Omluva svědka u soudu

Anonymní
22.9.21 06:10

Omluva svědka u soudu

Zdravím prosim nemate nekdo zkusenost s omluvenim svedka u soudu? Byla jsem predvolana jako svedek k soudu ale kvuli pracovnim zalezitostem kde si predvolavaji me jako za firmu v pripadu na kterem jsem drive cca pred rokem pracovala. Posilala jsem v dostatecnem predstihu omluvu k soudu ze na pripadu jiz nepracuji a resi ho jiny zamestnanec a ja sem aktualne na materske a pripad uz si stejne nepamatuji. Uz je to mesic a od soudu neprislo zadne vyjadreni. Mam to tedy brat ze je to vyreseno a nemusim tam chodit? Nebo soud musi poslat nejake vyjadreni k omluve?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20548
22.9.21 06:29
@Anonymní píše:
Zdravím prosim nemate nekdo zkusenost s omluvenim svedka u soudu? Byla jsem predvolana jako svedek k soudu ale kvuli pracovnim zalezitostem kde si predvolavaji me jako za firmu v pripadu na kterem jsem drive cca pred rokem pracovala. Posilala jsem v dostatecnem predstihu omluvu k soudu ze na pripadu jiz nepracuji a resi ho jiny zamestnanec a ja sem aktualne na materske a pripad uz si stejne nepamatuji. Uz je to mesic a od soudu neprislo zadne vyjadreni. Mam to tedy brat ze je to vyreseno a nemusim tam chodit? Nebo soud musi poslat nejake vyjadreni k omluve?

co tam pro jistotu zavolat? Protože oni chtějí mluvit s tebou, ne s kolegou nebo kýmkoli jiným, ale s tebou…
Zavolej soudci a domluv se s ním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
22.9.21 06:35

Taky jsem se omlouvala u soudu jako svědek protože jsem měla před porodem a bylo to asi 5h vlakem. Nic nepřišlo, tak jsem tam volala a paní mě řekla, že ok že na tu omluvu nijak nereagují, ale stejně mě pak předvolali znovu. Taky jsem v té firmě už několik let nepracovala a vůbec si na to nepamatovala. Pak jsem se omlouvala ještě jednou když sem kojila a nakonec mě povolili výslech přes videohovor u soudu v místě bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
22.9.21 06:42

Byla jsem předvolána 2× a 2× se omluvila písemně (bydlela jsem v zahraničí) a nic mi nepřišlo. Zajímavé je, že se ten případ týkal přímo mé osoby a nepřišlo mi ani konečné vyjádření… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
22.9.21 06:44
@Anonymní píše:

Jak „za firmu“, to by bylo předvolání účastníka. Když máš předvolání jako svědek, některá ze stran v řízení tvrdí, že jsi byla u něčeho nebo věděla o něčem, co se Tvou výpovědí má prokázat. Že už tam nepracuješ, nehraje roli. Předvolání platí, pokud ho soud nezruší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
22.9.21 08:00

Před pár lety jsem to taky řešila. Zavolala jsem přímo na soud a řekla důvody proč nemůžu přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5951
22.9.21 08:02

Že si „nic nepamatuješ“ není pravda, vždy si člověk „něco“ pamatuje
a i kdyby ne, tak to musí být zaprotokolováno a ne jen na cáru papíru „omluvenky“… Určitě si tam zavolej, protože za nedostavení se svědka na předvolání soudu hrozí pořádková pokuta až 50tisíc Kč a to jistě nechceš ;)
nemyslím ale, že ti řeknou, že taková omluva stačí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 08:29

Soud vás predovalava protože jste v době o které soud jedná měla s předmětem jednání nějakou vazbu. To může být i několik let stará věc. To ze si nepamatujete, a ve firmě nepracujete neni důvod k omluvě. Nemoc vase či dětí důvodem samozřejmě je. Soud si vas predvola znovu. Myslím, že můžete písemně soud požádat, aby vás jako svědka vyškrtl, protože… Soud pak může vyzvat navrhovatele (tu stranu, která vas jako svědka povolala), zda na vašem svědectví trvá. Pokud ano, budou vas zvát. Můžou vas i vyslechnout u vas doma, k tomu ale soud obvykle svolí pouze i imobilních svědků.

• Citovat
  • Nahlásit
602
22.9.21 21:44
@Anonymní píše:

Ty důvody mi nepřipadají jako opodstatněná omluva k předvolání k podání svědectví. Je tedy možné, že v mezidobí kontaktoval soud účastníky a ti na tvém výslechu netrvají, ale radši bych si to ověřila. Tvoje povinnost je se k soudu dostavit a podat výpověď, i kdyby měla znít, že si nic nepamatuješ. Jinak maříš soudní jednání, za což samozřejmě můžeš dostat pokutu. Opravdu na ten soud zavolej nebo napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat