Olej v pračce, rychlá pomoc

Napsat příspěvek
Velikost písma:
43031
18.3.14 10:49

Savo není detergent. Taktez ocet a soda nejsou. Neni to na mastnotu. Jar jo. Dala bych co nejsilnejsi odmastovac, jestli prasek nestacil, napada me ten na trouby a grily. pak prasek trebas s nejakejma hadrama. Hodne oleje chce zkratka hodne saponatu.
Divim se, ze se to nevypralo, ja bych kalhoty od oleje taky klidne hodila do pracky.

edit : sprej na trouby bude asi btaky penit. Potom jedine prasek na prani (nebo do mycky) desny kvanta, vysoka teplota a s hadrama.

Na mastnotu je trebas molekula s jednim koncem polarnim (rozpousti se ve vode) a druhym nepolarnim (zavrta se do mastnoty) - jedine tak prejde mastnota do vodneho roztoku a odtece.
Savo, soda i ocet jsou polarni rozpoustedla, dobre odezerou mnoho sajrajtu i vodniho kamene, ale na mastnotu nestaci. neni to rozdil proti vode.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.14 22:14

Ahojky :mavam: :mavam: tak ještě jendou děkuji za r

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.14 22:15

Ahojky :mavam: :mavam: tak ještě jendou děkuji za rady :kytka: :kytka:

Udělala sem si směs z jedlé sody, octa vaniše :D a šup pračka je jako nová :) takže už vesele peru.. :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1839
20.3.14 06:41
@Terezka s Denískem píše:
Ahojky :mavam: :mavam: tak ještě jendou děkuji za rady :kytka: :kytka:Udělala sem si směs z jedlé sody, octa vaniše :D a šup pračka je jako nová :) takže už vesele peru.. :dance:

tak super :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný