opakované ucpání mlékovodu

Anonymni
24.8.09 14:22

opakované ucpání mlékovodu

Ahoj holky,
můžete mi prosím poradit, kdo máte zkušenosti se záněty prsů.

Minulý týden mě začalo bolet pravé prso, objevila se velká rudá skvrna a zatvrdlé místo, mléko nažloutlé barvy. Teploty jsem neměla, takže jsem se léčila obklady z tvarohu a slivovice a masážemi ve sprše. Odhadla jsem to na ucpaný mlékovod.

Za pár dní to přešlo, ale postihlo to i levé prso a za pár dní opět pravé prso. Dnes je to už desátý den a mě se pořád zdá, že mám mléko nažloutlé jakoby s hnisem. Mléko převařuji a dávám malému, ten neprotestuje a pije.
Chci se ale zeptat, zda není nutné přeléčení antibiotiky a nebo to časem odezní samo.

Nezdá se mi to normální, aby se to takto pořád opakovalo. Co dělám špatně? Poraďte prosím. Mléko odsávám elektr. odsávačkou a dávám malému z lahvičky, protože špatně saje.
Díky moc za rady.

Svatka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

469
24.8.09 20:07

To si teda pekne uzivas, chudino… v jednom obdobi jsem taky mela co chvili tento problem-davala jsem si do podprdy list zeli, pomahalo to zmirnit otok a prcek to za par kojeni vytahl. Preslo to samo, zadna opatreni jsem nepodnikala. Jenom si davej pozor, at mas prsa porad v teple, staci malo(hlavne ted v tom horku, clovek nevi co by jeste vyslikl) a uz je vymalovano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
24.8.09 20:08

Ahoj, taky jsem měla stejný problém. Kolik je miminku? Me to odeznělo po 2 měsíci od porodu. A právě to byl ten kámen urazu - el odsávačka. Ta mě dělala neplechy právě se zánětama. Vyměnila jsem ji za obyčejnou pístovou a už jsem žádný neměla.
Taky se mi zdálo, že mám mlíko ,,jiné'' s tím zanětem. Mudra mi řikala, že to mlíko neohrozí, ale tak divně zapáchalo.
Já ATB brala, protože se nakonec ukázalo, že syna to trochu poznamenalo z toho mlíka. Měl zelené kakání a tak mi napsala (ted nevim název) nějaké, které zaroven přeléčily přes mlíčko i malého.
Ale za pár týdnu byl zánět opět zpět, ikdyž teda mnohem menší podobě a na to stačil ten tvaroh.

Držím palce, at nad tím vyhrajete, je to opravdu nepříjemné -hlavně v těchto teplých dnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.8.09 14:53

To jsem ráda, že to postihlo ještě někoho jiného - nic ve zlém. Už jsem si myslela, že jsem divná.
Vojta má 4 měsíce a první zánět jsem dostala, když mu byly 2 měsíce. A to jsem si právě pořídila pístovou odsávačku, abych si to mlíčko pěkně odsála a zánět ustupoval.
Za měsíc se to opakovalo, tak jsem pořídila elektr. odsávačku, protože mě z té pístové všechno bolelo.
Malý má kakání normální, ne zelené jak píše Kykoušek, tak snad to bude brzo v pořádku.
Aplikuju tvaroh a masáže ve sprše a psychicky se připravuju na další zánět :D Příště ještě vyzkouším ten zelný list.
Už to musím brát s humorem.
Díky moc.

Svatka

• Nahlásit
  • Citovat
8.12.16 22:17

Opakovane ucoavani mlekovodu pri odstrikavani

Vim, ze je diskuze dost stara, ale mohla bychbse zeptat, zda to po nejake dobe prestalo? Take pouze odstrikavam a krmim maleho lahvickou, protoze nechce sat a pred tremi tydny se mi zacaly objevovat zatvrdliny v prsou, ale porad se to opakuje. Do te doby se mi nic takoveho nestavalo a nedelam nic jinak, chtela jsem se tedy zeptat, zda to je jenom prechodne nebo to znamena, ze uz s tim budu bojovat porad… Moc dekuju za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.16 22:19

Jeste jsem se chtela zeptat jak dlouho jsi vydrzela takhle odstrikavat a krmit lahvickou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama