Pojišťovací agent

Anonymni
25.7.09 14:00

Pojišťovací agent

Prosím máte někdo zkušenosti s touto prací? Vidím stále hodně inzerátů a nějak nevím co si mám pod tím představit. Vzhledem k tomu že přemýšlím o pracovní změně tak mě zajímá co tato práce obnáší, zda se dělá na ŽL nebo na pracovní smlouvu atd. atd.
Moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
25.7.09 14:05

No ono hodně záleží, kde budeš pracovat. Jestli u konkrétního finančního ústavu nebo tzv. nezávislé společnosti. Myslím, že bez ŽL to moc dlouho nepůjde.. Zkušenosti mám, ale neživím se tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.7.09 21:20

Tuto práci jsem dělala 6 let na plný úvazek.Takže zkušeností mám dost.Práce to byla na ŽL.Vybudovala jsem si skupinu spolupracovníků,takže ke své práci-uzavírání smluv-jsem vedla spolupracovníky.Výhody-pružná pracovní doba,tzn. při nemoci dětí jsem nemusela mít paragraf.Výborná škola života,člověk je „zocelen“ spoustou zkušeností,které se dají využít do další práce.A také peníze,pokud je člověk šikovný a pracovitý,dají se vydělat peníze podstatně vyšší než v běžné práci.Nevýhody-práce nikdy nekončí,nikdy není čistá hlava.Před dovolenou stres,aby se zařídilo vše před odletem,po dovolené stres když se vyřizují resty.Placeno je jen a jen od uzavřené smlouvy,takže jsem špatně snášela,když se třeba týden nedařilo.A k tomu když byla dovolená,tzn. žádné peníze.Ale pro mě ta největší nevýhoda,to co jsem snášela nejhůř a proč jsem práci opustila?Práce je to vesměs odpoledne a večer.Takže 6 dní v týdnu jsem jezdila do práce mezi 16.-17.hodinou,vracela se po 21.-22.hodině.Jeden den v týdnu jsem si nechala volný a ten si s rodinou hrozně moc užívala.A nyní např. předvánoční čas-dopoledne sama napéct cukroví a u klientů vidím,jak maminka s dětma peče cukroví společně.Tak ráda bych toto podnikla,ale čas nedovolil.A to je spousta a spousta drobností,které jsem nemohla z časových důvodů s dětma doma dělat.A pokud některá firma nabízí práci a říká,že stačí dva dny v týdnu…to je nesmysl…konkurence je ostrá a převálcuje.Za dva dny nejde stihnout nic-pokud se nakontaktuje klient,musí se hned druhý den navštívit,jinak je úspěch téměř nulový.Prostě tato práce je jak rozjetý vlak,nelze jí dělat jen jako procházku.Ale naopak-nikdy jsem nelitovala toho,že jsem tuto práci měla možnost dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
610
6.8.09 07:53

Hezký den,

víte já chodím do zaměstnání ale chtěla jsem zkusit něco mimo..přivýdělek atd. tak se jen chci zeptat je možno to dělat jako VPP např. 2 odpoledne v týdnu? Nebo je to práce na plný úvazek?
V práci potřebuji změnu, také ty paragrafy..mám s tím problém atd. atd. proto jsem chtěla takovou pružnou pracovní dobu. Ale jak píšete většina schůzek je odpoledne tak věřím že se jste se doma moc neohřála. Z toho
mám také obavy.
Mohu se ještě zeptat jak to funguje, myslím s tím že sama si ybíráte lidi a chodíte nabízet nebo jak to vlastně je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.13 09:31

Zdravím, chtěla bych se zeptat na požadavky na vzdělání. Dálkově studuji obchodku, příští rok budu maturovat, ale už teď se chci mrknout po nějaké práci, děti mi letos nastoupí do školky. Myslíte, že mám zkusit napsat a poptat se na podmínky?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.14 14:07

Obnovuji diskusi :
prosím o radu, co potřebuji k tomu, abych mohla pojišťovat. Potřebuji pojišovat auta na havarijko, děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
57561
25.2.14 14:09
@Anonymní píše:
Obnovuji diskusi :
prosím o radu, co potřebuji k tomu, abych mohla pojišťovat. Potřebuji pojišovat auta na havarijko, děkuju

potřebuješ potvrzení od ČNB - stojí to cca 10 tis, že můžeš vykonávat služby v oblasti finančního poradenství (jak se to přesně jmenuje už Ti nepovím) :think: musí to mít všichni, co se zabívají financemi - od poradenství, přes pojištění až po jánevimco :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
25.2.14 14:21
@Anonymní píše:
Obnovuji diskusi :
prosím o radu, co potřebuji k tomu, abych mohla pojišťovat. Potřebuji pojišovat auta na havarijko, děkuju

proč anonymně :!

chceš to dělat na HPP nebo na VPP (na IČ)???
musíš být zaregistrovaná jako pojišťovací poradce u ČNB, tam ti vystavějí potvrzení, pak taky musíš mít udělané znalostní testy (každá pojišťovna má jiné místo, kde je dělá a na základě těchto testů dostaneš registraci od ČNB), pak si musíš zažádat o IČ, pak se nahlásit na zdravotní a sociální a finančák jako podnikatel (pokud to budeš dělat jako HPP a budeš zaměstnanec pojišťovny, tak toto odpadá)… no ale tohle všechno ti řeknou a hlavně ti to pomohou zařídit v pojišťovně, pro kterou budeš dělat a samozřejmě za tebe všechno zaplatí :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13821
25.2.14 14:33

A jak to funguje, když bych chtěla být takový ten nezávislý, co prostě vyhledává nejvýhodnější produkt pro klienta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
25.2.14 14:50

@jizvíková

funguje to úplně stejně s tím rozdílem, že by si snad spadalo pod nějakou společnost (třeba OVB nebo jakoukoliv jinou)

a pokud potřebuješ mít 100% jisté informace, tak doporučuji kontaktovat jakoukoli pojišťovnu nebo finanční společnost a nebo si zavolat do ČNB na oddělení pro pojišťovací poradce :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3121
25.2.14 15:07

Lidi prosím. Vás, nedělejte tuto práci jako přivýdělek, ldem pak špatně poradíte a proto má toto odvětví špatné jméno, nechci říkat, že byste to dělali nepodstivě, al epokud chodíte na 8h do práce, jak se můžete v této oblasti kvalitně vzdělat??? Není to o bouchání nějakých pojistek, ale aby to tomu člověku reálně zajistilo příjem ;) jinak přeji, aby se dařilo a myslíte hlavně na klienta než jen na svůj výdělej, pak je tato práce jednodušší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13821
27.2.14 14:54
@chozin píše:
@jizvíková

funguje to úplně stejně s tím rozdílem, že by si snad spadalo pod nějakou společnost (třeba OVB nebo jakoukoliv jinou)

a pokud potřebuješ mít 100% jisté informace, tak doporučuji kontaktovat jakoukoli pojišťovnu nebo finanční společnost a nebo si zavolat do ČNB na oddělení pro pojišťovací poradce :idea:

Děkuju moc a můžu se tě zeptat, jaké jsou odměny??
Potřebuju firmě pojištovat auta, takže by byla nejjednodušší cesta, že bych se přeškolila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
27.2.14 17:09

@jizvíková

odměny jsou vždy nějaké procento z roční částky pojistky… já nevím jak jinde, ale u nás to bylo tak, že povinné bylo 10% z ročního pojistného, havarijní 25% z ročního pojistného a to každý rok po celou dobu trvání pojistky a samozřejmě nejlépe byly placené životní pojistky a to 50% z roční ceny pojistného (ale u životka jen po dobu 3 let, první rok 50%, druhý 40%, třetí 30% a pak šlus)… samozřejmě se ta odměna vyplácela podle toho, jak se platila pojistka (když třeba měsíčně, tak jsem tu odměnu dostávala rozdělenou na měsíční částky, např. odměnu 50% za cenu životka cca 2400kč jsem dostávala měsíčně po 200kč)

ale jak říkám, každá pojišťovna má jiné odměny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
18.4.14 11:30

A platili jste prosím nějakou pokutu pokud člověk pojištění zrušil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
10.6.14 17:07

@martina.se ahoj, vím, že se vyznáš ve spoustě věcí, tak bych potředovala přesnou radu. Musím si zrušit své registrace na ČNB jako PPZ a VPZ. Mám formuláře od ČNB, ale nevím, zda tam musí být i ověřený můj podpis? Potřebuji to řešit rychle a na ČNB mi telefon už druhý den nikdo nebere. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama