Omocnění štítné žlázy, teploty?

Anonymní
13.4.21 14:51

Omocnění štítné žlázy, teploty?

Zdravím vás všechny.
Téma zadávám anonymně, nechce se mi tady veřejně řešit můj zdravotní stav.
Na alergologii/imunologii mi před rokem a půl zjistili reaktivaci mononukleózy, kterou jsem údajně prodělala v dětství (nevím o tom, ale protože jsem mívala právě v dětství časté, někdy i hnisavé angíny, tak je to samozřejmě možné), dnes je mi 30+.
Dále mi zjistili hodně protilátek proti vlastní štítnici a dva hlavní ukazatele, které rozhodují o tom, zda mi štítná žláza funguje vyšly takto: TSH normální hodnoty blížící se k těm hraničním, Ft4 úplně v normě.
Byla jsem odeslána na endokrinologii. Dělaly se znovu krevní testy a ultrazvuk. Ten vyšel dobře. Krevní testy Ft4 v normě, TSH úplně normální, hodnoty protilátek vysoké.
Před třemi týdny na endokrinologii kontrola, teď budu chodit každého půl roku preventivně na testy + ultrazvuk.
Ultrazvuk opět dopadl dobře, protilátky mi už doktorka ani nekontrolovala, prý je budu mít vysoké celý zbytek života, Ft4 v normě, TSH teď opět blížící se k hraniční hodnotě.
Endokrinoložka říkala, že na prášky to zatím není, což jsem ráda, nechci brát léky, pokud to opravdu není nutné.
Moc mi jako člověk nesedla, moc toho neřekne, každé slovo, abych z ní páčila.
Mám tedy poruchu štítné žlázy?
Další můj problém je, že mám už 3 měsíce mírně zvýšenou tělesnou teplotu. Měřím se rtuťovým teploměrem, který je nejspolehlivější.
Ráno, když je teplota údajně nejnižší, tak mám pravidelně 37, někdy 36,9 a to jásám, protože to je zázrak.
V 18:00 hodin, kdy je teplota údajně nejvyšší, mám pravidelně 37,2.
Jsem věčně nervózní, protivná, unavená.
Endokrinoložka říkala, že ty moje lehce zvýšené teploty nemůže způsobovat autoimunitní onemocnění štítné žlázy.
Volala jsem trochu vyděšená svojí praktické doktorce, ta říkala, že může.
Máte s tím někdo zkušenost? Máte někdo zkušenost s tím, že stálé, mírně zvýšené teploty může způsobovat i reaktivace mononukleózy? Proto jsem ji taky zmínila.
Doktorka mě radši chtěla objednat na celkové krevní testy kvůli těm teplotám, já, blbec, jsem si ještě nenašla čas, ale vím, že jí budu muset zavolat a co nejdříve to řešit.
Jen jsem se tady chtěla zeptat, zda někdo neřešíte stejný problém - autoimunitní onemocnění štítné žlázy x teploty, reaktivace mononukleózy x teploty.
Mám tedy vůbec onemocnění štítné žlázy, když hodnoty TSH jsou v normě - hraniční, Ft4 v normě?
Děkuji za rady, zkušenosti a za to, že jste přečetli do konce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31108
13.4.21 15:13

Autoimunitní zánět SŽ jsem prodělala, aniž bych to tušila. Beru jen Letrox, neni to žádný driák a každých půl roku kontrola. Utz dělá jen ob návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28456
13.4.21 15:25

Dcera ma autoimunitní zánět st. zlazy a mela k tomu zvysene teploty. Mononukleózu taky jako dítě skrytě prodelala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 16:46
@vokishka píše:
Dcera ma autoimunitní zánět st. zlazy a mela k tomu zvysene teploty. Mononukleózu taky jako dítě skrytě prodelala.

Dcera je prosím ještě dítě nebo dospělá? Měla jen zvýšené protilátky nebo i vysoké hodnoty TSH a Ft4? Jak měla teploty zvýšené? Řešila to doktorka nějak? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
28456
13.4.21 16:51
@Anonymní píše:
Dcera je prosím ještě dítě nebo dospělá? Měla jen zvýšené protilátky nebo i vysoké hodnoty TSH a Ft4? Jak měla teploty zvýšené? Řešila to doktorka nějak? Děkuji.

Začalo to v 15, od té doby je na léčbě i tak mívá běžně přes 37. Už nevím, co měla za hodnoty, prostě nám řekli, že má autoimunní thyerotitidu, bere Euthyrox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat