úplně pohoda, žádný problémy s kojením. :nevim: Na UM přešel úplně někdy po 4.měsíci a bya to úleva teda pro nás oba. :roll: :)

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 29.03.19 23:22

Po šestinedělí se upravuje množství mléka a tvoří se už jen tolik, kolik miminko vypije. Většinou se jim nelíbí, že už jim to tolik neteče a víc se u toho nadřou, proto ten pláč, vztekání a odtrhávání se.

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 23:23

@Anitramm To věřím :mrgreen: no já do 6 tého týdne taky pohodička malá spokojená… Ale teď horor :zed: s tím breakdancem to máme taky tak .. co ona u toho dělá je masakr :) :roll: po 4 tém měsíci bych to taky tak chtěla nebo aspoň do konce 3ho… Kéž by se to dalo.. :(

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 23:25

@Aduš8 Jo … No tak to bude ono… :( Achjo…

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 29.03.19 23:27

@Veronika587 a proč přikládáš každé tři hodiny, když musíš miminko pak ještě dokrmovat? Zkusit kojit častěji, tři hodiny jsou u takového prcka docela dost,zvlášť, když má hlad.

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 29.03.19 23:40

@Aduš8 Kojím ji tak jak si řekne většinou je to po 2,5 až 3 h… Dopoledne i po 1,5 … Jak se prostě probudí dávám ji k prsu … Dnes po procházce jsem musela dokrmit… A za 2 h po dokrmu kojení zase neúspěšné a zase dokrm… Nevím … Jinak přes noc ji prso stačí a neodmítá ho… :nevim: to jsem zapomněla napsat

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama