Ok kdy samo ji?

2114
14.4.06 17:23

Ok kdy samo ji?

Ahoj, ve vyhledavani sem nic nenasla tak se ptam od kdy je nejvhodnejsi zacit dite ucit samo jist :?: Jde mi o to kdy je dite schopne se nak tak trefovat do pusy, je mi jasne ze to muzem zacit trenovat hned ale to by bylo vsechno zapatlany a nakonec bych ji stejne musela nejspis krmit ja. Momentalne mala o lzicku moc zajem nema a kdyz sem zkusila na zkousku ji lzicku pucit tak bylo videt ze by se moc nenajedla. Co si pamatuji tak starsi dceru (7l) sem krmila jeste ve 2l. Ale malou bych chtela od 2l dat do skolky a tam je podminka mimo jineho i ze se musi dite castecne samo najist. Ale zas nebudu nic lamat pres koleno. Diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
14.4.06 17:42

Ahoj, já mám hladovce, takže jídlo je jejich hlavní zájem :wink: Od 20ti měsíců jí vlastně sám, kromě polívky, to ho krmím i teď a jiných problematických jídel. Do 2 let to určitě stihneš :D
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
14.4.06 18:44

Ahojky,
my jsme na tomhle špatně, jídlo Kájovi nejde, sám se moc nenají, takže krmím ještě i teď ve dvou a 3/4. Bojím se, že to bude problém i v září, kdy půjde do školky. Samostatné oblíkání mu taky moc nejde. Nějak nemá motivaci, tak se mu nechce se snažit :( .
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
14.4.06 18:59

Tak já jsem právě včera zkoušela dát malýmu lžičku do ruky. Navlíkla jsem mu speciální bryndák s rukávkama a pod židlí jsem rozložila igelit. Nejdřív dostak tak půlku jogurtu odemě, zbytek jsme vyklopila na talířek a nabídla jsem mu lžíci. Vzal jí jak pádlo, ovšem pohyb talíř pusa má okoukaný dobře, do pusy se taky jakš takš trefí, občas to odnese nos, „problém“ má jen v nabírání, to mu nejde, náhodou něco nabere ale jinak jede do pusy naprázdno a nepozná to. Ale je u toho děsně důležitej a ani s plnou lžící nijak netříská aby to lítalo po celé kuchyni, tak to takhle budeme zkoušet, ať může trénovat… ale sám by se najedl tak za hodinu :)
Mějte se,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
14.4.06 19:33

Ahoj.

Po Radimkově obědě vypadá kuchyň jak po výbuchu granátu.
Už několik měsíců (asi 4?) mívá vlastní lžičku ( spíš několik, protože padají nebo je hází na zem) :roll: . Jídlo polohusté lepící konzistence se mu občas povede nabrat, ale do pusy dopraví obvykle jen lžičku, protože ji obrací. V dalších případech jsou lžička a ruce ke zkoumání. Někdy dostane svou pidiporci a zbytek mám samostatně v misce, jindy to risknu :wink: a máme jednu misku na pultíku.
Binec, který je po jídle, si určitě maminy představí. Jídlo je na zemi, na oblečení, v horších případech na zdi, nábytku :roll:
Měla jsem pocit, že už by mohl lžičkou trochu sám jíst ( no moudré :roll: knihy), ale realita je naprosto jiná. Také doufám, že to do 2 let výrazně zlepšíme. :D :D :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
28.4.06 09:22

Ahojky :P
Náš Honzík jí sám asi od 18.měsíců všechno i jogurty.Jen polévky mu dávám já pokud jsou hodně řídké.Když se to učil,tak jsem vždycky měla tu dlouhou lžičku.Já jsem ji držela za konec a malý měl ruku před mojí.Tak vlastně jedl skoro sám,jen jsem mu pomáhala držet lžičku ve správné poloze.Hodně mu to pomohlo a rychle se naučil držet lžičku tak,aby mu z ní jídlo nepadalo.
Tak to je můj typ…ale to chce samozřejmě vyzkoušet :roll:
Krásný den přeje Katka a Honzík (23.měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.4.06 09:31

TAak já dala prvně malé lžičku v 15měs a pak ještě nějakou dobu byla krmená. Pak jsem přišla na to, že když jí dám lžičku a nechám jí jíst samotnou, mam i klid po sebe. Měla chvíli na to, aby to zkoušela sama a pak jsm jí dokrmila já.
Nicméně pořád toho sama moc nesní - jak kdy jak co. \ale nechávám jí skoro všechno jíst samotnou.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
28.4.06 13:10

Syn teda moc jist nechce, ale kdyz mu jidlo zachutna nebo ma dobrou naladu, sni jidlo lzickou sam. Tak od roka mu proste davam lzicku do ruky a krmim ho druhou. On se zacal v jidle nipat a semtam trefovat.
Vcera si vybral v lednici jogurt a tak ho nadchlo, ze dostal, co si vybral, ze snedl z kelimku cely jogurt uplne sam. Akorat dno nevyskrabal. Jinak delam hustejsi takove spis kasopolevky a taky ho necham jist samotneho. On ode me ani nechce. Jen mu sem tam, kdyz jdu kolem spupnu do pusy.
Dnes me pobavil. Byl nakloneny uplne nad miskou, aby to do pusy stihnul donest:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.06 19:47

Ahoj,tak náš Jája jí sám od 18měsíců.Něco málo po 1 roce začal prcek říkat sám a nechtěl ode mne krmit,tak jsem mu začla dávat lžičku a já jsem jí přidržovala za konec a tak jsem jen korigovala aby se jídlo dostalo na místo určení.Dnes se nají krásně,polévky sice dělám takové husté kašovité,aby mohl jíst sám,protože se krmit nenechá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama