Dohoda o provedení práci při RD

Gabika
29.7.09 10:47

Dohoda o provedení práci pri RD

Ahoj, chcem sa spýtať skúsenejších:
Keď si pri RD chcem privyrobiť na Dohodu o provedení práce (neplatí sa soc. ani zdravot. poistenie), musím uzavretie dohody niekomu nahllásiť? Dokedy?

Vďaka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

884
29.7.09 13:34

V ČR ne. Slovensko nevím, ale asi to bude stejné. Přivýdělek v rodičovskému příspěvku je neomezený, rodičák bereš dál (pokud tedy dítě nezačne chodit do školky na víc dnů/hodin, než je limit).
Jedině mě napadá, jestli jsi stále někde zaměstnaná (a teď tam čerpáš rodičovskou dovolenou), můžeš mít zaměstnavatelem stanoveno, že nesmíš vykonávat určitý druh výdelečné činnosti bez jeho vědomí a souhlasu. To si případně ještě zjisti.
Ale pokud ti jde o hlášení na sociálku, pojišťovnu apod., nic hlásit nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
29.7.09 13:35

nemusis nikam nic hlasit, jen pokud by manzel chtel na tebe pak odpocet, musis si to hlidat zapocitava se to do prijmu manzelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
29.7.09 16:41

Díky moc! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2073
11.4.12 13:46

Mohu se optat, jak to je kdyz budu pracovat na dohodu o provedeni prace pri RD - musim to nejak danit? Od jake castky? Musim podavat danove priznani?
A jeste jeden dotaz cetla jsem, ze to je jen na 150 hodin za rok. Praci, kteoru bych teoreticky mohla delat je z domova a placena od zadaneho zaznamu - jak se to tedy na pocita na hodiny - je tedy nejaky limit kolik si smim vydelat?
Dekuji vubec se v tom nevyznam :-)
V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4135
11.4.12 14:01

Tady máš vše krásně rozepsané:
http://www.podnikatel.cz/…-prace-2012/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
11.4.12 20:49

Dekuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
17.10.13 16:09

Zdanění při RD

Ahoj, začala jsem pracovat na dohodu o provedení práce. Ve smlouvě mám že dostanu 80 Kč na hodinu, nyní mi ale přišlo peněz o dost méně - zřejmě to zaměstnavatel zdanil. Pobírám RD. I přes to mi to má danit? Nebo v tomto případě ne? Přijde mi nefér, že mi nic neřekl, ve smlouvě nic není… Navíc budu od ledna student, jak to bude dále? To za mě bude platit škola ne? Takže by mi to danit neměl… Dík moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marlon123
17.10.13 16:13

Daní se to srážkovou daní 15%, mám to samé. Pokud přesáhneš 5000,– pak se to daní normálně a pokud ti není 26 a budeš studovat, měla by jsi mít slevu, ale nevím jak je to s dálkovým studiem, pak myslím, že status studenta ztrácíš, ale jistá si nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
592
17.10.13 16:21

Aha… Já měla za to, že když jsem na mateřské, tak se to nedaní, pač sociální a zdravotní platí stát… Hm…Teď to těch 5 tis. nebylo, dále už to bude. Takže kolik se to bude danit od 5 tis víc??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
17.10.13 16:59

Nejsem odborník na ekonomiku, ale také dělám při rodičovské dovolení na dohodu o provedení práce a do výše 10000 mi zaměstnavatel nic nedanil. Dohoda na provedení práce se uzavírá na 300 hodin ročně a pokud ty hodiny překročíš, přecházíš na jiný typ smouvy, kde se daní 15ti procenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
17.10.13 17:05

Informace stažené přímo z poradenského servru:

Jak je přivýdělek při mateřské a rodičovské dovolené daněn?
Daně i další odvody mají pracující maminky stejné, jako všichni ostatní zaměstnanci. Pokud pracujete na dohodu o provedení práce a měsíčně si vyděláte nejvýše 10 tisíc korun, platíte z výdělku pouze daň. Zdravotní a sociální pojištění už nikoliv.

Pokud je váš příjem nižší než 5 000 Kč měsíčně, daní se tzv. srážkovou daní, která je konečná a nevstupuje do ročního vyúčtování nebo přiznání daně z příjmů.

Pokud pracujete na dohodu o pracovní činnosti, zdravotní a sociální pojištění se odvádí při výdělku nad 2500 Kč měsíčně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
17.10.13 17:13

@Kulišanda Podepiš u zaměstnavatele Prohlášení poplatníka (= „růžový papír“). Potom Ti daň sníží o slevu na poplatníka.
Tady si to můžeš vypočítat: http://www.mesec.cz/…-ciste-mzdy/

Takže pokud si vyděláš 10 000 Kč, záloha na daň bude 1 500 Kč, ale sleva na poplatníka je 2 070 Kč, takže Ti zaměstnavatel nic nestrhne.

Pokud si vyděláš 10 001 Kč, strhne sociální a zdravotní pojištění a Tvá čistá mzda bude 8 899 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
17.10.13 17:28

@kkvetinka jé tak takhle to teda je. A já se divila, proč jsem žádné daně do deseti tisíc neplatila 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
17.10.13 18:54
@kkvetinka píše:
@Kulišanda Podepiš u zaměstnavatele Prohlášení poplatníka (= „růžový papír“). Potom Ti daň sníží o slevu na poplatníka.
Tady si to můžeš vypočítat: http://www.mesec.cz/…-ciste-mzdy/

Takže pokud si vyděláš 10 000 Kč, záloha na daň bude 1 500 Kč, ale sleva na poplatníka je 2 070 Kč, takže Ti zaměstnavatel nic nestrhne.

Pokud si vyděláš 10 001 Kč, strhne sociální a zdravotní pojištění a Tvá čistá mzda bude 8 899 Kč.

Teď na to koukám, na tu růžovku… Na ten růžový papír. A to může podepsat kdokoliv? To si mám o to říct, a ona má povinnost mi to dát vypnit? Na tom měšci mi to počítá dokonce tak, že pokud si vydělám dejme tomu 8000, tak když připočtou slevu na poplatníka, tak bych měla mít 10234. Což je mi divné…Kdo má nárok ten papír podepsat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama