Nebezpečný pes

Anonymní
7.7.21 17:55

Ohrožující pes

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda máte zkušenost a dokážete mi poradit. Sousedi mají dva rotvailery. Psy nemají zajištěné a pořád jim utíkají. Dnes utekly na naš pozemek. Na manžela začala fena vrčet. Houknul na ni a ona utekla. Já nevím co bych dělala. Starosta to ví, je to už obecně známá věc. Už několik stížností na obec bylo nahlášeno i od ostatních obyvatel obce. Máme dvě děti a sama se bojím být na zahradě. Máme možnost se bránit? Dokud se nestane neštěstí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13553
7.7.21 17:57

Volejte PČR. Asi se zatím nic jiného nedá dělat, když majitel nereaguje, že má někde v ulicích psy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
7.7.21 18:02

Zbrojní průkaz, pistoli a psa bez milosti zastřelit při vniku má Váš pozemek 8o
Miluju tyhle lidi, co mají neovladatelné hafany 8o. To je o jednou a dítě má ukouslou pulku obličeje, v tom lepším případě. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
7.7.21 18:06

A co se se sousedem domluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
7.7.21 18:08
@Zeoli píše:
A co se se sousedem domluvit?

zřejmě utíká pravidelně, když je to obecně známá věc. Takže asi se sousedem moc řeč není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
7.7.21 18:14

Volat policii. A zabezpečit si zahradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 18:19

Tyhle lidi úplně nenávidím (myslím souseda). Pokud Vás pes napadne bez nějaké zbraně sebe a děti bohužel neubráníte. Pracuju se psy od malička, miluju je ale taky jsem si vědoma jejich síly. Hodněkrát mě pes napadl (převýchova agresorů atp) a za tu dobu už přibližně vím kam sáhnout a co jak udělat. Než bych doběhla k napadenému dítěti, už je škoda dávno napáchána. Takže doporučuju přijít za sousedem s bejsbolkou, říct že se hodláte tvrdě bránit a ať si zatraceně ty psy zajistí. Psů je mi vlastně líto-jsou v tom vlastně nevinně a vše jde na vrub chovatele, ale pes je většinou ten, kdo to odnese. A taky doporučuju při příštím útěku ihned volat policii-když si je bude muset několikrát po sobě za 1000kč vyzvedávat v útulku, třeba ho to donutí k pořízení pevného kotce. Ale chce to volat fakt pokaždé i přes nevoli policie. A pokud by k něčemu opravdu někdy došlo-bude mít už x záznamů, že jste se to snažili řešit.

Příspěvek upraven 07.07.21 v 18:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
7.7.21 18:19

I když psy miluju tohle je špatně, dít by se to nemělo a vůbec se nedivím, že vám to vadí. No nejlepší řešení je opakovaně volat benga, majitel dostane několik pokut a pokud se neponauci půjde před přestupkovou komisi, kde ta pokuta bude mnohem vyšší. Na lidi platí prachy. Snad mu brzy dojde, ze je. lepší si psy zabezpečit.

Příspěvek upraven 07.07.21 v 18:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
7.7.21 18:21
@Hedvikaaa píše:
Miluju tyhle lidi, co mají neovladatelné hafany 8o. To je o jednou a dítě má ukouslou pulku obličeje, v tom lepším případě. :pocitac:

No tak to je zase přemrštěný pokud se je pes nechystá přímo napadnout. Ti psi nemůžou za to, že jejich majitel je blbec co si je neumí zabezpečit.

Příspěvek upraven 07.07.21 v 18:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7966
7.7.21 18:21

Zabezpečit zahradu a pořídit si pepřový sprej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 18:22

@pannda Na psa bohužel zbytečný-v plném rozběhu buď šplíchnete brzo nebo pozdě. Každopádně už stihne kousnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
7.7.21 18:27
@Hedvikaaa píše:
Miluju tyhle lidi, co mají neovladatelné hafany 8o. To je o jednou a dítě má ukouslou pulku obličeje, v tom lepším případě. :pocitac:

Nemůžeš někomu jen tak zastřelit psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
7.7.21 18:28

Jak se na váš pozemek může dostat pes, který není váš? Zabezpečit si zahradu a volat PČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
7.7.21 18:29
@vokishka píše:
zřejmě utíká pravidelně, když je to obecně známá věc. Takže asi se sousedem moc řeč není.

Asi. Ale to ty nevíš. Já taky ne. Proto se ptám zakladatelky, ta ho narozdíl od nás zná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13553
7.7.21 18:30
@Hedvikaaa píše:

Těch případů už se stalo dost, kdy volně pobíhají pes někoho napadl a těžce zranil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat