Okrádání zaměstnavatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aristolochia
Kecalka 175 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 05:28
Okrádání zaměstnavatele

Vystřídala jsem už celkem dost zaměstnání a prakticky všude se setkávám s tímto fenoménem. Všude, kde zaměstnanci mají možnost, tak si píší víc hodin, než skutečně v práci strávili. Např. u současného zaměstnavatele (je to mimochodem moc slušný člověk i zaměstnavatel) si zaměstnanci i brigádníci denně napočítají tak hodinu navíc. Měsíčně ho to musí stát tak kolem 5 - 10 000,–, což je pro malého živnostníka, který se snaží šetřit každou korunu kde se dá, celkem dost peněz. Mně je to hodně proti srsti a když dělám sama, tak to nedělám. Pokud ale dělám v partě, jsem nucena si psát stejně jako oni, abych je neprozradila. Dělám tam zatím jen brigádně.
Jaké jsou vaše zkušenosti? Děje se to všude, nebo mám jen smůlu na kolegy. Informovali byste o tom zaměstnavatele? Pište samozřejmě jen vy, u kterých ta možnost psaní hodin navíc je.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  27.04.18 06:52

U nás ve firmě to zaměstnanci taky dělají. My to zas až tak neřešíme, pokud to není opravdu přes čáru.

Anonymní  27.04.18 06:57

Taky se to u nás dělá a pokud má člověk práci splněnou, neřeší se to. Nikdo by si nedovolil napsat si nějaké přesčasy, spíš když pár hodin na konci měsíce chybí, tak se nějak napíše.

A upřímně řečeno, zaměstnavatelé se kolikrát taky nechovají fér - nízké mzdy, na výplatní pásce jen základ a zbytek na ruku, neodvádění pojištění.. není to můj případ, ale kolikrát se ani nedivím :nevim:

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.04.18 07:28
@Anonymní píše:
Taky se to u nás dělá a pokud má člověk práci splněnou, neřeší se to. Nikdo by si nedovolil napsat si nějaké přesčasy, spíš když pár hodin na konci měsíce chybí, tak se nějak napíše.A upřímně řečeno, zaměstnavatelé se kolikrát taky nechovají fér - nízké mzdy, na výplatní pásce jen základ a zbytek na ruku, neodvádění pojištění.. není to můj případ, ale kolikrát se ani nedivím :nevim:

:roll: ukázkový „whataboutizmus“
„No a co, že je to úplně jinak, jinde zase bijí černochy…!“

Tento zaměstnavatel je fér, pocitvý, živnostník… a i přesto to zaměstnanci/bri­gádnící dělají. :nevim:

Radu nemám, bohužel. Řešila jsem to kdysi stejně jako zakladatelka. Psala si hodiny poctivě a zaměstnání změnila.
Když jsem byla na druhé straně barikády, tak jsem si pro změnu dobře hlídala, kolik hodin opravdu odpracovali. Když začínali v 8 a končili v 16, tak ty pokusy 7-17 jsem ignorovala a dostali zaplaceno 8,5 hodiny.

jakanas
Kelišová 6263 příspěvků 118 inzerátů 27.04.18 07:38

Neznám žádného zaměstnance který (pokud to jen trochu jde)by neokrádal svého zaměstnavatele. Ať už jsou to čachry se zbožím, penězma, hodinama, vybavením…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15351 příspěvků 27.04.18 07:44
@Aristolochia píše:
Vystřídala jsem už celkem dost zaměstnání a prakticky všude se setkávám s tímto fenoménem. Všude, kde zaměstnanci mají možnost, tak si píší víc hodin, než skutečně v práci strávili. Např. u současného zaměstnavatele (je to mimochodem moc slušný člověk i zaměstnavatel) si zaměstnanci i brigádníci denně napočítají tak hodinu navíc. Měsíčně ho to musí stát tak kolem 5 - 10 000,–, což je pro malého živnostníka, který se snaží šetřit každou korunu kde se dá, celkem dost peněz. Mně je to hodně proti srsti a když dělám sama, tak to nedělám. Pokud ale dělám v partě, jsem nucena si psát stejně jako oni, abych je neprozradila. Dělám tam zatím jen brigádně.
Jaké jsou vaše zkušenosti? Děje se to všude, nebo mám jen smůlu na kolegy. Informovali byste o tom zaměstnavatele? Pište samozřejmě jen vy, u kterých ta možnost psaní hodin navíc je.

Tohle je vždy věc zaměstnavatele. Kdo nekrade, okrádá rodinu - v naší zemi bude asi už navždy. Za jeden měsíc by měl na nějaký ten přístroj, který hlídá odchod a příchod. Kdyby byl důsledný, lidi by si dali pozor.

jakanas
Kelišová 6263 příspěvků 118 inzerátů 27.04.18 07:47

Například máme novou šičku, když posledně přivezla hotové výrobky tak se mi nějak nezdály některé švy a zjistil jsem že místo naší extra pevné polyesterové nitě je to ušito z nějaké chlupaté bavlněné. Když jsem se na to cíleně ptal tak z ní vylezlo že je to niť co si nakradla ještě když pracovala v OP Prostějov ( před 15lety). Proč nešila tou co od nás dostává mi nebyla schopná odpovědět.
Takže pro nás zničený materiál, ztráta času jak pro nás tak pro ni, zaplaceno nedostala… hlavně že si našetřila půl špulky nití v ceně té velké cívky do 20kč :zed:

Šarlota4
Echt Kelišová 9066 příspěvků 27.04.18 07:52

“Normalka” ve firmach se krade toaletak, propisky, proste vsecko co jde.

terinka4444
Hvězda diskuse 64242 příspěvků 27.04.18 07:54
@jakanas píše:
Neznám žádného zaměstnance který (pokud to jen trochu jde)by neokrádal svého zaměstnavatele. Ať už jsou to čachry se zbožím, penězma, hodinama, vybavením…

já mám takové zkušenosti s lidma ( a to jsem pro ně dělala první poslední), že už jako nikdy víc. Dokonce jsem i chráněnou dílnu měla, aby se uplatnili postižení, ani ti se neštítili, jak byla příležitost, něco si odnést. Musím konstatovat, že je mi upřímně líto každého, kdo potřebuje zaměstnance a nezvládne to sám. Já už jsem v životní fázi, že raději menší objem práce, ale jen to, co zvládnu já.

e008
Závislačka 2755 příspěvků 86 inzerátů 27.04.18 07:55

Me zase „okradal“ zamestnavatel. Musela jsem mit hotovo a bez prescasu se to nedalo, ale ty on neplati.

jakanas
Kelišová 6263 příspěvků 118 inzerátů 27.04.18 08:06
@e008 píše:
Me zase „okradal“ zamestnavatel. Musela jsem mit hotovo a bez prescasu se to nedalo, ale ty on neplati.

Jenže tebe, narozdíl od něho chrání zákoník práce a asi deset tisíc úředníků co mu šlapou na krk. Stačí se ozvat.

ivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 27.04.18 08:15
@terinka4444 píše:
já mám takové zkušenosti s lidma ( a to jsem pro ně dělala první poslední), že už jako nikdy víc. Dokonce jsem i chráněnou dílnu měla, aby se uplatnili postižení, ani ti se neštítili, jak byla příležitost, něco si odnést. Musím konstatovat, že je mi upřímně líto každého, kdo potřebuje zaměstnance a nezvládne to sám. Já už jsem v životní fázi, že raději menší objem práce, ale jen to, co zvládnu já.

Souhlasím s Tebou, my jsme „bohužel“ ve fázi, že ty zaměstnance potřebujeme. Zase je to pro mě taková škola života, že už si nikdy o nikom nebudu dělat nějaké iluze :(.
V téhle souvislosti mě docela pobavila jedna nedávná diskuze tady na emiminu. Řešilo se pracovní vytížení manželky a jedno z navrhovaných řešení bylo - najmout si zaměstnance. V tu chvíli jsem si říkala, aby pak neměla ještě víc práce, až bude řešit problémy a nedorazy, co udělají zaměstnanci.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.04.18 08:19
@e008 píše:
Jak píše
@jakanas píše:
Jenže tebe, narozdíl od něho chrání zákoník práce a asi deset tisíc úředníků co mu šlapou na krk. Stačí se ozvat.

Nahlásit na úřady a hajde. Kde není žalobce, není ani soudce ;)
A znovu - tady je zaměstnavatel fér.
A lidi stejně „kradou“. Jakože ve stylu „kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu“?

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 27.04.18 08:31

Ze si vezmu propisku fakt za kradez nepovazuju. Psani hodin ano, ale jako zamestnavatel bych to moc neresila..zalezi spis na tom, zda dotycny odvede svoji praci. Pokud to stihne za sest hodin nemusi snad ve firme dve hodiny tupe zirat do stropu.

Verun83
Echt Kelišová 7852 příspěvků 34 inzerátů 27.04.18 08:31

Ja bych si psala hodiny podle toho co odpracuji. Svedomi by mi to nedovolilo. Sama od sebe bych zamestnavatele neinformovala. Pokud by se me primo zeptal, tak bych odpovedela po pravde.
Muz ma mensi firmu, na kraj, kde je, plati nadstandardne. Stejne se nasla pani, ktera ho okradala. Prisla na to jina zam, rekla to, jeji povinnost vyplivajici z pozice. pani tim zpusobila skodu, ne malou. Pro zacinajici firmu dost smutne. :roll: z tehle podvodniku by clovek blil.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama