Kdy dostanu zápočtový list?

687
23.7.09 19:40

Zápočtový list

Ahojky, omlouvám se za trochu natvrdlý dotaz, ale třeba někdo byl v podobné situaci…
V červnu 2007 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a dále pokračuji v rodičovské. Během rodičovské dovolené(září 2007) mi skončila smlouva na dobu určitou, kterou jsem před MD měla.. A otázka.. Kdy dostanu nebo jsem už měla dostat zápočtový list…?? Nevím, jestli až po ukončení rodičovské dovolené nebo už jsem ho měla mít od září 2007..?? Díky za vaše postřehy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
23.7.09 20:46

Petulko, zápočtový list musíš dostat po skončení pracovního poměru.
Tudíž ve tvém případě bys ho měla dávno mít.
Ozvi se u svého bývalého zaměstnavatele, určitě ti dá kopii. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NATKA111
14.2.12 02:24

Zápočtový list

Dobrý den, v práci šla paní do důchodu a měla problémy s dokládáním od kdy do kdy kde pracovala. Chci si dát proto papíry do pořádku, abych za 20 let, kdy půjdu do důchodu, neměla problémy. Byla by to dost dlouhá doba na dohledávání. První ZL mám až z roku 2007, přitom pracuji již od roku 1983. Mezi předchozími zaměstnáními jsem byla i několikrát na ÚP. A tenkrát nedával každý zaměstnavatel svůj ZL, pouze vystavil nový,kam připočítal dobu po kterou jsem u něj pracovala. Kde získám předchozí ZL? Je možné, že by mi zaměstnavatel vystavil kopii z roku 1996? Že by to tak dlouho archivoval? Nebo mám zkusit ÚP a požádat je o kopie ZL, které jsem tam kdysi doložila? Mám obavy, aby mě neodmítli s tím, že to není jejich povinností nebo že už ty doklady také nemají k dispozici. Děkuji za pomoc Natka

• Nahlásit
  • Citovat
Jenika
14.2.12 07:12

Dej si žádost na ČSSZ, a tam ti udělají výpis všech tvých předchozích zaměstnání. Pokud budeš mět někde mezeru, pak začni hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
14.2.12 07:41

natka111 - zápočtový list budeš mít vždy jen jeden, a to ten z posledního zaměstnání dokud někam nenastoupíš a tento neodevzdáš novému zaměstnavateli.

takže si dej do kupy pokud možno všechny své pracovní smlouvy a k nim ukončení,případně papíry z úřadu práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NATKA111
14.2.12 08:17

Zápočtový list

Dobrý den, nevím, ale nemohu souhlasit s tím, že vždy budu mít jen jeden ZL. Od roku 2007 mám doma 3. Nový zamětnavatel si vždy můj ZL okopíroval, vrátil mi ho a po skončení pracovního poměru mi vystavil svůj na dobu, kdy jsem pracovala u něj. Dokonce ZL z roku 2007 mi vrátil ÚP, protože jsem byla v evidenci a měla jsem jen dohodu o provedení práce. Jinak skoro všechny smlouvy mám, ale právě tu první z roku 1983 nemám a ta firma už ani neexistuje.Zanikla někdy v 80. či na začátku 90.letech. Z druhého a třetího zaměstnání mám prozměnu zase jen výpovědi. Proto bych potřebovala předchozí ZL, abych mohla doložit roky, po které jsem u nich pracovala. Proto nevím, jestli se dají někde po tolika letech získat aspoň kopie. Jedná se o dost odpracovaných let a nerada bych o ně přišla tím, že je nemohu nijak doložit. Děkuji Natka

• Nahlásit
  • Citovat
14.2.12 09:46

hmm tak nevím, po mne chtěli vždy jen originál (kopii tak maximálně pro moji potřebu) a vždy zůstaval zaměstnavateli i když odešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Andrea2222
6.9.12 23:21

Zápočták

Dobrý den, chci se zeptat. Dostala jsem od bývalého zaměstnavatele zápočtový list a když jsem ho přinesla novému zaměstnavateli, tak mi bylo řečeno, že ho nepotřebují. Tak to nějak nechápu, je to možné, že ho budu mít u sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
s-ima
5.10.12 10:33

zápočtový list po mateřské dovolené

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost, kde dostanu zápočtový list po MD? Odpracovala jsem 6let a pak jsem zápočtový list odevzdala na správě sociálního zabezpečení. Teď mi bude MD končit. Mám si ho vyzvednout na SSZ nebo ho automaticky pošlou??? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
1045
7.1.15 16:18

Prosím o pomoc:

Pracuji na HPP ve firmě X, jsem na MD a chtěla bych začít pracovat na HPP ve firmě Y (pochopila jsem, že to není problém, když bude zajištěna péče o syna). Ve firmě Y po mně chtějí zápočtový list. Ten ale přeci nemám, když jsem ve firmě X stále neskončila. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
7.1.15 16:19

@Vickee ZL mít nemusíš, můžeš mít více souběžných pracovních poměrů.

• Nahlásit
  • Citovat
1045
7.1.15 16:26

@Meha Takže stačí v novém zaměstnání říct, že jsem pobírám PPM v jiném zaměstnání a nic víc k tomu není potřeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
7.1.15 16:28

@Vickee Podle mě by to tak mělo být. Ještě jsem hledala v zákoníku práce, ale nic konkrétního jsem nedohledala.

• Nahlásit
  • Citovat
1045
7.1.15 16:30

@Meha Děkuju, děkuju :-) Snad to tak teda bude stačit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2623
7.1.15 16:43

Dle ZP má zaměstanavetel povinnost Zl vydat, nikoliv jej požadovat při vzniku prac. poměru.
Mám pocit, že pakliže budete vykonávat stejnou práci zaměstnavetele Y, měla byste mít souhlas zaměstnavatele X

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama