Okna do rodinného domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zbyseknadenik
Nováček 1 příspěvek 22.07.19 11:33
Okna do rodinného domu

Dobrý den,

rád bych znal názory diskutujících, kteří vybírali okna pro rodinný dům. Jak jste vybírali, kde jste hledali inspiraci a tak.

Plus hlavně ocením rady, jak vybrat správnou firmu, od které okna koupím, abych pak za pár let nelitoval :roll:

Děkuji!

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 22.07.19 11:37

Tak pojď Zbyšku, hoď nám sem na maminkovský server reklamu na svoji oknařskou firmu :mrgreen:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 22.07.19 11:54

@zbyseknadenik udělej si stavební otvory na typizovaná okna z baumaxu, na víc nemáš.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 22.07.19 12:17

@zbyseknadenik tak zalezi jestli do nove staveneho nebo vymena starych za novy

Kaci89
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 22.07.19 13:10

My mame hlinikova okna, trojskla. barva antracit. spokojenost ale jsou o dost drazsi nez nejaky plasty

bse.pedro
Kecalka 381 příspěvků 22.07.19 14:55

@zbyseknadenik
Já okna pro rodinný dům nevybíral, stavěl jsem dům k oknům - dřevěná, oblouková, kastlová - která jsem koupil od malého soukromníka a měl jsem je doma v garáži asi 5 let. když už mi tam překážela, prodal jsem barák a podle oken postavil jiný o 150km dál… 8)

Gabrielaa
Nováček 7 příspěvků 24.07.19 13:17

@Kaci89 Máme to úplně stejně. U nás tedy ani moc jiná volba nebyla, co se týče těch trojskel a hliníku. Stavíme z VPC pasiv. Antracit jsme zvolili, protože se nám už dlouho líbí a přijde mi nadčasový. Navíc i uvnitř domu budeme hodně kombinovat dřevo s bílou a černými doplňky, takže to bude hezky ladit.
Jinak co se týče výběru firmy, tak doporučuji hledat reference přímo v okolí a ne po celé republice. Dost podstatná je totiž i montáž a znalost montážní party. A ty jsou v různých okresech jiné (i u jedné firmy), plus se ptát na pozáruční servis, jaká je kvalita oken… až pak porovnávat cenové nabídky, i když je mi jasné, že často právě cena hraje hlavní roli.

Jinak kdyby někoho zajímala naše cesta s výběrem oken, tak o tom mám článek na svém blogu: http://ctyrizdi.cz/…louhou-trat/ Byl to docela boj a řešili jsme to několik měsíců. :roll:

Váš příspěvek
Reklama