Odstavení 18měsíčního batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 12.11.14 22:42
odstaveni 18m batolete

Pekny vecer, maminky.
Jdu pro k vam pro rady a postrehy. Rada bych zacatkem pristiho roku odstavila dcerku, v te dobe bude mit cca rok a pul. Zatim kojim 2-3× denne. Rano po probuzeni, nekdy po obede, kdyz spi mala doma a vecer pred spanim. Resim to jiz nyni, protoze mam pocit, ze bych na to mela jit pomalu a odbouravat postupne. Nejmene se bojim toho poobedoveho a ranniho kojeni. Obavy mam hlavne z toho vecerniho. Patri mezi nase male ritualy a myslim, ze jeho zruseni ponese mala tezce. Navic u nej spolehlive a pravidelne a rada usina. Mate rady, jak odstavit co nejsetrneji pro dite i pro maminku a jak uspavat nevrle batole, ktere musi najednou usinat bez prsa? Dekuji mnohokrat.
Jeste podotykam, ze jsem s malou sama, takze uspavat musim kazdy vecer ja, nema me kdo vystridat a mala ma alergii na bkm, nutrilon ac nepije vubec a navic si s flaskou ani neumi poradit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20207 příspěvků 12.11.14 22:47

Hehe na to si pockam, mala nechce ani zadny jiny mliko :mrgreen:

Levandulina
Kelišová 6303 příspěvků 21 inzerátů 12.11.14 22:50

Taky si pockam na rady. Malej u prsa usina, v noci kojim nekolikrat a z lahvicky pit neumi…

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 12.11.14 22:52

@Levandulina @pikola no jak tak na to koukam, abysme se zensky vubec nejakych rad dockaly :mrgreen:

HanHa
Závislačka 2715 příspěvků 12.11.14 22:56

Mno, je to měsíc, co jsem začala odstavovat syna - to měl 21 měs, přes den jsem doma kojila snad nonstop, v noci se mi začal budit na mlíko 4-6× :roll: totální závislák. Takže jsem řekla dost - přestěhovali jsme ho z ložnice - hned první noc se vzbudil jen 2×, pak už většinou jen 1× :dance: - v noci jsem dávala, jak se vzbudil. Kojení přes den jsem první dva dny omezila na ráno a večer (první dva dny jsem jednou mezi tím odsávala, pak už jen odstříkala „boule“), pak už jen večer a po pár dnech přes den nekojila vůbec, jen v noci. Pod triko se mi sápal asi první 3 dny, pak už si nevzpomněl. Důležité bylo vyhýbat se situacím, které měl s kojením spojené - nesedět dlouho na gauči apod. ;) Výhodu máme, že pije mléko ze skleničky - sice jen kravské, ale alespoň to. UM a láhev jsem zkoušela xkrát a prostě odmítal. Také byl zvyklý usínat u prsa - večer i po obědě. Po obědě s tím ještě trochu bojujeme, některý den prostě spát přes den nejde. Jinak usíná většinou tak, že ho mám na klíně a koukáme na krtečka… trvá to déle, než u prsa, ale usne. Teď už se 5 nocí nevzbudil, takže už 5 dní nekojím vůbec :dance: (měsíc po začátku odstavování). Nevím co poradit, snad jen nebát se toho (já to čekala 100× horší) a vytvořit nějaký jiný usínací rituál - třeba tu pohádku.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 12.11.14 22:58

Tak já taky neporadím, já počkala, až se odstalivo dítko samo… akorát jsem tedy nejdříve naučila dítko usínat samotné.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 12.11.14 22:59

Zatím jsem odstavovala pouze 2 děti, třetí se bude odstavovat pravděpodobně začátkem léta… Dělala jsem to tak, že jsem zrušila ranní kojení, vstala jsem, jak se prcek probudil, přebalila a pádila připravit snídani, aby mi neřval hlady:-) Pak neměl důvod dožadovat se kojení. Po nějaké době, kdy už to takto fungovalo, mléka se stejně tvořilo méně, vysvětlila jsem, že už mlíčko od maminky dávat nebudeme a večer jsem nedala. Tak, jako se naučí usínat bez dudlíku, naučí se usínat i bez kojení. U prvního jsem místo toho dávala UM, bylo mu něco přes rok, druhý o mléko nejevil velký zájem, takže nepil žádné mléko, byly mu 2 roky.

Radka84
Závislačka 4247 příspěvků 12.11.14 23:04

Ja jsem odstavovala na roce a pul, pil uz v podstate jen na usnuti a v noci. Dve noci jsem spala v jine mistnosti, Kuba spal s tatou, prvni noc trochu protestoval, ale neplakal, dalsi noc uz v pohode, treti noc jsem sla zpatky a uz to bylo celkem v pohode. Takze u nas se to obeslo bez place a celkem v klidu :)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 12.11.14 23:04

Nejdriv bych presunula nakojeni do obyvaku, ja to takhle udelala se zavislakem na flasce, nejdriv vecerni mliko na gauci jako posledni vec, pak odchod do postylky, postupne jsem mleko posouvala stale bliz k seste a ted ma mliko kolem seste, spat chodi kolem pul osme, bylzvykly dudlat flasku na usnuti hodne a je klid. Uz se i stalo, ze mliko doslo, dostal caj ci dzus a po mliku se neshanel.
Takze nejdriv bych oddelila kojeni od usinani a pak zacla omezovat

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20207 příspěvků 12.11.14 23:10

Tak nam se v noci moc nebudi, ale kdyz se vzbudi tak musim uspat jen ja jinak rve jak tur.. Spi sama, do postylky ji dvam v polospanku. No doufam, ze do puberty to odbouram :mrgreen:

EINNER
Kecalka 127 příspěvků 12.11.14 23:24

Odstavovala jsem našeho „závisláčka“ ve 23 měs. Kojila jsem 3× denně (ráno, po obědě, večer), hlavně ráno to byl rituál, bez kterého jsem si to neuměla představit. Proto jsem nejprve odbourala večerní kojení a nahradila ho tím, co miluje nade vše. Místo kojení se vytáhla kytara (protože prostě miluje muziku) a hrajeme mu večer vždy před spaním s manželem uspávačku a pomodlíme se. Potom jsem mu jen dala kravské plnotučné mléko do lahvičky s dudlíkem(po­dotýkám, že z ní nikdy nepil, protože odmala -od 7měs. pije z klasického hrnku), aby mu to připomínalo prs. nyní nahrazuji jen vodou nebo čajme popř. kakaem. Ale postupně už i tuto lahvičku před spaním odbouráváme.
Poté jsme zrušili poobědvové kojení, takže když šel po obědě spát, dostal místo mlíčka opět něco co má moc rád a to pohádku před spaním. Přečtenem pohádku, dám ho do postýlky a je to, spinká jako dub. Po mlíčku už ani nemukl. Možná jen první den, dva, ale to už si nepamatuji…
No a pak další odbourání ranního kojení, toho jsem se bála nejvíce, protože se na mě ráno vždy nalepil a sál a sál. U toho se se mnou pomazlil a bylo to hezké pro oba. Tak jsem mu prostě jedno krásné ráno řekla, že mamince bolí prsa a mlíčko „auau“ a představte si, stačilo to říct jen takto jednou a on pak jen za mnou chodil a stále opakoval „auau“. A bylo hotovo.
Dítě odstavené. Každé to jedno kojení jsem odpbourávala po týdnu. takže to celkově trvalo 3 týdny a nebylo co řešit. Takový strach jsem z toho měla a nakonec jsem zjistila, že to jde úplně jednoduše. Toť moje zkušenost holky. Tak držím palce.

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 12.11.14 23:36

Mi se děti odstavily samy až ve 22m, ale už dříve jsem se snažila je naučit, kdy kojení může být a kdy ne.
Prostě od nějaké doby jsem jim říkala, že jejich „pfó“ (prso) je jen, když je maminka v posteli, jindy ne. Takže v jinou dobu i když jsem byla bez trička, tak se na mě nesápali. Rušila jsem postupně, nejdříve nečerní, sice to byla taky rituál na usnutní, ale tak nějak kolem 18m už je to moc nebavilo :nevim: nebo už neměli zájem :nevim: no prostě bylo to ve stylu cucnout, úsměv na maminku, cucnout, prohlížet si peřinu, cucnout, volat tatínka… :roll: takže toho moc nevypili, tak jsem prostě řekla, že prso už večer nebude jen ráno a na večer dala flašku s kravským mlékem. přijali OK :dance: ranní kojení zůstalo, to byli vláční rozespalí, tak si dali u mě v posteli prso, podřimovali a sáli. jenže časem i u toho začali blbnout :roll: podobně jako u večerního, když to trvalo delšé dobu, tak jsem řekla, že prso už není, že je pokažené. Asi 4 dny se po ránu sápali, tak jsem hned vstávala a říkala, že nneí, že prso je pokažené. pochopili :dance: :dance: :dance:

moje rada tedy zní, ubírat kojení postupně, trvat si na svém. a nesuďte své děti předčasně, i závislák v 9m (syn se v tu dobu budil na kojení i 6× za noc :roll: ) sám přestane mít zájem :mrgreen:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 12.11.14 23:57

@Janha pořádně napucnout před spaním kaší (třeba bezmléčný bezlepkový a chutný Sinlac) a vytvořit jiný rituál..básnička, písnička, pomazlení a dát do postýlky. A o naučení samostatného usínání v postýlce se už napsaly stohy ;) A malá se naučila doslova tulit k lahvičce s vodou..když jsme začali omezovat noční kojení. ;)

Xsenova
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 13.11.14 00:54

Tiez som odstavovala v roku a pol - dcera tiez nemoze mlieko a bola pekne zlostne miminko ktore o flasi ani nechcela pocut. Navyse nemala ani dudlik. Mas cca 4 mesiace a vyvoj dietata pojde raketovo dopredu. V unoru budes mat doma uplne ine dieta ako teraz. Vnimavejsie a samostatnejsie. Nebude to take narocne ako to teraz vypada. Zacni odpajat ked ma dieta dobru naladu a je naucene na rezim a nie je chore. Ja som malu vzdy hladkala a robila jej ssssss :lol: aj v roku a pol, aby vedela ze je vsetko ako ma byt. Odstavenie islo perfektne. Ziadny katastroficky scenar. Normalne zaspala bez kojenia bez placu. Treba vystihnut ten spravny den. Alebo mozes skusit nech uspava partner. Ak bude plakat tak prid a nakoj. Ked nie, mas po probleme :lol: Vecerala uplne normalne - ziadne kase.

CokeLady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 06:04

Dost mě zaaujalo, že všechny řešíte, co ej ta hrůzu, že Vaše dítě v 1,5 roce nechce UM. No a co? :nevim: Ono ho k něčemu potřebuje? A nebo rada dát 1,5 letýmu dítěti bezlepkovou bezmléčnou kaši :mrgreen: Vždyť v roce a půl má to dítě normální stravu, drtivou většinu potravin již dávno zavedenou, proč do něj lít UM a bezlepkovou bezmléčnou vysušenou instatní věc? 8o

K ukončení kojení v 18 m radu nemám, ale určitě radím zamyslet se nad tím, že k tomu mat. mléku takhle velký batole nepotřebuje žádnou alternativu. Spíš jen jiný rituál na usínání a vzhledem k tomu, že za tu dobu co to dítě existuje, tak je na kojení fixované a najednou mu to pro nic za nic budeš chtít vzít, nemusí to být lehké. Buď se kojení ukončuje dřív a nebo pak až většinou později, kdy už to dítě chápe souvislosti…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >