Reklama

Opar se rozlézá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 15:33
Opar se rozlézá

Dobrý den dcera měla minulý týden olezle rty, v pátek veliký opar, ten už je celkem ok, ale má od dnešního rána další dva na spodním rtu. Prý ji to hodně bolí, ale co na to netuším. Mažeme od čtvrtka vectavirem, jelením lujem (obyč, přírodní) a bere zirtec. Co na to? Děkuji moc.

Reklama

Reakce:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 11.03.18 15:37

Ja si davam uz od prvniho pocitu naplasti na opary copeed jsou drazsi ale drzi dobre a opar se potom nerozleze. Lepim tak jednu naplast na den cca 4dny.Me to vzdycky pomuze. Hodne na opary trpim mam to po mamce, ted jsem tehotna takze herpesin a tak nemuzu ale i tak me moc nepomahal.Za me ta napsat je fakt super.Daji se nalepit i na uz vznikly opar, ne vzdy je mam pri ruce a krasne me to opar zabrzdi.

divine woman
Echt Kelišová 8385 příspěvků 11.03.18 15:51

Tea tree olej nebo Zovirax, to zabírá spolehlivě.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16550 příspěvků 11.03.18 16:19

Rozhodně nemazat jelení lůj, akorát si to pak roznese na další místa. Mně se na rychlé zhojeni osvědčilo - první tři dny nic nadávat. A pak hemagel.

ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 11.03.18 16:39

Já opary potírám tinkturou od Justu - 31 bylin, pálí to jak čert, ale pomáhá. Ničím nemažu, všechny ty krémy z lékáren mi to jen zhoršují a déle se to hojí. Když je nejhůř, vytírám to klasickým peroxidem na zranění, taky to pálí jak čert, ale hojí se to. Ještě lze doma zapudrovat dětským Avirilem, pokud to pořád mokvá, ale mezi lidi se s tím nedá :D Jestli to má poprvé, bude toho asi víc, ten „prvovýsev“ bývá nejhorší, já jich měla tehdy asi 12, hrůza a děs, od té doby to nikdy takové nebylo.

wallace
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 11.03.18 16:59

Doporučuji koupit Kamenec, je to tyčinka určená pro chlapy jako zastavovač krvácení, když se pořežou při holení. Kdysi to poradila jedna gynekoložka. Nikdy mi nic nepomohlo, až tohle. Mažu hned po prvním zasvědění, že opar přichází. Vysušuje, opar se pak Okamžitě zastaví, pripadne ani nerozjede.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 11.03.18 17:02

@wallace o tom jsem neslysela, vyzkousim. :mavam:

kočkadomácí
Povídálka 11 příspěvků 11.03.18 17:17

Taky trpím na opary, zovirax a ostatní přípravky mi nezabírají. Na mě platí zobat béčko a každou chvilku sušit lihem z lékárny.

Halamka
Závislačka 3556 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 17:24

Už se mi moc nedělají, ale když bylo období, tak jsem to řešila náplastí. Přišlo mi, že se i hojí rychleji.
Jinak ten jelení lůj hoďte do koše, pokud byl v kontaktu s oparem.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 4 inzeráty 11.03.18 17:26

Herpesin tablety, ty jsou ale na předpis Ale nici opar přímo v místě vzniku. A nebo očkování proti psovemu oparu, prý s tím mají velmi dobré zkušenosti i u oparu.

Reflex
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 11.03.18 17:37

Pomáhají antivirotika, to bych ale dítěti nedávala. Na opar funguje vypálit, nejlépe propolisem, ten i hojí, ale dá se použít i Alpa nebo nějaký tvrdý chlast :D. Tím se zkrátí mokvající infekční stádium na minimum a udělá se strup. Zpočátku je možné i vypálit a přelepit náplastí na opary, aby se to neroznášelo. Samotné náplasti bez vypálení jsou k ničemu, vlhké hojení probíhá třeba 14 dní a pod tím je to do krve.

j-p
Extra třída :D 11711 příspěvků 11.03.18 17:44

Nejlepší rostlina aloe vera. Natirat a za chvíli je opar pryc. Manzel taky nato trpi.

ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 11.03.18 19:09
@wallace píše:
Doporučuji koupit Kamenec, je to tyčinka určená pro chlapy jako zastavovač krvácení, když se pořežou při holení. Kdysi to poradila jedna gynekoložka. Nikdy mi nic nepomohlo, až tohle. Mažu hned po prvním zasvědění, že opar přichází. Vysušuje, opar se pak Okamžitě zastaví, pripadne ani nerozjede.

To potvrzuji, na opary jsem ho sice ještě nepoužila (protože mám vyzkoušenou metodu výše uvedenou), ale jinak je i na štípance, roztokem se dá kloktat, když bolí v krku, vyplachovat dutiny atd. Je to super věc, doma mi nesmí chybět.

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 11.03.18 20:04

Já zobu Preventan Akut. Když si ho vezmu hned, hodně to zmírní. Dělá se mi obvykle po nějaké skryté nemoci, takže to má dvojí efekt. Mastičky mi na to nikdy nefungovaly a obvykle, když jsem je potřebovala, tak už byly propadlé…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >