OP pro dítě na počkání?

1256
18.7.15 20:52

OP pro dítě na počkání?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s cestovními doklady pro dítě,,na počkání". Dočetla jsem se, že cestovní pas vyjde na 1000,–Kč, proto bych se chtěla zeptat, zda lze vydat i OP pro dítě na počkání. Jedeme jen na Slovensko, tak by nám občanka stačila. Bohužel jsme dostali nabídku jet za dva týdny, a tak nemáme čas čekat na běžnou vyhotovovací lhůtu a později už manžel nedostane volno :,( Děkuji za Vaše reakce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

163
18.7.15 21:12

@KaCinDa nestačil by udělat pas na počkání, když spěchate :nevim: S občankou neporadím. Dělala jsem OP dětem a trvá to 3 týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
18.7.15 21:38

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.7.15 22:14

@Taciras : aby mohl byt vydán OP na 1 měsíc, musí už byt člověk držitel OP, jako první OP nelze vydat dočasný OP http://portal.gov.cz/…60/4279.html#…
@KaCinDa : nechala bych udělat rychlopas, OP na pockani nedělají a spoléhat na to, že bude do 14 dnů hotový, tak to možná nikam neodjedete. A bez dokladů bych nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
18.7.15 23:35

OP na počkání nedělají, ale většinou to stíhají do 2 týdnů, tak běžte hned v pondělí podat žádost i s dětma, které si tam oni sami fotí + jejich rodný list a váš doklad totožnosti. žádost se nemusí podat v místě spádu, tak klidně na nejbližší úřad. nám to v praze stihli do 9 dní, ale bylo to přelom duben/květen.

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
18.7.15 23:38

Jo a taky jsem měla za 2 tý letět s malou a úřednice koumala, jestli to stihneme, jestli nechci raději ten pas, ale nakonce jsme se domluvily, že si zavolám 2 dny před odjezdem (odletem) a pokud nebude hotový, tak udělají rychlopas. No a on byl už po 9 dnech k vyzvednutí (Praha 4, Cílkova).

• Citovat
  • Upravit
8115
19.7.15 09:08

@monrom : já taky žádala na Praze 4 ( Jilovska ) 19.5. a některé byli hotové za 11 dni, některé až za 15 ( nemyslím ty naše, ale sledovala jsem na jejich portálu kdy budou ty naše hotové a tam je vidět, kdy jsou ty hotové před námi a po nás, naše byli asi za 14 dni )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1256
19.7.15 09:55

Dekuji moc za rady, zkusím tam teda v to pondělí zaběhnout se žádostí o občanku a když to nebude tak uděláme ten rychlopas :) bez dokladů bych si netroufla jet, ještě když ted jsou ty problémy s těmi uprchlíky a všechno mozne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama