Opakovaný zánět dutin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 17.04.12 10:54
opakovaný zánět dutin

Zdravím všechny,
mého syna poslední rok trápí opakované záněty dutin. Jsou mu 3 roky a 8 měsíců. Marodil s tím minulý rok v květnu, pak kolem Vánoc, znovu v polovině února a dnes odpoledne pojedeme k lékaři a jsem si 99% jistá, že to má zase. Přitom dřív to byl celkem zdravý kluk - do dvou let neměl žádné závažnější onemocnění, ve dvou letech měl antibiotika protože dostal streptokokovou anginu…
Pak byl zase třičtvrtě roku v pořádku - až do loňského jara
Většinou má trochu zvýšenou teplotu, hlas jak kdyby mluvil z nějakého poklopu, občas pokašlává, v noci chrápe. byl přeléčen pokaždé antibiotiky, reaguje na ně dobře, kontrolní rentgen je krásně čistý. Po přeléčení nemá žádné příznaky, ale už tak po 14 dnech dostane zase rýmu, která tak po týdnu zežloutne - i když poctivě smrká a dáváme třeba i Bendovy kapky nebo Pamycon, tak se to postupně zase zvrhne v zánět dutin
Samozřejmě to budu řešit se svou lékařkou, ale zajímalo by mě, jestli se někdo z vás potýkal s něčím podobným a co vám pomohlo?
Minule mi lékařka doporučila použít po přeléčení solux na prohřívání, ale než jsem ho stihla sehnat (používali jsme ho sotva 4 dny :roll: ), už je zase nemocný
podstatná informace je i to, že letos začal chodit do školky - sice jen 4× týdně na dopoledne, ale i to určitě věc zhoršuje…předtím jsme také hodně chodili do kolektivu, ale takové problémy nebyly - zdá se mi, že už je to za hranicí běžné nemocnosti - i když vím, že nástupem do školky začínají děti více stonat.

další věc je, že už potřetí jsem to od něho žřejmě chytla taky, a tentokrát to vypadá že to má i mladší dcerka - 18měsíců :evil:
předem díky za vaše zkušenosti :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mark76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 11:22

Ahoj tak tohle jsme prožívaly i my celé dva roky. Naše nejmladší dcera (dva roky a 4m) tím trpěla od narození. Už jsem se bála, že nebude umět ani dýchat nosem. Chodily jsme snad každých 14 dnů k lékaři a to buď k dětské nebo na ORL. Malá pak z toho dostala zánět středouší. Lékař nás odeslal ve dvou letech na odstranění nosní mandle, protože předpokládal i s dr na alergu, že je to od ní. Nosní mandlu má odstraněnou a rýma ustala na měsíc, pak se vrátila, ale už ne v té šílené hnisavé obludě. Vrátila se rýma z důvodu, že druhá dcera byla nachlazená. Vysvětlily mě, že takto dlouhotrvající rýma má původ z nosní mandle. V ní se zdržují bycily.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 11:29

Tak já měla nejprve angíny, pak často záněty dutina, po vyndání mandlí mi to lezlo na průdušky, záněty nosohltanu a dutin - tak nějak se to pořád střídalo, 14dní klid, 14dní ATB. Pomohl až imunolog, kdy zjistil, že mám plicní chlamydie a ty mrchy se jen tak z těla nedostanou. takže doporučuju nechat nabrat krev na protilátky, jestli je nemá (chlamydia pneumoniae). Pomohlo až 2 měsíce užívání ATB, pak byl nějakou dobu klid - zase se vrátily - zase 2 měsíce ATB a musím to zaťukat, už nějaký rok mám pokoj. K tomu byla vždy zvýšená teplota, únava, trochu zvýšené CRP.

mark76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 11:37

Anonymní to mě ani neříkej, protože já trpím na angíny a to dokonce nesmím ani prochladnout. CRP mám vysoké, ale vzhledem k tomu, že mám i jiné problémy tak se vymlouvají dr. jeden na druhého a ATB jsem měla pětkrát posobě. Teplotu už mám zvýšenou od loňského srpna a přičítají to angíně. Unavená jsem už snad 15let. :zed: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 11:46

Řikam, řešila jsem to od 13let - do 20, než přišel na to, co mi je a trochu se to zlepšilo - před tím jsem lítala na plicní - jako počínající astma, zápaly plic, ORL, urologie atd. a furt si mě jen přehazovali :zed: pak i zazněl návrh na antidepresiva - že deprese se projevují únavou, tak to jsem už byla vytočená a fakt hledala, kdo by mi pomohl. Po antidepresivech by ni bylo asi furt blbě, ale už by mi to bylo jedno, tak by to pro ně bylo snažší :lol: Unavená jsem byla taky hodně, jak od chlamydií, tak i od štítné žlázy. Taky jsem toho měla víc, ale ty chlamydie mohly za hodně. Navíc dost doktorů řekne, že to prodělá kde kdo a řešit to nechtějí - to ano, ale jen u někoho to dělá potíže, pokud nemá dobrou imunitu a já měla aktivní ve všech Ig ( jako aktivní infekce, prodělaná i v chronickém stavu - prostě jen několik let neřešená infekce) CRP jsem měla několik let kolem 40 a teplotu 37 - 37,5, což byla u mě už jako běžná.

mark76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 11:55

Ty jo anonymní, tohle teď právě prožívám a lítám od čerta k ďáblu :pocitac: No tak milým dr řeknu o chlamydiích a nech mě dají konečně dohromady. Díky za radu jsi skvělá :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 12:00

No, moc se neraduj. Oni se často testum brání - kvůli ceně a hlavně málokdo napíše ATB na 2 měsíce v kuse:-/A jak už jsem psala, někteří Dr. to vidí jako normální :zed: píšu jen s čím jsem se setkala, když jsem praktický řikala, že je už beru 2 měsíc, tak nadávala..ale já jsem ráda, fakt mi jako jediný uměl pomoct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 12:02

Jo a jak jsem psala, musí to být z krve, ono z nějakých výtěrů je málo kdy vykultivují.
http://www.chlamydie-chlamidie.cz/…umoniae.html
http://www.chlamydie.info/

mark76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 12:04

Zítra mám další vyšetření u dvou lékařů, až budu něco vědět dám tady vědět :mavam:

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 17.04.12 12:22

u nás je to asi trochu jiné - plíce i průdušky má malý vždycky v pořádku, zánět středního ucha také nikdy neměl - opravdu jde čistě jen o dutiny a žluté rýmy - záněty dutin se začaly opakovat asi 4 měsíce po nástupu do školky - ze začátku celkem držel

nevím, přemýšlela jsem i zda to není tím, že už jsou sliznice asi hodně oslabené a snáz to na něj skočí …jestli by nepomohly hory nebo moře…ale to nejde pořešit tak snadno :nevim: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 12:40

Může to být jen usídlené v dutinách - to, že jsou plicní, neznamená, že musí na plicích být a ne někde jinde.Ale může to být i něco jiného, jen pokud se to bude opakovat, trvala bych, aby Dr.nabral krev a toto vyloučil ;) aby to pak paseku nedělalo ještě jinde.

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 17.04.12 12:47

jj, já myslím že na tom ani trvat nemusím, doktorka si to sama vyžádá, je celkem důkladná…akorát máme smůlu že nám zrovna onemocněla a je tam zástup… :? :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 12:55

No, chtěla jsi jen radu, tak píšu svou zkušenost. Co píšeš, tak mi až tak důkladná nepřijde - dítě má žlutou rýmu, opakovaně záněty dutin a co Dr. dělá - dá ATB. Dělala nějaká vyšetření (kromě RTG ev. prosvícení dutin)? Jaké má po skončení léčby CRP? Je to Vždy opravdu doléčené?

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 17.04.12 13:21

CRP dělala vždycky před…po tedy nikdy…byli jsme navíc na tenhle pátek objednaní na odběr krve a rozbory (to dělá s odstuoem po každém dobraném ATB)
opakované to právě začíná být až teď…kdyby to měl jen dvakrát za zimu tak to není zas až tak zásadní problém vzhledem k tomu nástupu do kolektivu - což je fakt na nedozrálou imunitu velký nápor(obzvlášť když jiní rodiče do školky posílají děti s nudlí běžně a ani to neřeší), navíc je tu i problém že má doma mladšího sourozence, se kterým si ty bacili tak trochu přehazují jak horkou bramboru… :nevim: teď už to jistě zkoumat důkladněji…takže testy a stěry se udělají..

pomohl někomu třeba nějaký preparát na podporu imunity? homeopatikům nějak nevěřím…ale co nějaký ten imunoglukan nebo wobenzym? to jsou asi jen marketingové taháky co? :think: :think: :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.12 13:35

Tak to nejspíš kontroluje a je fakt, že u malého dítěte ve školce rýma není ažtak nic neobvyklého..tak uvidíte, co doporučí příště. Já vyhledala imunologa až po 5 letecha to jsem toho měla rozhozeného už víc a každý měíc ATB :? Wobenzym jsem brala a efekt jsem teda neviděla, Immunoglukan jsem brala pak po léčbě ATB a asi to trochu efekt mělo, ale zkoušela jsem toho víc, tak nevím. Každopádně vždy, když vidím, že na mě něco trochu leze, tak vemu velký dávky vit. C (až 2g denně) a tím to zaženu – beru tak týden. Po druhé léčbě ATB mi bylo doporučeno brát vit. C 1g delší dobu – brala jsem asi 2 měsíce a pak ještě cca 2 měsíce 500mg. Jinak jím od té doby pravidelně i multivitamíny (samozřejmě jím hodně i zeleniny a ovoce). Musím to zaklepat, ale už nějakou dobu mě tohle drží a na mě funguje – občas mám nějaký škrábání v krku – 1–2× do roka, ale to tímhle zaženu a většinou ani ATB nejsou potřeba. Před tím jsem měla i různé Luivacy, Bronchovaxom, nějaký cucací na krk a kde co a to mi připadalo bez efektu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama