Odstupné a výpověď - kdy?

Anonymni
31.7.09 19:38

odstupné a výpověď..KDY??

Ahoj,mám takovou otázku,třeba budete některá vědět :-))
Takže,sem na mateřské,firma kde sem pracovala zkrachovala,tedy jen pobočka,když to končilo,v kanceláři mi na mzdovém řekly,že jak bude mít malá 3 roky,dostanu výpověď a odstupné z OP Prostějov,protože tam si mě přesunuli:-))
Nevíte jak to funguje?Malá má 3 roky 3.9 , tak odstupné,výpověď a zápočťák bych měla dostat před tím 3.9 nebo až po?
Jedná se mi spíš o to kdy dostanu peníze,jak to vyplácejí??Na mateřské budu ještě rok..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
926
31.7.09 21:58

Dnes jsem si byla podepsat výpověď, tak to mám čerstvé :D
Bude záležet, jestli se dohodnete na termínu rozvázání pracovního poměru nebo si necháš regulérně dát výpověď pro nadbytečnost.
My jsme se z určitých důvodů dohodli, nechtěla jsem nastupovat ani na výpovědní dobu, takže jsme to ukončili dohodou ke dni 3. narozenin dítěte. Pak máš nárok na 3-měsíční odstupné v termínu, který si dohodnete nebo v nejbližším výplatním termínu zaměstnavatele. Zápočťák bys měla dostat ihned k datu ukončení.
Jinak můžeš chtít nastoupit 4.9. do práce, dostaneš k tomu datu výpověď pro nadbytečnost, ta ti poběží do 30.11., a pak s poslední listopadovou mzdou dostaneš to odstupné. Pokud nebudou chtít, abys tam někam fyzicky po dobu výpovědní lhůty chodila, pak je to překážka na straně zaměstnavatele a tobě náleží každý měsíc náhrada mzdy ve výši průměrného platu. Pokud budou chtít, abys tam až do konce listopadu chodila a jsou schopni ti přidělovat práci podle tvé pracovní smlouvy, pak tam holt budeš muset chodit … nebo se dohodnout o ukončení k tomu dřívějšímu datu.
Mně se v podstatě vyplatilo vůbec nenastoupit, protože pak mi bylo odstupné vypočítáváno podle starého zákona, tzn. z průměru včetně prémií. Takže mi to udělá celkem cca. 4 platy. Kdybych nastoupila i na jeden den, sice bych dostala za ten den výplatu, ale odstupné už by se počítalo podle nového zákona, tj. pouze ze základního platu, takže by to byly jen 3 platy. Oni chtěli, abych tam celé ty 3 měsíce mé výpovědní doby chodila, což si z různých důvodů nemůžu dovolit, tak jsme se dohodli na ukončení k datu konce rodičáku. Celkově jsem tedy přišla o 2 platy, ale nemusím tam být.
Navíc odstupné je pouze daněno 15%, neplatí se z toho sociálka a zdravotní pojištění jako ze mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
1.8.09 06:40

Ahoj. Taky jsem po MD dostala výpověď (pro nadbytečnost). Věděla jsem, že místo nebude, vlastně já se tam ani moc nechtěla vrátit (nejen proto, že jsem se mezitím odstěhovala na druhý konec Prahy), tak jsem zašla za ředitelkou už cca v 2,5letech dcery a dohodly jsme se na ukončení pracovního poměru a odstupném. Píšu to proto, že pokud dostaneš od nich výpověď pro nadbytečnost, odstupné ti musejí dát (a s tou výpovědní lhůtou to je přesně tak, jak už bylo napsáno). Pokud se ale dohodnete a ty ukončíš pracovní poměr dohodou, tak si dej hlavně pozor, aby v té dohodě bylo uvedeno, že dostaneš odstupné a kolik platů. Pokud to tam nebude, nedostaneš nic. Na to jsem byla upozorněna, abych si to ohlídala, tak jen předávám dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
1.8.09 10:23

děkuji za odpovědi,já tm taky určitě nebudu nastupovat,dojížděla bych cca100km,takže to ani nehrozí,na mzdovém mi předtím, než to tady krachlo ,řekli že mi pak pošlou výpověď a odstupné…tak ještě počkám a když tak si tam začátkem září zkusím zavolat…

• Citovat
  • Nahlásit
1
20.12.11 09:31

odstupné
Dobrý den chci se zeptat marodím delší dobu a zaměstnavatel mi oznámil,až skončím,že mě propustí,chci se zeptat,jak se bere průměrný plat,když jsem byl ve stavu nemocném..,zajímá mě to kvůly odstupnému…dě­kuji Martin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama