Nízký tlak

18
5.11.07 21:18

Nízký tlak

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte také někdo poporodní nízký tlak a jak dlouho po porodu vám zůstal. Dcerce jsou už skoro dva roky a já pořád skoro denně omdlévám. Díky Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
8.11.07 15:36

Katko,
nemám sice „poporodní“ nízký tlak , ale stabilně nižší již od dětství. Párkrát jsem zkolabovala (okolo dvacítky, teď už vím co si můžu dovolit), je mi pořád zima, nemůžu „vyskočit z postele rovnýma nohama“, jsem permanentně lehce anemická (když jím železo v tabletách mám akurát tak černé h… a zácpu).
Rady: červené víno, černé silné dobré kafe, hovězí maso, dostatek spánku, neplašit, nelítat, nestresovat…a být ráda, že nemáš tlak vysoký (jako 95% lidí po čtyřicítce).
S věkem se tlak většinou zvyšuje, takže se to třeba upraví samo. Pokud ti to moc vadí, jdi k lékaři, já jsem dárce krve, třikrát ročně mě proklepnou, změří, otestují, považuju za vhodné být v tomto ohledu pod stálým dohledem.
Teď jsem někde četla, že existuje jediná bylina pro zvýšení tlaku, samozřejmě jsem zapomněla jak se jmenuje, ale v apatyce by ti měli poradit.
Uvař si něco dobrého teplého, vem si hrubé ponožky (já je doma sundávám jen v parném létě) a jdi si s malou hrát.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 11:36

Nízky tlak u dcery

Ahoj holky, potřebovala bych se svěřit a dojít si pro radu. Mám dceru (14 let) a má po mně období nízkého tlaku. Jako malá jsem měla asi čtyři měsíce často nízky tlak a dcera to má teď taky, jenže to snáší hůř jak já :( Má špatné zažívání po manželovi, takže ji často bolivá žaludek a tak, jenže díky tomu tlaku se jí k tomu motá hlava a je jí blivno, nedávno když jsme byly spolu samy doma, se mi rozbrečela u večeře, že to prostě nedojí, že je jí zle.. Je mi jí hrozně líto, jenže s nízkým tlakem se nikdy nic nedělá.. Nevíte jak ji uklidnit, nebo něco? Má domluveno se sestrou, že když jí bude zle, sestra ji zkusí vytočit (jde ji to :lol: ) a zvýší se jí tím tlak, ale né vždy se to podaří a já se na ni nemůžu koukat, jak leží na té posteli, obličej bílý jak stěna a v ruce kýbl.. :( Nemáte někdo něco podobné? Já jako mala to neřešila, protože mi max. tekla krev z nosu, jinak jsem byla relativně OK s tím tlakem :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 11:40

@Anonymni mamca i na nízký tlak jsou léky. S tímto stavem bych šla k dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 11:47

Nízký tlak mám tak nějak pořád, tak těch 80/60 max, jedině v těhotenství jsem měla jakžtakž normální :D Bývám unavenější, při rychlých změnách poloh se mi občas zamotá hlava a udělá černo před očima, ale říkám si, že je to pořád lepší než vysoký tlak - riziko infarktu aj. ischemických chorob. Chce to hodně pohybu, ať se krev pěkně okysličuje, dobrou černou silnou kávu jak tady již někdo zmiňoval, pomáhá mi i zelený čaj a hodně, hodně čisté vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 11:53

@Tichošlápek U dr. jsme právěže byly a ta řekla, že pokud to nepřejde jak to přešlo u mě, máme přijít, ale zatím to tak má asi 2 týdny :nevim: @wampirella Jojo, ven ji tahám, kafe nepije, ale zelený čaj dávám, někdy dobrovolně, někdy nedobrovolně :D Asi můžu jen doufat, že z toho vyroste, nebo půjdu za jinou dr., kdyby se holka horšila :nevim: Jen z toho bývám taková špatná, tuhle nám málem omdlela na nádraží, výlet odpadl, mrzelo ji to :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8902
14.8.17 12:25

@Anonymni mamca A opravdu ma i spatne zazivani? S kolisanim tlaku jsem si taky uzila svoje (nakonec se zjistilo, ze to zpusobovala antiko), kdyz mi hodne klesl bylo mi zle na omdleni a zvraceni, mela jsem pocit, ze je mi zle od zaludku. A zazivanim to nebylo, bylo to tim tlakem.

Chudak holka. Cola nebo Kofola by mohla trosku pomoct.
Ve 14 to muze byt hormonalni nerovnovahou :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 13:16

@cecetka Ano, se zažíváním měla problémy odmalička, vždycky to bylo buď zácpa, nebo průjem, nic mezitím, skončila na čípkách :cert: Teď to má klidnější, ale pořád je taková náchylnější na virózy a tak.. Tabletky zatím nebere, dr. říká, že to je dospíváním a má to po mně (já měla nízký tlak i před porodem, když mi ho měřili potřetí, prohlásili „Paní nemá tlak.“ :lol: ), ale že to zažívání tam taky hraje roli. Kupujeme pepsinu, kofola nadýmá a je jí po ní ještě hůř. Každopádně děkuju holky, někdy ji ráno překecám, ať si dá trochu toho kafe se mnou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
14.8.17 16:01

Mám to samé, pomáhalo mi více solit, káva… pravidelně jíst. Možná slabá káva by mohla pomoct nebo mě na to v pubertě doktorka vyloženě doporučovala i štamprdli něčeho tvrdšího :D

Jinak jsem slyšela, že zelený čaj má v sobě ten jiný druh kofeinu (thein) který naopak tlak ještě snižuje bacha na to 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.17 17:25
@Kejmina90 píše:
Mám to samé, pomáhalo mi více solit, káva… pravidelně jíst. Možná slabá káva by mohla pomoct nebo mě na to v pubertě doktorka vyloženě doporučovala i štamprdli něčeho tvrdšího :DJinak jsem slyšela, že zelený čaj má v sobě ten jiný druh kofeinu (thein) který naopak tlak ještě snižuje bacha na to 8o

Ještě snižuje? Šmarjá.. uvařïm jí černý a bude :mrgreen: Holka je hubená (zase po mně, i když teď to tak nevypadá :lol: ), ale jíst se snaží, má přehnaně rychlej metabolismus, takže má hlad skoro pořád, taky, že skoro porád jí, pokud jí není zrovna zle.. A solit budu víc, aspoň její talíř, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama