Problémy se spánkem na mateřské

69
13.4.21 00:08

Problémy se spankem na materske

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo podobný problém. A jak jste to vyřešili…
Jsem na mateřské. Dceři je rok a pul. A já místo abych padla vyřízena vecer/v noci do postele, tak mám problém proste usnout. Spánek neprichazi…Vstávám kolem 9h ráno s dcerkou a v noci si jdu lehnout kolem půlnoci, jedné hodiny a nic. Prostě se převaluju hodinu i 2 v posteli a ne a ne usnout. Nakonec si vezmu nějaký bylinky na spaní…Přičítám to tomu, že nejsem před spaním unavená. Přes den únavu pociťuju, ale jak si dám sprchu a odpočívám, když mi malá usne, tak mě najednou unava opustí a já cumakuju do tmy…Jako by tělo najelo na nějakej režim, kdy odpadne lítani kolem malé a má víc energie.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8181
13.4.21 00:25

Nejvyšší čas si pořídit druhý, to usneš hned jak padnes do postele :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.4.21 00:26

JancaS84 :D 😃 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
13.4.21 05:41

Ahoj, já začala “nespat” taky s prvním dítětem. A špatně spím 22 let. Střídá se lepší a horší období. Nepomohlo mi nic. Je to začarovaný kruh a nápor na psychiku. Ale já to přijmula a nespavost je má dlouholetá kamarádka. Bylinky mi nikdy nepomahaly a z prasku mám obrovský respekt, to jsem si vzala když šlo do tuhého. Po čem paradoxně dobře spím je sklenka vina.
Jinak kdo nezažil, nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13471
13.4.21 05:52

@JancaS84 :D jo to je super doporučení a nebo mít super nespavé dítě :lol:

@Danci83 hele spát do devíti je u nás scifi, takže mě napadá jestli nejsi přespaná? Co spánek v poledne? Jinak bych zkusila to co zkouším na naše dítě být víc venku, víc se unavit a nepouštět televizi, telefon. Ale jestli spíš od půlnoci do devíti. Tak spíš devět hodin. To je luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
13.4.21 06:22
@anavi13 píše:
@JancaS84 :D jo to je super doporučení a nebo mít super nespavé dítě :lol:@Danci83 hele spát do devíti je u nás scifi, takže mě napadá jestli nejsi přespaná? Co spánek v poledne? Jinak bych zkusila to co zkouším na naše dítě být víc venku, víc se unavit a nepouštět televizi, telefon. Ale jestli spíš od půlnoci do devíti. Tak spíš devět hodin. To je luxus.

Taky mě napadlo. Nastav si budík na šestou, co vstáváme všichni. :jazyk: Třeba ráno už připrav oběd než malá vstane, o to víc pak budeš mít času pro ni. Nelehej si s ní po obědě. Řekni si, chci raději odpočívat až v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13471
13.4.21 06:29

@krukynka prý šestou :lol: :mrgreen: a všichni :D moje zlatíčko vstává o půl páté :D druhé zlatíčko se budí několikrát za noc a provokativně spí do sedmi :mrgreen: polední spánkem už neznám, ani jsem ho moc neznala. :mrgreen: takže spánek od půlnoci do devíti mj přijde neuvěřitelný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
13.4.21 06:57

Ja mam problem usnout, kdyz jdu spat az o pulnoci. Kdyz jdu v 11, je to jeste v pohode. Pulnoci se proste neco „překlápí“ a nejde to, tak zkus jit driv, ale rano vstavej driv, ne az v devet. Jinak nevim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1844
13.4.21 07:26

Tak pokud nejsi unavená tak to neni problém ne? Usneš ve 2 spíš do 9 to je 7 hodin spánku, někomu to stačí. Já chodim spát o půlnoci a vstávám v 7 - 7: 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
13.4.21 07:31

Podle mě jsi prespana a pres den se málo unavis. Vstávat v 9 je luxus, to bych taky večer jen tak neusnula. Jaký mivate denní program? Co děláš v době spánku po obědě? Ja v dny, kdy třeba kvůli počasí nebo nemoci jsme cely den doma, taky špatně usínám. Když jsme 2 x 3 hodiny venku nebo třeba na X km výletě, tak je to hned lepší. Ale já mám ty děti 3, vstáváme většinou kolem šesté a za cely den se fakt nezastavim. Pri jednom pekne spicim dítěti tu únavu jaksi nemáš kde vzít. Tak si to užívej, do postele bez o hodinu později nebo ráno vstan dřív nebo třeba v době posledního spánku hodinu cvič…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 07:58

@Dorotka101 jojo. Presne tak. Ja mam neurologicke onemocneni k tomu, dcera byla nespave dite. Taky tak 15 let, mozna vic. Zaberou mi jen silne leky, ale taky se jich bojim. Clovek si zvykne, kdyz mu nic jineho nezbyva.

• Citovat
  • Nahlásit
635
13.4.21 09:26

Nespani dobře znám. Co si dát dvě pivka? Po tom usnu na hned :think: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
13.4.21 10:39

Asi Ti staci tech sedm hodin :) zkus ten cas vecer vyuzit a proste delat neco produktivniho nebo si cist, pripravit si treba cast jidla na obed a tak. A ber pozehnani, ze muzes spat do 9ti :) bych driv jak tu nekdo radil nevstavala a proste si uzila, ze muzu byt dyl vzhuru a zkusila toho vyuzit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
13.4.21 11:00

Dyt spis osm hodin.. kde mas tu nespavost? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
13.4.21 11:10

Mam teda opacny problem… Taky mame rok a pul cacorku… A teda vecer padam za vlast.. :lol: Teda, do deviti se u nas v zivote nespalo… budicek mame cca sesta-pul sedma. Lejdy mi spi jen hodku pres den, a tak nemam cas se pres den nejak zrelaxovat… A vecer jde na sedmou do postele, ja si k ni vzdy na chvili lehnu, a vetsinou jsem tuha ja driv jak ona.. :lol: :lol: Vylezu za hodinu rozespala, a kolem devaty-pul desaty musim jit spat, pac jsem vyrizena.. :D
Mozna chodis spat moc pozde, pretazena… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat