Reklama

Omdlení - musím do nemocnice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 13:38
omdlení musím do nemocnice?

Dobrý den mám dotaz. Poslední dobou se mi hrozně motá hlava a mámdost nízky tlak zjm po noční. Párkrát se mi stalo že jsem to málem nerozchodila. A nedávno jsem si musela v obchodě dřepnout. tma před očima, bušení srdce. Mám strach že když třeba omdlím v práci nebo něco odvezou mě do špitálu. To bych asi nechtěla. Jak to ovlivnit? nízký tlak asi nic moc. Má s tím někdo zkušenost? Jak reaguje okolí když sebou seknete?

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 13:45

Často jíst a pít, nosit s sebou colu a něco malého k jídlu… A jinak se s tím naučit žít, je to můj společník už od 15 let. A jinak jsem sebou sekla jednou, v tanečních, od té doby to poznám a včas si sednu, i kdyby to mělo být v tramvaji na zem. A okolí, no v těch tanečních mě zachytil partner, v tramvaji občas někdo nabídne místo k sezení nebo doprovod, jindy blbě koukají nebo že mě nevidí. Tu a tam má někdo blbou připomínku, toho pak posílám do háje, ale jinak je mi to celkem fuk, umím to zvládnout sama a co mi myslí okolí je mi kor v tu chvíli u zadku.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 27.08.18 13:52

No,navštívila bych obvoďáka,zda se opravdu jedná o nízký tlak. Ten ti i zároveň poradí co a jak. Nízký tlak se bohužel léčit nedá,ale dá se zvyšovat. Hlavně je důležité hodně pít.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 27.08.18 13:57

Já jsem jednou omdlela v práci a do nemocnice jsem jela, tlak jsem měla tak nízký že bych sama nedošla vůbec nikam. Prostě tma a už sem byla na zemi. Dostala jsem dvě kapačky a cca po třech hodinách jsem šla domů. Jestli máš strach že se jedná o něco vážnějšího než nízký tlak tak si radši skoč na vyšetření a budeš vědět víc.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 27.08.18 13:57

Pokaždé když jsem sebou sekla, tak se mnou byl manžel, který tyhle věci nesnáší zrovna dobre a vola záchranku. Takže v nemocnici jsem skončila vlastně vždy. Předchází se tomu špatně, alespoň u mne - jak radi holky hodně pít a hned si sednout. Klidně venku na zem, to je fuk, stejne na te zemi jinak skončíš. Nicméně kdybys trvala na svém, tak proti tvé vůli te nikdo nikam nepoveze

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 13:59

Také se mi často točí hlava a mám pocit na omdlení. Dřív jsem sebou i čas od času sekla, ale teď už dokážu vypozorovat, když se mi jen motá hlava a kdy bych opravdu omdlela. To si musím okamžitě dřepnout, ať jsem kdekoliv. Okolí nějak neřeším. Známí ví, že jsem padavka :lol: Už jsem seděla v autobuse, v obchodě,…na­posled, co jsem omdlela jsem vycházela z práce, zavřela za sebou a natáhla jsem se hned na to. Ještě jsem si dala do hlavy o výlohu. :roll: :lol: Když mám možnost, jdu se nachvilku natáhnout, napiju se, ale jinak to nijak neřeším. Jinak, do nemocnice jsem kvůli tomu nikdy nejela, ani jako dítě a to jsem často omdlévala na soustředěních, ve škole…nevidím důvod, proč volat záchranku.

Příspěvek upraven 27.08.18 v 14:03

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 27.08.18 14:00

Zajdi k obvodnímu lékaři, nech si změřit tlak, případně natočit EKG a udělat základní odběry. Pokud bude vše OK a příčinou bude opravdu nízký tlak, tak je třeba se naučit s tím fungovat. Dostatek tekutin, klidně můžeš víc solit. A dobře funguje pohyb, začít lehce sportovat - rychlá chůze, běh, kolo, plavání…případně lehce posilovat. A pak samozřejmě vyvarovat se tomu, co Ti vadí. Takže zvedat se pomalu, nikde dlouho nestát. Můžeš zkusit kompresní podkolenky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 17:08

Budu muset k obvodákovi zajít. Mívám i časté extrasystoly nebo náhlé tachykardie. z ničeho nic mi začne šíleně bušit srdce ale tak dvě trři vteřiny a dobry. Jsem zdravotník, tak možná mě začíná zmáhat ta směnnost. nevím no… ale každopádně je to nepříjemné.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 27.08.18 18:32
@Anonymní píše:
Budu muset k obvodákovi zajít. Mívám i časté extrasystoly nebo náhlé tachykardie. z ničeho nic mi začne šíleně bušit srdce ale tak dvě trři vteřiny a dobry. Jsem zdravotník, tak možná mě začíná zmáhat ta směnnost. nevím no… ale každopádně je to nepříjemné.

Tak jestli děláš někde v nemocnici tak si rovnou domluv vyšetření na interně. A nech si udělat EKG holter., nabrat i štítnou žlázu. A možná pokud tam budou jen extrasystoly a nebude tam nějaká arytmie tak je přestaneš vnímat. Ono totiž ty extrasystoly člověk vnímá tím víc, čím víc se na ně soustředí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 21:53

Dekuji ;) zajdu radeji k dr. nez sebou nekde plwsknu. z toho mam hruzu :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama