Olíznutí rány psem

rozmary
20.6.13 19:51

Olíznutí rány psem

Dobrý večer všem diskutujícím. Je známo, že psí sliny působí hojivě proti oparům, různým hnisavým bolákům, rána se zhojí mnohem dříve. Zajímalo by mě jestli by jste si nechaly olíznout ránu po operaci, myslím že hojení by bylo také rychlejší, ale zatím k tomu nemám odvahu :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
695
20.6.13 19:53

Po operaci ne, ale když se pořežu nebo tak, tak si to klidně nechám olízat psem a do rána už to ani nebolí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 19:55

No právě s tím mám skvělé zkušenosti, jen by mě zajímalo jestli by do toho některá z vás šla. A proč vlastně po operaci ne?

• Citovat
  • Nahlásit
695
20.6.13 19:56

Protože já byla na operaci s kostrčí, takže bych si od psa zadek lízat teda nenechala :mrgreen: Ale kdyby to bylo na jiném místě, tak by mi to nevadilo, že by mi to pes olízl :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 19:58
@kk94 píše:
Protože já byla na operaci s kostrčí, takže bych si od psa zadek lízat teda nenechala :mrgreen: Ale kdyby to bylo na jiném místě, tak by mi to nevadilo, že by mi to pes olízl :palec:
:mrgreen: tak to chápu ;)
  • Citovat
  • Nahlásit
7662
20.6.13 20:00

8o Tak to jsem asi málo přírodní, ale do podobné „léčby“ bych rozhodně nešla. Bála bych se infekce, obzvlášť pokud se jedná o operační ránu.
Navíc myslím, že pokud má psí lízání vůbec nějaký kladný účinek, tak to není ve slintech samotných, ale v mechanickém působení jazykem, čili jedno olíznutí by nejspíš nestačilo. Musel by hafan zamakat trochu víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
20.6.13 20:01
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem diskutujícím. Je známo, že psí sliny působí hojivě proti oparům, různým hnisavým bolákům, rána se zhojí mnohem dříve. Zajímalo by mě jestli by jste si nechaly olíznout ránu po operaci, myslím že hojení by bylo také rychlejší, ale zatím k tomu nemám odvahu :oops:

slyšela jsem to, ale nikdy jsem na to taky neměla odvahu. Po operaci bych do toho asi nešla… Ale třeba to někomu pomohlo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
20.6.13 20:03

Když jsem měla stehy na dlani, tak mi to pes ( NO )nejenom olízl, ale bravurně mi vytáhl i stehy, úplně jemně, předníma zoubkama že jsem o tom ani nevěděla ( bohužel druhý den po operaci ) ten zelený provázek tam byl podle jeho mínění jaksi navíc. Doktor pak koukal dost vyjeveně, že mi pes vyndal stehy dřív než on :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
20.6.13 20:04

Já si jednou nechala olízat opar, ráno to bylo ještě horší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 20:15
@111verunka111 píše:
Já si jednou nechala olízat opar, ráno to bylo ještě horší :lol:

Fakt :D u nás to teda pomáhá fakt na všechno, hlavně dcerka je věčně domlácená a jednou měla takovou hnusnou tržnou ránu, pořád se jí to rošklebovalo, tak jsem pustila do akce psa a do dvou dnů se jí to krásně stáhlo :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
25258
20.6.13 20:16

Malé ranky si klidně olíznout nechám, po operaci bych si ránu olíznout nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
20.6.13 20:16
@Bersaba píše:
Musel by hafan zamakat trochu víc.

teď se tu řežu, páč jsem si představila, jak hafan maká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
20.6.13 20:26

Fenka u nasich mi občas v nestrezenem okamžiku lize rozskrabany ekzem. Ale dobrovolně bych se psem olizovat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
20.6.13 20:35

Mě když olíže fena zdravej nos, tak si ho pak tejden léčím na jakousi vyrážku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
20.6.13 21:09
@kk94 píše:
Protože já byla na operaci s kostrčí, takže bych si od psa zadek lízat teda nenechala :mrgreen: Ale kdyby to bylo na jiném místě, tak by mi to nevadilo, že by mi to pes olízl :palec:

Třeba stehy po nástřihu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat