Období " a proč " ? Jak to dáváte ? :D

Linamati
17.5.18 15:06

Období " a proč " ? Jak to dáváte ? :D

Ahojky, mám 2,5 letého syna a už hodně mluví.. a nějak už nevím jak odpovídat na otázky… Mami a co to je? Mami a proč? :lol: takových otázek denně zodpovím tak milion :lol: zažili jste už někdy s dětmi něco na co jste nevěděli jak odpovědět? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
rokris
17.5.18 15:12
@Linamati píše:
Ahojky, mám 2,5 letého syna a už hodně mluví.. a nějak už nevím jak odpovídat na otázky… Mami a co to je? Mami a proč? :lol: takových otázek denně zodpovím tak milion :lol: zažili jste už někdy s dětmi něco na co jste nevěděli jak odpovědět? :lol:
Ŕíkala jsem pravdu. :) A jak tak děti odrůstaly, tak postupně zjišťovaly, že ani já nevím všechno. :D
  • Citovat
  • Nahlásit
Linamati
17.5.18 15:14
@rokris píše: Ŕíkala jsem pravdu. :) A jak tak děti odrůstaly, tak postupně zjišťovaly, že ani já nevím všechno. :D

Právě že já kolikrát řeknu, broučku já bych ti ráda řekla co to je ale bohužel to nevím.. a on se na mě otočí a řekne : a proč to nevíš? Tak se pak podívám třeba na mobil nebo do encyklopedie ale odpověď kterou mu poskytnu mu stejně nestačí :roll: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1749
17.5.18 15:16

Já byla to samé A vím že mojí mámě už z toho hrabalo :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Linamati
17.5.18 15:18
@Denny97 píše:
Já byla to samé A vím že mojí mámě už z toho hrabalo :D :D :D :D

Mě z toho taky šibe ???? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1946
17.5.18 15:18

To obdobi asi nikdy neskonci, ale casem si zvyknes, synovi je 5 a nejvic resi, co je pred narozenim a po smrti, kde konci vesmir a kdy vznikla zeme, apod. Proste na nektere otazky odpoved neznam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
17.5.18 15:20
@Linamati píše:
Právě že já kolikrát řeknu, broučku já bych ti ráda řekla co to je ale bohužel to nevím.. a on se na mě otočí a řekne : a proč to nevíš? Tak se pak podívám třeba na mobil nebo do encyklopedie ale odpověď kterou mu poskytnu mu stejně nestačí :roll: :lol:

Tak na „proč to nevíš“ jsem odpovídala, že ani já vše nevím. A odrhovala jsem to tak dlouho, až to bylo pochopeno. Nijak nahonem jsem odpověď nesháněla. Když zájem trval dýl, tak jsme se k tomu vraceli, no. Co jiného se dá dělat. :)

• Citovat
  • Nahlásit
4329
17.5.18 15:27

To se musí přežít, nic jiného. Ale je to někdy i sranda. Mami a proč máš hlavu? Proč ti nemůžu šlápnout na nos? Proč je to stůl? Proč to není židle?
Jinak u nás vede počasí. Proč prší, fouká, svítí slunko apod. Kupodivu ho uspokojila odpověď o kondenzované vodě, těším se, až to někomu poví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
17.5.18 15:48

U nás frčí otázky…proč se říká vlasům vlasy? A proč vidličce vidlička? Někdy taky opravdu nevím… :) Nejhorší to je před lidma. Proč je pán černý? To vysvětlím, ale lidi poslouchají jak zběsilý a čekají na vyjádření maminky… :cert: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
17.5.18 15:58

U nas zase jednu doby jely dotazy typu, co se stane kdyz spadnu z toho kopce, kdyz sahnu na vcelu, na koprivy, atd :) ale mala chce byt zdravotni sestricka tak asi proto ji to fascinuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
17.5.18 16:07
@Adelka951 píše:
To obdobi asi nikdy neskonci, ale casem si zvyknes, synovi je 5 a nejvic resi, co je pred narozenim a po smrti, kde konci vesmir a kdy vznikla zeme, apod. Proste na nektere otazky odpoved neznam…

Holka tohle taky resi je cca o neco mladší. Před rokem nam zemřel pes na stari a od té doby jede kdy umře a proc atd…ted to podnítil jeste film coco :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
17.5.18 16:17

Jo znam az moc dobre :mrgreen: ja mam ale uz tak pri desate otazce,,nervy" :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
17.5.18 16:53

Právě jedu tohle období podruhé a je to někdy fakt vtipný. Některý otázky jsou fakt legrační. Třeba když se mě dcera ve 3 letech u snídaně zeptala „Mami a jak se řekne anglicky pižmoň??“ Nebo bylo dlouhé období „Proč ukřižovali Ježíše Krista“ :lol:
Teď pro změnu řešíme nedopatřením sebevraždu Kurta Cobaina, kde je krásně vidět genderová odlišnost, zatímco dceru zajímá, proč se zastřelil, místo aby se léčil, syna zajímá jakym typem zbraně se zastřelil :mrgreen: Neni nad to, když odpovídáte bezmyšlenkovitě během řízení auta na otázku „Mami a žije ten zpěvák ještě??“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
17.5.18 17:01

Syn: “Kolik je hodin?” Ja: “Pul šesté.” On: “A proč?”
:zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
17.5.18 17:05

Starší dcera má 4 a otázka „a proč“ jede už dva roky. Mladší 2,5 má „co to je“ i „a proč“.
Když už je toho opravdu moc, tak prostě naprosto vypnu. Jinak to většinou obracím „a co myslíš ty?“, tím se zbavím těch „prověřovacích“.
Mnohem víc jsem alergická na „mamí…“ Tím začínají větu, když něco „nutně“ potřebují a zvládnou to i 20× za sebou. Většinou ve chvíli, kdy se můj zadek dotkne gauče. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama