Opakované opary u rtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sylva33
Nováček 8 příspěvků 04.10.15 00:06
Opakované opary u rtu

Holky co vám nejvíce pomáhá na opary? Já šla včera večer spát a už jsem cítila svědění asi centimetr od pusy, kde už jsem asi dva krát opar měla. A ráno samozřejmě už puchýřky, koupila jsem si hned náplasti, ale nevím zda se to lepší, dvakrát mi to nepříjde. Plus vidím v tom, že je to chráněný, ale aby byl vidět i nějaký výsledek :)

Reklama

Reklama

Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 04.10.15 00:16

Mě se osvědčilo hned, jak začne svědčit, namazat herpesinem. Druhý den to většinou ještě svědí, tak znovu namažu a na puchýře ani nedojde.
Jinak náplasti jsou dobré, že to omezuje šíření dál.

Sylva33
Nováček 8 příspěvků 04.10.15 00:22

No já jsem i přemýšlela co to způsobuje a asi je to fakt psychickým vyčerpáním+chřipka a ještě jsem vysadila antikoncepci, tak i prý hormonálníma změnama. Vyrojilo se to teda strašně rychle, nebyla jsem na to připravená, tak teď už si to musím vytrpět s puchýřky :(

zoy
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 04.10.15 00:34

Jak člověk jednou chytne opar, tak se mu může kdykoli objevit znovu, když organismus není 100% fit. Někdo je má víc, někdo míň. Ale moje zkušenost je, že jak se mi rozejdou puchýřky, tak to musím pretrpet.

Bebuu  04.10.15 00:47

U me na 100% pomaha Zovirax. Je sice drahej na to jak je malej, ale kdyz jsem citila ze budu mit opar, tak jsem to namazala a byl pokoj :palec:

střepina
Extra třída :D 14821 příspěvků 04.10.15 08:13

Mě náplasti pomáhají, nedám na ně dopustit, neudělá se strup, nekrvácí, nesvědí, nebolí, ale slyšela jsem že někomu nepomáhají, každej jsme jinej, mužeš zkusit tea tree olej, silně vysušuje, klidně mazat každou hodinu, opary jsou známkou snížené imuunity, pul roku jsem brala hlívu ustřičnou a mám ted klid :dance:

Malaga
Generální žvanilka 21337 příspěvků 04.10.15 08:20

Na opar platí -bud ho udusit anebo vysušit. Takže ho „dusím“ mastičkou (třeba Framykoinem, ne kvlůli tomu, že je to ATB, ale že je to mastné) anebo slivovicí či whiskou. Jinak jak píše @střepina mně náplasti nepomáhají…

Sylva33
Nováček 8 příspěvků 04.10.15 08:30

No já to přikládám tak trochu k chřipce, už tři týdny s tím bojuju, chvíli dobrý a pak se to vrátí, ptž všichni okolo taky prskaj, do toho ta vysazená antik. a tak nějak vyčerpání z práce i z prcka. No mě vyskočí opar tak jednou za rok a když už tak už :(..Mám tam teď u náplast už od včera a drží jak víra boží :), chtěla bych si ji vyměnit, ale bojim se, že si strhnu ty puchýřky. Jinak moc děkuju za tipy holky :)

Reklama

SlečnaVeStínu
Kecalka 189 příspěvků 04.10.15 08:33

Vit. B12, zinek a mazak konopnou mastí ihned při prvních příznacích.

andulik8
Kecalka 412 příspěvků 04.10.15 10:00

Ja teda na opary trpim a kdyz se mi udela tak poradne, takze me vybehnou puchyrky a vezmu sterilni jehlu, propicham, prubezne otiram dezinfekci pak promazavam Vectavirem. Jinej postupi nepomaha. Kdyz puchyrky nepropicham, tak se mi opar rozleze treba az do velikosti petikoruny. Kdyz propicham, je malinkej. Je to sice drasticky, ale me to pomaha.

Pínečka
Stálice 94 příspěvků 04.10.15 10:11

Mne hoodne pomohla praskova hliva ustricna v tobolkach. Beru ji 2 roky a predtim jsem mela opar cca kazde dva mesice (vetsinou pred menstruaci nebo pri nejakem stresu) a od te doby jsem ho mela tak max 3×. Naposled tyden pred svatbou. Ale hned jak se objevil, potirala jsem vectavirem :) opar uschnul a do dvou dnu byl uplne pryc. Takze svatba probehla bez oparu :mrgreen:

střepina
Extra třída :D 14821 příspěvků 04.10.15 12:35

@Pínečka taky bych řekla že mi hodně hlíva pomohla, brala jsem s rakytníkovým olejem pul roku, ted jsem si dala pauzu

malapavlinka
Nováček 5 příspěvků 19.01.16 12:30

Teda to je drasťák s tou jehlou :-) ale když to pomáhá. manžel na to dost trpí a jemu pomohl jedině Herpclair gel.

lenkastej
Nováček 6 příspěvků 19.01.16 14:22

Mě pomohla zinková mast, jinak jsem zkusila koncentrát z aloe vera, 3× jsem namazala a měla jsem pokoj. Na každého platí asi něco jiné :D

malapavlinka
Nováček 5 příspěvků 20.01.16 13:40

Mě právě u toho herpclairu je dobré, že funguje ať už si to namažeš v jakémkoliv stadiu. ale konkrétně u oparů je těch babských rad a triků opravdu hodně :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Klára Marušincová přirovnává situaci rodičů k výběru čokolády. "Dříve byly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Andrey: Nejlepší kamarád se na mě kvůli hloupé lži vykašlal

Měla jsem kamaráda, se kterým mi bylo dobře. Trávili jsme spolu hodně času,... číst dále >

Lékař v Rozstřelu: Vakcínu proti chřipce z loňských virů nedoporučuji

Chřipku lze podle psychoimunoneurologa vyléčit za tři dny. "Stačí kombinovat... číst dále >

Reklama