Online doktoři

17.3.21 11:11

online doktoři

Maminky, chtěla bych se zeptat, jak řešíte aktuálně nemoci vašich dětí? Jdete ihned k lékaři? Nebo volíte jiné postupy: Volání doktorovi nebo online ordinace? Mám zkušenost s Epediatr - realizují poradenství zdarma, ale jen ve čtvrtek, tak by mě zajímalo, jestli je někde ještě něco a jestli to mají placené?

Děkuji,
držte se :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30626
17.3.21 11:19
@TáňaSová píše:
Maminky, chtěla bych se zeptat, jak řešíte aktuálně nemoci vašich dětí? Jdete ihned k lékaři? Nebo volíte jiné postupy: Volání doktorovi nebo online ordinace? Mám zkušenost s Epediatr - realizují poradenství zdarma, ale jen ve čtvrtek, tak by mě zajímalo, jestli je někde ještě něco a jestli to mají placené?Děkuji,
držte se :mavam:

Naše doktorka normálně ordinuje. V případě každé nemoci vyčkávám, neženu se hned na vyšetření. Jen když se mi něco nezdá. Po internetu bych se teda radit nechtěla. Naše doktorka syna zná odmalička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
17.3.21 11:21

Nejdriv si zavolam svymu pediatrovi… Coz mi prijde logicky jako prvni nejschudnejsi volba. :nevim: Pak podle usudku pediatra k nemu bud s malou dojdu nebo ne.

Příspěvek upraven 17.03.21 v 11:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28051
17.3.21 11:22

Vzdy je lepší zavolat a domluvit se se svou doktorkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 11:26

@Konys Mám zkušenost, že někteří pediatři takto flexibilní nejsou. Ordinuje i mimo pracovní dobu? Co když je něco akutního, jdete na pohotovost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.3.21 11:27

Naše doktorka taky normálně funguje. Když potřebuji něco řešit, vždy nejdřív volám - někdy řekne ať přijdeme (a v tomto případě vždy objednává na určitý čas kvůli koronaviru), někdy řekne ať počkám a malou hlídám, poradí co zatím nasadit, někdy si nechá poslat fotky přes whatsapp a podle toho volí další postup (takto to řešíme když problém jde fotit - třeba rozbitý nos, vyrážka bez jiných příznaků…). Každopádně vždy vše řeším s naší doktorkou, která dítě zná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 11:28

@Russet A jakou v tom vidíte komplikaci? Tu neznalost dítěte? Nebo že toho odborníka třeba neznáte? Náš pediatr k dispozici 24/7 prostě ani teď není, tak mi nějaká alternativa asi přijde fajn. Ale moc mě zajímá váš názor. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30626
@TáňaSová píše:
@Konys Mám zkušenost, že někteří pediatři takto flexibilní nejsou. Ordinuje i mimo pracovní dobu? Co když je něco akutního, jdete na pohotovost?

Při úrazu jsme na pohotovost jeli, ale myslím, že kdybych naší doktorce napsala problém mimo její ordinační hodiny, poradí. Posílám jí občas fotky s dovolené, ona taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1126

Teď byl syn nachlazený, kasel. Zavolala jsem doktorce, ta mi dala léky a pokud by se zhoršilo tak ať přijdeme. Normálně ordinuje jen chce prvně telefonickou konzultaci a podle ní si pozve na přesný čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
17.3.21 11:29

Nechápu proč bych měla nemoci děcek řešit někde po internetu s cizíma lidma když pediatři normálně fungují…?

To už se vážně někteří bojí chodit k doktorovi i s děckem???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.3.21 11:29
@TáňaSová píše:

Samozřejmě pokud je něco vážně akutního, tak na pohotovost. To snad vyhodnotíš jestli jde o něco co počká do dalšího dne na doktorku, nebo jestli je to tak akutní že jedeš rovnou na pohotovost 🙂 případně jestli si nejsi jistá, vždy můžeš na pohotovost nejdřív zavolat a oni ti řeknou 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30626
17.3.21 11:30
@TáňaSová píše:
@Russet A jakou v tom vidíte komplikaci? Tu neznalost dítěte? Nebo že toho odborníka třeba neznáte? Náš pediatr k dispozici 24/7 prostě ani teď není, tak mi nějaká alternativa asi přijde fajn. Ale moc mě zajímá váš názor. :)

Jak jsem psala. Máme tak milou paní doktorku, že by mi jistě poradila i mimo ordinační dobu. Bydlí nedaleko. Posíláme si neformální zprávy, mám fotky jejich vnoučete. Samozřejmě bych neprudila, kdyby to nebylo nutné (naštěstí šlo vždy počkat do rána, syn moc nemarodí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30626
17.3.21 11:31
@PeBa12 píše:
Nechápu proč bych měla nemoci děcek řešit někde po internetu s cizíma lidma když pediatři normálně fungují…?To už se vážně někteří bojí chodit k doktorovi i s děckem???

Jestli ona to není skrytá reklamka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 11:32

@PeBa12 hele setkávám se s tím, že ano. A já se tam popravdě taky nehrnu. A když se mi prostě něco nezdá, tak chci ujistit nějak hned, když zrovna pediatr není k dispozici. Existuje teda taky ulekare a jiné online poradny, co jsem tak hledala, tak mě zajímá, jestli je to opravdu taková blbost, když tam sedí odborníci, asi je to možná někdy lepší, než to řešit v jiném neodborném kruhu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1908
17.3.21 11:33

Komunikujeme přes email. Osobně chodíme pouze v akutních případech :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu