Odříhnutí kojence - nechat odříhnout už v porodnici?

Anonymní
26.2.21 11:31

odříhnutí kojence

Ahoj, od kdy jste nechávali odříhout kojence? Již v porodnici, i když nebyla rozjeta plně laktace nebo až doma, kdy laktace už naskočila? Případně jak dlouho čekat, než si miminko odříhne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2113
26.2.21 12:11

Uz od porodnice, ale moc to neslo ze zacatku…, musi se pockat, nekdy to trvalo i docela dlouho, ale kdyz si dobre neodrihla, tak pak vic bolelo bricho..doma uz jsem ji davala po kojeni na bricho a odkrkla si hezky rychle sama, ale to moc nejde u miminek, co hodne blinkaji..nekdy pomohlo ji na chvili polozit na zada a treba za 5-10 minut zvednou na krknuti..to vilitlo hned :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10582
26.2.21 12:49

Kazde miminko je jine. Pokud mu to nevadi, nemusi si odrihavat vubec, ja jsem casto nechala deti usnout vleze u kojeni bez odrihnuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.2.21 12:51

Mě sestra v porodnici sestra tvrdila, že odříhnutí není potřeba, protože miminko ještě nic nevypije. Nevím co je na tom pravdy, ale vzhledem k tomu, jak v porodnici naše malá probrečela dny i noci, bych tomu moc nevěřila. Plakat přestala až po příchodu domů, kdy jsme na doporučení praktické doktorky začali dávat odříhnout a kapat Espumisan. Takže osobně si myslím, že tu porodnici proplakala právě kvůli bolavému bříšku. U nás se nejvíc osvědčila poloha na tygříka a kapat ten Espumisan :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.2.21 12:55

Jinak ptáš se jak dlouho čekat než si odříhne - já čekala max 15 minut, když si odříhla dřív tak jsem ji už dál nedržela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
26.2.21 14:22

Já si vzpomněla, že se něco takového dělá, asi druhý týden. :lol: Poprvé si krkla ve třetím týdnu a pravidelně krká, pokud se to tak dá nazvat, tak od pátého týdne. Krká tak v jednom případě ze tří. Čekám tak 3 minuty, někdy ani to ne, je už těžké ji na rameni udržet. Po kojení jí stejně dávám na břicho, tak si kdyžtak krkne tam. Většinou si ale krkne hned ještě cestou na rameno nebo vůbec. Perfektně krká v šátku. Kolíku neměla ani jednou, prdí hezky. V noci nedávám vůbec, u kojení usne a nechám ji spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
877
26.2.21 14:27

Nedávala jsem vůbec, ani jedno z děti. Občas si náhodně po kojení odříhly, ale aktivně jsem pro to nic nedělala. Je to prý přežitek, pokud je miminko správě přisáté k prsu, tak se nenaloká vzduchu, tak to není potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
26.2.21 14:37

Já taky vůbec, ono to ne každé dítě vyžaduje a opravdu se to nemusí dělat preventivně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
26.2.21 16:08

Vůbec.. když jsem s ní dělala jakékoliv pohyby po kojení, tak vyblila všechno, co vypila.. jednou za měsíc si sama krkla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat