Opálení od sluníčka

5429
31.5.18 06:13

Opálení od sluníčka

Ahoj holky. Zajímá mě taková bl. binka; jak dlouho se vytváří opálení? Pouze po dobu na sluníčku, nebo do druhého dne ještě doma? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2088
31.5.18 06:28

Si myslím, že asi i potom :think: :think: kolikrát už se mi stalo, že jsem byla bílá na sluníčku, bílá po příchod domů a za pár hodin najednou spálená a rudá jak rak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
31.5.18 06:36
@sinapis.alba píše:
Si myslím, že asi i potom :think: :think: kolikrát už se mi stalo, že jsem byla bílá na sluníčku, bílá po příchod domů a za pár hodin najednou spálená a rudá jak rak :lol:

Já to právě nikde nenašla a moc dlouho na sluníčku nevydržím… Tak mě zajímalo, jestli mám vůbec šanci… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
31.5.18 06:48

@Borůvka1990 nojo, některým to zahnědnutí holt není dáno, osobně mám každé léto opálená/spálená ramena a ruce, zbytek těla vytrvale bílý :mrgreen: a měla jsem známou, která jezdila každé léto na tři až čtyři týdny do itálie a nenechalo to na ní ani nádech do hněda… ale co, Sněhurka byla jak sejra a zrcadlo říkalo, že je nejkrásnější :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
31.5.18 07:27
@Borůvka1990 píše:
Ahoj holky. Zajímá mě taková bl. binka; jak dlouho se vytváří opálení? Pouze po dobu na sluníčku, nebo do druhého dne ještě doma? :nevim:

Přímá pigmentace (okamžité zhnědnutí) nastupuje bezprostředně po působení světla bez slunečního úpalu. Je vyvoláno zářením UV-A (až do 400 nm) a zůstává zachováno až 24 hodin. Přímá pigmentace vzniká oxidací a pozdějším ztmavnutím slabě zbarveného předstupně melaninu. Teprve souhrou záření UV-B a UV-A – tvorba pigmentu a tmavnutí pigmentu se dociluje dlouhodobě přetrvávající krásné kosmetické zhnědnutí bez spálení kůže.

Více zde: https://www.sunwell.cz/…s-opalovani/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
1.6.18 00:18

Holky děkuju za příspěvky a info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
27.11.19 09:19

Mě třeba opálení ovlivní hodně výběr opalovacího krému. Nejraději mám oleje, protože mám pocit, že jsem po nich více opálená než při použití krému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama