Odstín interiérových dveří

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
927
10.11.21 14:45

Odstín interiérových dveří

V rámci rekonstrukce domu jsme se dostali do bodu, kdy musím vybrat odstín interiérových dveří - bude jich celkem 16 + obložky. Mám před sebou vzorník, ale vůbec nejsem schopná se rozhodnout. Čím jsem starší, tím hůř se rozhoduju, protože je mi jasné, že s těmi dveřmi prakticky dožiju a jakkoliv je to k smíchu, normálně mě paralyzuje hrůza, že si vyberu špatně a budu na to muset x let koukat.

Do užšího výběru v mém případě postoupil sukatý dub, dub authentic (ten je tmavší), jasan pískový (ten je úplně světlý), dub, javor. Já prostě nejsem schopná říct, jaký dveře chci. Pomoc. Jaký odstín dřeva se považuje obecně za nadčasový?

Co se týká podlah, někde je dlažba (světlá, béžová, nevzorovaná), někde je zatím lino, předpokládá se přechod na plovoučku v řádku několika let, jak odrostou děti.

Budu ráda za každý vhled na věc. :srdce: Je mi jasné, že ideální cesta by byl bytový designer, ale tímto směrem manžela neutáhnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
733
10.11.21 14:48

Ono se to těžko bez nějakých reálných fotek celého bytu posuzuje. My máme bílá futra původní (ty široké v cihlových domech), světle šedou dlažbu v předsíni, koupelně, záchodu a kuchyni, parkety v obýváku a v ložnici. Všude ale máme i bílo jasan (nebo bříza) nábytek, takže dveře jsou bříza a vstupní zevnitř taky. Vypadá to luxusně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 14:48

kontrast

My jsme zvolili dveře naprosto kontrastně k podlaze (tmavší dub) a to jasan pískový (daný vodorovně) - nevím, jestli je nadčasový, ale vypadá to fakt pěkně a věřím, že 30 let na to koukat vydržíme :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
10.11.21 14:54

Základ je, aby se dveře s obložkami hodily k podlaze. Nejlépe všude stejná podlaha, když je dlažba je to Ok. Jestli je tam Laminát nebo vinyl, tak nejlépe stejný dekor dřeva….
Já ujíždím na přírodním dubu, za mě nejkrásnější a nejteplejší dekor dřeva :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
10.11.21 14:56

To je dost těžké, jakou máte malbu? Čistě bílou nebo nějaké barvy? Futra a okna? Nábytek? Co si pozvat třeba nějaké kamarádky a udělat anketu? My máme třeba vše bílé a celkově být laděný do světlých barev, k tomu se pak snadno volí třeba doplňky, ale tos slyšet nechtěla no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
10.11.21 15:02

Je to velký dvoupatrový rodinný dům, zdi jsou bílé, okna měnila předchozí generace za plastová před cca necelými 20 lety a tudíž jsou bílá. Zatím zcela funkční, takže výměna oken není na pořadu dne. Nábytek je světlý - dětský pokoj bílý, jeden pokoj je bříza, jeden javor, kuchyň teprve vznikne (to je další otázka :roll: )

Nad bílými dveřmi jsem přemýšlela, ale jednak přítomnost mých milovaných dětí a možná že já se taky necítím na údržbu bílé, ale raději bych odstín dřeva. Asi mám ujasněno, že by neměly být dominantní, takže nijak výrazná kresba, a teplý odstín.

@Markéta188 Vypadá to vážně skvěle, sladěné s podlahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4753
10.11.21 15:05

Řeším teď něco podobného. Budeme dělat rekonstrukci vstupu a chodby. A do mého konceptu nezapadá barva interiérových dveří. Máme doma dveře z pravého dřeva v normálním nadčasovém designu, akorát příliš tmavé a to se mi teď nehodí. Chci je nechat obrousit a namořit a vyměnit kování. A také nevím jaký odstín. Podlaha bude asi něco ve stylu bílého mramoru nebo béžový mramor. Dnes jsem v unihobby lustrovala lazury a nic mě nenadchlo. Jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55270
10.11.21 16:26

https://www.vekra.cz/…rier-future/
My jsme si letos vybrali tyhle. Mají je montovat snad začátkem prosince 🙏. Budeme mít všude světle šedou, lesklou dlažbu (vypadá trošku jak mramor). Tak k tomu kontrast o chlup tmavší dveře. A v některých bude úzký pruh mléčného skla. Máme celkem 13 nebo 14 dveří.
To byly jediné, které se nám líbily. Plus jedny budou komplet skleněné s dekorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat