OGTT test v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
23.11.21 09:54

OGTT test v těhotenství

Ahoj holky prosím o radu a ještě si chci stěžovat :D a slyšet váš názor :roll: Dneska jsem byla na OTGG testu spíš furt jsem a ještě musím hodinu počkat než mi vezmou po 3 krev a půjdu domů :dance: Už aby to bylo je mi blbě strašně furt se klepu, necítím nohy, teplo v krku strašný a jsem strašně unavená prosím nevíte kdy to přejde? :,( A teď k té mojí stížnosti… Doktorka se ještě ani jednou nezeptala jak mi je jenom má na mě kecy že to zvládnou i mladší děti než jsem já 8o Nezajímá jí kam jdu atd… Jediný co mi řekla kdyby bylo špatně tam je záchod nic víc :potlesk: Takže by mě zajímalo myslíte že je to normální? :think: A ještě mě donutila mít roušku ve který ani nemůžu dýchat takže mi je ještě hůř :zed: Tak děkuji za odpovědi :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
23.11.21 09:56

Byla bych radši kdyby mi dopřála si lehnout :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
23.11.21 10:00

Přístup každého se liší. Mě sestřička chodila kontrolovat a kdyby mi bylo zle, tak nabídla i lehátko v ordinaci.
Zle se mi udělalo po 2.odběru.
Myslela jsem, že omdlím, ale nakonec jsem to rozchodila.

Tak přeju ať to tam zvládneš :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:01

@Markéta188 Já mám právě že to samé omdlévám furt tak chodím na vzduch a namáčet se studenou vodou ale prostě lehnout mi to mi opravdu nenabídla… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33111
23.11.21 10:04
@Lili8989 píše:
Ahoj holky prosím o radu a ještě si chci stěžovat :D a slyšet váš názor :roll: Dneska jsem byla na OTGG testu spíš furt jsem a ještě musím hodinu počkat než mi vezmou po 3 krev a půjdu domů :dance: Už aby to bylo je mi blbě strašně furt se klepu, necítím nohy, teplo v krku strašný a jsem strašně unavená prosím nevíte kdy to přejde? :,( A teď k té mojí stížnosti… Doktorka se ještě ani jednou nezeptala jak mi je jenom má na mě kecy že to zvládnou i mladší děti než jsem já 8o Nezajímá jí kam jdu atd… Jediný co mi řekla kdyby bylo špatně tam je záchod nic víc :potlesk: Takže by mě zajímalo myslíte že je to normální? :think: A ještě mě donutila mít roušku ve který ani nemůžu dýchat takže mi je ještě hůř :zed: Tak děkuji za odpovědi :andel:

Nevolnosti nejspíš zmírní, až se najíš.
Zbytek je šíleně zmatený.
Jaká doktorka? Gynekolog?
Jsi nezletilá?
Proč by ji mělo zajímat, kam jdeš? Myslíš vyšetření? To je tvoje zodpovědnost, k lékaři doneseš zprávu. Ale lékař nedozoruje, kam jdeš, nebo ne. Není to povinnost, absolvovat všechna doporučená vyšetření. To je na tobě, případně rodičích.
Rouška není výmysl doktorky. Je tu nějaká situace kolem kovidu a požadavek na ochranu dýchacích cest je v nařízení vlády. S tím lékař nic nezmůže. Bez roušky není povinná tě vyšetřit. Sama je v ní celý den :nevim:
Pokud nejsi spokojená s péčí v daném zdravotnickém zařízení, můžeš poskytovatele změnit. Kdykoli, i v těhotenství. Jediné omezení je možnost změny jedenkrát za kvartál (každé 3 měsíce).
Ať je líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33111
23.11.21 10:06
@Lili8989 píše:
Byla bych radši kdyby mi dopřála si lehnout :,(

Zeptala ses? Vůbec nemusí mít možnost tě uložit. Nebo neví, že ti je špatně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:07

@Fiducia Doktorka co mi nabírá krev jiná tu není na tu cukrovku… Změnit ji nemůžu jsem u ní poprvé a gynekolog mi řekl že to povinné je že na to jít musím… A ano jsem nezletilá 18 mi bude v březnu. Protože co jsem se dozvěděla od kamarádek které byli jinde tak tak sestra chodila kontrolovat a museli hlásit i když jdou na záchod je to zátěžový test ten si myslím že se kontrovat musí… Vím že to je nařízení ale mě je po tom testu tak špatně… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:08

@Fiducia Když jsem ji to řekla tak mi odpověděla chodí tu i mladší děti co to zvládnou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
23.11.21 10:10
@Lili8989 píše:
Ahoj holky prosím o radu a ještě si chci stěžovat :D a slyšet váš názor :roll: Dneska jsem byla na OTGG testu spíš furt jsem a ještě musím hodinu počkat než mi vezmou po 3 krev a půjdu domů :dance: Už aby to bylo je mi blbě strašně furt se klepu, necítím nohy, teplo v krku strašný a jsem strašně unavená prosím nevíte kdy to přejde? :,( A teď k té mojí stížnosti… Doktorka se ještě ani jednou nezeptala jak mi je jenom má na mě kecy že to zvládnou i mladší děti než jsem já 8o Nezajímá jí kam jdu atd… Jediný co mi řekla kdyby bylo špatně tam je záchod nic víc :potlesk: Takže by mě zajímalo myslíte že je to normální? :think: A ještě mě donutila mít roušku ve který ani nemůžu dýchat takže mi je ještě hůř :zed: Tak děkuji za odpovědi :andel:

Tak každý doktor je jiný. Ale nás na testu bylo třeba 20,tak nevím, jak by nám doprali si lehnout. Respirator jsem měla taky a to bylo léto. Je to hnus, ale nechá se to zvládnout. A při dalších odverech se jen sestra ptala, jestli jsem nevracela, že by se test musel udělat jindy znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
23.11.21 10:11

Mě se sestra ptala při odberu jak mi je a pak rikala, když mi bude špatně, ať jí to dojdu říct. Chodit sem nikam nesměla, jen sedět v čekárně, respirátor sem taky musela mít. U prvního mi bylo taky zle, to sem si sla pak lehnout do ordinace na lehátko. U dalších sem to zvládla už v pohodě, akorát se mi trochu motala hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:11

@Umík Mě se ani neptala jestli jsem zvracela a já tu jsem sama :mrgreen: Nikdo jiný tu se mnou není :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
23.11.21 10:12

@Lili8989 tak co řešíš, pokud nikdo v čekárně není a jsi tam sama bez doktora či sestry, tak si respik sundej a až půjde doktor, tak si to zase nasad :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:12

@Kriss Tina O mě se vůbec ta sestra nezajímá já kdybych odešla ji je to jedno protože to neřeší :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 10:13

@Umík Kdyby mě ta doktorka nezprdla že si ho mám hned nandat že si ho sundávat prostě nebudu tak si ho zase na tu chvíli sundám ale nejsem typ co dělá na nervy nebo se háda tak jsem si to radši nasadila a držela hubu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33111
23.11.21 10:14
@Lili8989 píše:
@Fiducia Doktorka co mi nabírá krev jiná tu není na tu cukrovku… Změnit ji nemůžu jsem u ní poprvé a gynekolog mi řekl že to povinné je že na to jít musím… A ano jsem nezletilá 18 mi bude v březnu. Protože co jsem se dozvěděla od kamarádek které byli jinde tak tak sestra chodila kontrolovat a museli hlásit i když jdou na záchod je to zátěžový test ten si myslím že se kontrovat musí… Vím že to je nařízení ale mě je po tom testu tak špatně… :,(

To nejspíš není lékař, ale laborantka, nebo sestra. Tak už vydrž, půjdeš domů.
Určitě není nutný hlásit každou cestu na toaletu ;) Obvykle pacientky bývají poučeny nikam nechodit, maximálně na WC, nejíst, a kdyby něco, zaklepat. Ona tam nejspíš nesjíždí Instagram, ale má další práci.
Je mi lito, že ti je špatně, to u tohohle testu někdy bohužel je. Můžeš si otevřít okno?
Tento test (ani žádný jiný) rozhodně není povinný. Je dobrý ho absolvovat, ale povinné není žádné těhotenské vyšetření :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat