Olpinat 5mg(Olanzapin) berete někdo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.5.22 05:41

Olpinat 5mg(Olanzapin) berete někdo?

Ahoj, trpím ocd a místo Quetiapinu na spani jsem dostala Olpinat. Z Quetiapinu mě bolela totiž hlava. V letáku Olpinatu je napsané, že se tím léčí schizofrenie, tak mě to kapku děsí. Berete prosím někdo tento lék a jak ho snášíte? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7160
10.5.22 07:10

Quetiapin se taky používá na léčbu schizofrenie. Léky se běžně používají na různé indikace, záleží na dávkování, takže z toho strach mít nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5037
10.5.22 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj, trpím ocd a místo Quetiapinu na spani jsem dostala Olpinat. Z Quetiapinu mě bolela totiž hlava. V letáku Olpinatu je napsané, že se tím léčí schizofrenie, tak mě to kapku děsí. Berete prosím někdo tento lék a jak ho snášíte? děkuji

Ahoj, taky mám OCD mimo jiné, Quetiapin beru teď asi po čtvrté už a Olpinat jsem brala 5 mg a 10 mg, ale ono se po něm může hodně přibírat na váze, na mě taky tak působil, několik kg nahoře za 14 dní, tak jsem ho vysadila po dohodě s Dr. Jiné NÚ jsem neměla, na spaní docela dobrý, tlumí tak nějak. Neboj, ono se dnes dává vše možné i na jiné diagnózy, než je uvedeno v příbalovém letáku, navíc 5 mg je ta nejnižší dávka myslím. Každopádně držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
10.5.22 12:01
@Lollitka píše:
Ahoj, taky mám OCD mimo jiné, Quetiapin beru teď asi po čtvrté už a Olpinat jsem brala 5 mg a 10 mg, ale ono se po něm může hodně přibírat na váze, na mě taky tak působil, několik kg nahoře za 14 dní, tak jsem ho vysadila po dohodě s Dr. Jiné NÚ jsem neměla, na spaní docela dobrý, tlumí tak nějak. Neboj, ono se dnes dává vše možné i na jiné diagnózy, než je uvedeno v příbalovém letáku, navíc 5 mg je ta nejnižší dávka myslím. Každopádně držím palce.

Ahoj, diky za reakci. Toho přibirani na váze se obávám, kolik jsi přibrala za ty dva týdny? Já teď vůbec nemám chuť k jídlu jak se mi zhoršila psychika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5037
10.5.22 13:25
@Janinka 90 píše:
Ahoj, diky za reakci. Toho přibirani na váze se obávám, kolik jsi přibrala za ty dva týdny? Já teď vůbec nemám chuť k jídlu jak se mi zhoršila psychika…

Ahoj, no přibrala jsem něco v rozmezí 3-5 kg, což je dost hrůza u mě a nechtěla jsem v tom přibírání pokračovat. Kamarádce ho dávali na anorexii. Ale nemusí přibrat každý, jen já k tomu mám po lékách prostě sklony. Teď naopak, jak je mi blbě, tak se přejídám a pořád si přeju, aby se to přehouplo do nechutenství, protože mám nadváhu, no možná už skoro obezitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
11.5.22 09:41
@Lollitka píše:
Ahoj, no přibrala jsem něco v rozmezí 3-5 kg, což je dost hrůza u mě a nechtěla jsem v tom přibírání pokračovat. Kamarádce ho dávali na anorexii. Ale nemusí přibrat každý, jen já k tomu mám po lékách prostě sklony. Teď naopak, jak je mi blbě, tak se přejídám a pořád si přeju, aby se to přehouplo do nechutenství, protože mám nadváhu, no možná už skoro obezitu.

Já taky váhu řeším. Po porodu vážím méně než před otěhotněním :mrgreen: tak nechci být tlustá, vždycky jsem byla stihla. K jídlu se ted ale vyloženě nutim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat