Odstupné při dohodě

Anonymní
31.3.20 14:43

Odstupné při dohodě

Dobrý den,

chci se poradit, jaké náležitosti musí mít ukončení poměru dohodou, abych měla nárok a opravdu dostala odstupné, na kterém jsme se se zaměstnavatelem dohodli?

Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3139
31.3.20 14:49

Musí to být v dohodě napsaný, že jste se dohodli na odstupném ve výši např. 3 průměrných platu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 15:09

A může mi zaměstnavatel říct, když nechci přistoupit na dohodu, že už se mnou nebude komunikovat a budu se dál bavit už jen s právníkem? Místo aby se šlo cestou klasické výpovědi?

• Nahlásit
  • Citovat
13374
31.3.20 15:16
@Anonymní píše:
A může mi zaměstnavatel říct, když nechci přistoupit na dohodu, že už se mnou nebude komunikovat a budu se dál bavit už jen s právníkem? Místo aby se šlo cestou klasické výpovědi?

Tak zkusit to může. Pro něj je lepší tě vystrašit, abys podepsala tu dohodu. Pokud je to kvůli viru, tak se můžete zkusit nějak dohodnout. Ale pokud s ním nebude řeč, ve smyslu buď podepíšeš nebo na tebe pošlu právníka, tak bych asi moc ochotná nebyla. Ale těžko se řadí bez dalších souvislostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
31.3.20 16:22

V dohodě o ukončení pracovního poměru musí být napsané, že ti náleží odstupné ve výši podle odpracovaných let u daného zaměstnavatele, pokud to tam nebude, tak nic nepodepisuj, nemusíš a to ani kdyby tě nutil, vyhrožoval, vydíral. Platí, že jsi stále zaměstnaná, dej si pozor i při klasické výpovědi, musí tam být uvedený důvod výpovědi od kdy běží, kdy skončí ( pozor na datumy), dále tam musí být uvedeno, že ti náleží odstupné.
Hlavně se nenech zastrašit, spousta lidí se na to, co jim náleží vykašlala, protože se báli, nebo se nechtěli dohadovat. Ničeho se neboj a ozvi se. Také se může stát, že ti zaměstnavatel řekne, že ti dá po podpisu dohody odstupné bokem, na to mu také neskákej.
Zkus se podívat na úřad práce ve tvém městě, mají tam bezplatnou právní poradnu, nebo ti poradí úřednice ÚP.
Já jsem toto řešila na podzim, vůbec to nebylo hezké, ale vyhrála jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama