opakujici se anginy

74
6.11.07 13:13

opakujici se anginy

Ahojky, chci se zeptat, zda nekdo nemate dobre tipy ohledne posileni imunity. Mela jsem uz v tomto roce asi petkrat anginu a nakonec jsem musela dostat antibiotika. Prvne to bylo na jare a opakovalo se to trikrat po sobe a ted to zacalo pred mesicem a dnes, pet dni po dobrani antibiotika uz me zase boli v krku a je mi mizerne. Vytery mi delali na jare a vse bylo v poradku. Doktorka mi rekla, ze mam oslabenou imunitu a ze mam hodne pit a ze za to muzou dve tehotenstvi rychle za sebou. Ted mi budou delat jeste testy na alergii, nebot na jare mam velke problemy a jeste si mysli, ze muzu mit i alergii na prach. Pak mi jeste doktorka rikala, ze bude nejlepsi odstranit mi mandle, ale neni to v tomto veku nebezpecne? Kazdopadne uz nechci antibiotika brat a nevim,co se mnou, kdyz musim behat okolo mych malych deti a kazdy mesic me to sklati. A minule jsem dokonce na tri dny ztratila hlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7094
6.11.07 13:24

Ahoj,
moje sestra trpěla opakovanými angínami v dětství. Táhlo se to s ní 2 roky, opakovat ročník nemusela jen díky ochotné učitelce, co ji chodila doučovat domů. Rodiče vyzkoušeli vše možné a to jediné a poslední, co pomohlo, byla homeopatika.
Tím myslím návštěvu homeopatky, předepsala jí léčbu a za pár týdnů byl klid. Od té doby na angíny vůbec netrpí :)
S trhání mandlí nevím, jsou na to odlišné názory a každému to určitě nepomůže :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6260
6.11.07 13:24

Ahoj,
mívala jsem hnisavé angíny každý měsíc, bylo to na zbláznění, neustále jsem se cpala nějakými antibiotiky, každý měsíc jsem chyběla v práci, protože se mi k tomu přidávaly vysoké horečky. Nakonec jsem se odhodlala nechat si odstarnit krční mandle a od té doby mám klid. Dokonce ani na předpovědi skeptiků, že se mi to hned vrazí na průdušky, nedošlo. Jsem bez mandlí už 6 let, odstraňovali mi je, když mi bylo 28 a jsem zdravá. Sice po operaci nic moc, ale dnes vím, že jsem udělala dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
6.11.07 13:37

Tak jako malá jsem trpěla na angíny taky. Měla jsem jich x do roka. Ve čtyřech letech jsem byla dokonce v lázních na sedm týdnů ve Zlatých horách. Nepomohlo to. Pak si mě vzal do parády pan primář z nemocnice a napadlo ho (nevím proč) udělat mi rentgen nosních a čelních dutin. A ejhle. Měla jsem tam zánět jak prase, ale jinak jsem bolesti neměla. Tak mi dělali punkce a já od té doby měla angínu až v dospělosti. Ty angíny teda asi můžou mít původ úplně někde jinde, než by člověk čekal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
6.11.07 13:49

Ja mam ztejne zkusenosti jako Bibiana. Opakovane hnisave anginy, nakonec jsem si nechala ve dvaceti odstranit mandle a od te doby pokoj. Odstranovali mi je v lokalnim umrtveni, nebylo to teda rozhodne nic prijemneho, ale taky to bylo uz pred 13ti lety, takze nevim, jak se to provadi dnes. Ale i tak jsem rada, ze jsem to podstoupila. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
6.11.07 17:33

Ahojky, tak já přispěju jednou babskou radou. Manžel trpěl na hnisavé anginy, měl je tak 5-6× do roka a pomohli mu 2 věci 1) přistěhoval se za mnou do hor :D 2) na radu jedné „baby“ udělal následující: když na něj lezla angina, tak si kloktal slivovicí. Důležité je kloktat aspoň 5 min a NEPOLYKAT. Pálí to prý jako čert, ale vykloktal párkrát a od té doby (5 let) neví, co je angína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.11.07 08:57

Ahoj,

u nás na ORL začali nabízet léčbu laserem. Řeší se tím problémy nejen s mandlemi, ale i afty, opary, chronická rýma atd. Jinak já bych si mandle vyndat nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
8.11.07 22:36

angína

Zdravím -asi to máš už vyřešené, tak pro někoho jiného…Jako malá jsem trpěla na hnisavé angíny, v dospělosti se to nezměnilo. Jen bohužel rozlišuji angínu a zánět mandlí ( ono je to v podstatě totéž). Pokud ale nemám horečky (to zaberou jen antibiotika) a začíná mě bolet v krku stačí si udělat klasický priessnitzův zábal (studený namočený šátek obalit krk a na vrch suchý šátek) nechat působit, dokud ten mokrý šátek nenabude teplotu těla), stopangin (ne sprej) namočit na vatové tyčinky a potírat mandle celý den ( a ztahovat ty povlaky), jak jen často to jde ( je to sice síla), střídat s bonbóny proti bolesti v krku. Celé to pomůže k tomu, že se mi uvolní rýma (která mi stéká na mandle a v tom vlhu se mi začnou bakterie hezky množit a tím to vlastně vzniká), začnu konečně smrkat, uvolní se mi nosohltan a za 3 dny je klid.

A k debatě mandle vzít anebo ne. Tvrdí se, že pokud jsou opakované angíny, může docházet k tomu, že se tím zatěžují i játra (vylučují se nějaké jedy (bohužel nejsem lékař:-). Takže mi párkrát dělali testy, zda se to u mě už děje anebo ne.Díky bohu vyšlo vše o.k. Mandle jsem si vzít nenechala. Trochu mě odradilo naše zdravotnictví:-)

Objevuje se to vždy, když jsem přetažená a stačí se mi napít cokoli ledového. (třeba naposledy hned po porodu :-), vypadala jsem s tím šátkem na krku a rýmou jako super matka na porodním:-).

V podstatě chci říct, že ty angíny fakt nemusí být jen mandlemi, (viz ten nosohltan)

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama