Opakovaná punkce uzlíku štítné žlázy

Anonymní
26.5.20 13:13

Opakovaná punkce uzliku ŠŽ

Ahoj holky, už 4 roky mám objevené 2 uzliku na štítné žláze. Hned v lednu 2017 byly punktovany-benigni, bethesda 2. Každý rok jsem na sonu, jednou se dokonce zmenšily. Ovšem v září 2020 o 2mm oba povyrostly. Hned byla provedena punkce, závěr benigni, vše v pořádku, kontrola za 9mesicu. Nyní jdu z kontroly, jeden uzel stejný, druhý objektové také stejný, ale jeden rozměr o 2mm větší. Tak opět punkce, raději 3 odběry z toho jednoho uzlu. Za 14 dní výsledky. Pokud budou ok, budeme dal jen sledovat, jinak se uvažuje ope. Jeden uzel má největší rozměr 11mm a druhý 13mm. Měl někdo také rostouci uzel a je bez ope? A dělali vám někomu taky rok po sobě zas punkci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.5.20 13:36

Mne roste hlavne jeden, chodim na punkci obvykle jednou za dva roky. Zatim bez nalezu a jen mi to par let to sleduji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 13:39

Diky…a berou ti někdy i více vzorků z toho jednoho uzlu?

• Citovat
  • Nahlásit
26.5.20 13:42
@Anonymní píše:
Diky…a berou ti někdy i více vzorků z toho jednoho uzlu?

Myslim, ze brali vzdy jen jeden vzorek. Ale jednou se v nem podloubala jeste jednou a vytahla toho vic, aby se vic zmensil nebo co :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 16:12

Dekuju. Tak přeju, ať uz ti neroste! a ať se vyhneme operaci!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 11:19

Ještě někdo, prosím, s rostoucím úzkém bez operace? Budu vděčná za pozitivní zprávy, potřebuju uklidnit :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.20 08:15

Ahoj, už víš výsledky?
Právě mi volala placici sestra, která má podobný problém. Před 3 roky si našla boulicku na krku, myslela si že je to uzlina, protože byla i hodně nemocná - angíny. Na ORL ale řekli, že je to ze štítné žlázy. Na endokrinologii ji udělali odběry a sono. Odběry v pořádku, na sonu uzel 2 cm. Pozvali ji na punkci a ta dopadla dobře. Měla kontrolu za rok, kdy se uzlík zmenšil na 1,5 cm, pak za rok byl stejný a teď opět po roce a vyrostl zas na 2 cm. Hned ji dělali punkci a musí čekat.
Je jí 25 let a začali se čerstvě s přítelem snažit o miminko, je možný že je už těhotná, jen je ještě brzo na test… Je úplně vystrašená, že ji tu punkci udělali okamžitě (minule ji pozvali asi za měsíc) a co by bylo kdyby to bylo špatně a čekala opravdu miminko. Tak hledám nějaký pozitivní příběh, doufám, že to u tebe dopadlo dobře.
Anonym pro údaje o sestře.

• Citovat
  • Nahlásit
4
17.6.20 15:34

Ahoj jsem na tom podobne, dostala jsem v CARu letrox pred druhym tehotenstvim spis abych mela tip top hodnoty na endo se nejdriv netvarili a nakonec, ze ho mam brat. Chodila jsem na endo jednou za dva roky preventivne, protoze babicka ma stitnou vyndanou a segra spatny hodnoty. No a pul roku po porodu najednou nasli uzel temer 4 cm velky 8o udelali mi punkci, poslali me na CT protoze nevidela konec uzlu a punkce nediagnosticka, po 3 mesicich dalsi punkce a opet nediagnosticky vzorek, zitra jdu na kontrolu jestli se od ledna uzel zvětšil, mam strach uplne silenej co me ceka a co z toho bude. Ty nediagnosticky vzorky me desi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.20 16:48

@lupi86
Držím palce, ať to dopadne dobře. Jinak byste musela na operaci?
Sestra ještě nemá výsledek punkce, zato ma pár dní pozitivní těhotensky test :? Snad to bude v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
4
17.6.20 17:40

Vubec netusim co bude, uvidim zitra co mi rekne ohledne velikosti. Modlim se at neroste. Sestře to dopadne urcite dobre drzim pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 18:08

@lupi86 mužu se zeptat, jak jste dopadla? Sestře napsali dneska jen mail, že odběr byl špatný, že je tam málo materiálu k hodnocení a že za měsíc to zopakuji :( zkoušela se dovolat doktorce, že je těhotná, ale nesehnala ji…

• Citovat
  • Nahlásit
4
18.6.20 19:01
@Anonymní píše:
@lupi86 mužu se zeptat, jak jste dopadla? Sestře napsali dneska jen mail, že odběr byl špatný, že je tam málo materiálu k hodnocení a že za měsíc to zopakuji :( zkoušela se dovolat doktorce, že je těhotná, ale nesehnala ji…

Ja mela dvakrat punkci, 2× nediagnosticky vzorek a dneska jsem dostala zadanku na operaci - odebrání 1/2 štítné žlázy. Myslim, ze sestře to urcite budou hlidat zda se to nezvetsuje. Ale me doktorka rekla, ze punkce se dela s časovým odstupem a po treti mi ji teda delat nechtela: kazda punkce jizvy tu tkáň a muze to udelat vic skody nez užitku. Mozna bych v pripade sestry zvolila jineho doktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 19:23

@lupi86
Tak ať operace proběhne hladce!

Díky za informaci, nevěděla jsem že ta punkce dělá takové škody. Předám to sestře.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.20 17:49
@Anonymní píše:
Ahoj, už víš výsledky?
Právě mi volala placici sestra, která má podobný problém. Před 3 roky si našla boulicku na krku, myslela si že je to uzlina, protože byla i hodně nemocná - angíny. Na ORL ale řekli, že je to ze štítné žlázy. Na endokrinologii ji udělali odběry a sono. Odběry v pořádku, na sonu uzel 2 cm. Pozvali ji na punkci a ta dopadla dobře. Měla kontrolu za rok, kdy se uzlík zmenšil na 1,5 cm, pak za rok byl stejný a teď opět po roce a vyrostl zas na 2 cm. Hned ji dělali punkci a musí čekat.
Je jí 25 let a začali se čerstvě s přítelem snažit o miminko, je možný že je už těhotná, jen je ještě brzo na test… Je úplně vystrašená, že ji tu punkci udělali okamžitě (minule ji pozvali asi za měsíc) a co by bylo kdyby to bylo špatně a čekala opravdu miminko. Tak hledám nějaký pozitivní příběh, doufám, že to u tebe dopadlo dobře.
Anonym pro údaje o sestře.

Ahoj, výsledky už mám a je to benigni, bude se to tedy jen zase sledovat. Dělali mi ji již potřetí a vždy hned. Pokud ji provádí přímo ten endokrinolog, ke kterému chodi, provádí se rovnou v rámci te kontroly, když jr třeba. ale ne všichni endokrinologove ji mohou a umí provést, pak je nutné se objednat nekam jinam. kamaradka takhle chodi třeba skoro každý rok, protože uzel se dr.moc nelíbí, ale zas je škoda brát jinak zcela funkční šž. tak už 10 let sledují a vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.20 21:15
@Anonymní píše:
Ahoj, výsledky už mám a je to benigni, bude se to tedy jen zase sledovat. Dělali mi ji již potřetí a vždy hned. Pokud ji provádí přímo ten endokrinolog, ke kterému chodi, provádí se rovnou v rámci te kontroly, když jr třeba. ale ne všichni endokrinologove ji mohou a umí provést, pak je nutné se objednat nekam jinam. kamaradka takhle chodi třeba skoro každý rok, protože uzel se dr.moc nelíbí, ale zas je škoda brát jinak zcela funkční šž. tak už 10 let sledují a vše v pořádku.

Díky za odpověď, to jsou pozitivní zprávy! Snad to dopadne dobře i u nás. Sestra dnes mluvila s doktorkou a ta tu druhou punkci opravdu silně doporučuje a to i přes to těhotenství, naopak ji o to doporučuje víc.,aby se to kdyztak řešilo včas

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat