Opar u miminka

24964
22.4.09 13:20

Opar u miminka

Včera se mi udělal opar. Máme 5týdení miminko.

Snažím se nedotkout se oparu a miminka. Přesto se bojím, že ho můžu nakazit.

Měli jste někdo stejný problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.4.09 14:15

Dávej si velký pozor, raději bych si to přelepila, nebo chodila s rouškou. Pro tak malé miminko by byla nákaza velmi nebezpečná. Tak hlavně ať je brzo po oparu ať můžeš toho svýho drobečka opusinkovat :D Nepřihlášená Magi.

• Nahlásit
  • Citovat
5579
22.4.09 14:19

Asi neporadim, na opary celkem trpim - mam zvysenou hladinu cehosi co je zpusobuje, ale nikdy jsem kontakt s detma nejak extra kvuli tomu neomezovala. A deti jsou asi po manzelovi, protoze to ode me nikdy nechytly a on taky ne…
Asi zalezi na konkretnim cloveku, jak moc je nachylnej. Byt tebou tak trochu opatrna jsem, prece jen mas hodne malyho prcka, ale rousky apod. uz mi prijdou moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
22.4.09 14:41

Ještě mě napadlo, že je dobrý koupit si v lékárně speciální náplasti na opary. Nevím jak se to jmenuje, ale myslím, že kromě toho, že se opar rychleji léčí, tak i chrání okolí před možnou nákazou.
Nedávno jsem četla článek, jak moc je nákaza oparem pro novorozence nebezpečná, proto bych byla hodně opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
22.4.09 16:43

Právě, že vím jak je to nebezpečné… achjooo

Ráda bych potkala někoho, kdo si tím taky prošel. Ať už to miminko dostalo nebo ne.

Díky všem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.4.09 16:53

Po druhém porodu měla opar Bára. Aneta to nechytla vůbec. Ani neměla problém s tím, že jsem měla afty.

Hrozně to řešili, když jsem byla těhotná, že by to mohl být pro miminko problém (B na to trpí, my ostatní bez oparů taky). Ale už jsem to měla mnohokrát, čili prý se bát nemusím. Větší problém by to prý mohl být, pokud bych s tím vtěhotenství přišla do styku poprvé.

Jinak jsem to nijak zvlášť neřešila, jen samozřejmě nelíbat, po dotyku oparu se umýt, neolizovat dudlík, popř. lahev…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
22.4.09 17:31

Ahoj já na ně trpím,také jsem ho měla malému byly snad 2 týdny ani né .No a mě mudra řekla ,že pokud to nejsou vyloženě ty hnisavé tak jen nelíbat mim,a neolizovat dudlík.Ty naplasti jsem měla nepomáhalo akorát se mi pak rozlely všude,jak to nedýchalo tak se to nehojilo mě pomáhá namzat teetroilem .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
22.4.09 20:56

Já měla opar, jako hrom. V září a ještě dneska mám stopu pěknou. Nijak jsem si pozor nedávala a ani jedno dítko to nechytilo. Ani mě nenapadlo, že by to mohl být až takový problém. Co že by se mohlo stát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.4.09 21:15

já myslim, že u miminka by se mohlo stát asi „jen“ to, že ho bude mít třeba taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
22.4.09 21:20

No já jsem četla, že jedno miminko v Británii po nákaze zemřelo - maminka s oparem je líbala. Akorát jsem nepochopila, jestli to hrozí každému nebo mělo něco s imunitou. Nevíte o tom někdo víc?
Já jsme teď u malé měla taky opar, když měla pár týdnů, ale naštěstí stačila běžná hygiena a obezřetnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.4.09 21:26

no nevim, ale kdyby to hrozilo každému…Bára měla první opar při zánětu dásní a puse plné oparů ve 14m…dost masakr. Od té doby měla opar co měsíc do 2let, od té doby několikrát do roka plus ty afty…

No a pusinkovat dítě, když máš opar … to je dost nezodpovědný, že jo…co si budem povídat…já si na ten případ jinak matně pamatuju, ale podrobnosti právě taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
22.4.09 21:50

No asi je rozdíl 14 měsíců a 11 dní - mám pocit, že to miminko bylo právě ještě novorozenec a něco se mi plete s těmi 11 dny. Jinak vám to ale samozřejmě nezávidím, dost masakr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
22.4.09 21:58
LucaLuca píše:
No já jsem četla, že jedno miminko v Británii po nákaze zemřelo - maminka s oparem je líbala. Akorát jsem nepochopila, jestli to hrozí každému nebo mělo něco s imunitou. Nevíte o tom někdo víc?
Já jsme teď u malé měla taky opar, když měla pár týdnů, ale naštěstí stačila běžná hygiena a obezřetnost.

U te maminky s oparem v Britanii byl prave ten problem, ze ona se POPRVE nakazila kratce pred porodem, tzn. ze sama ani dite nemeli potrebne protilatky a infekce tedy probihala velmi tezce.
Jinak se doporucuje opravdu dite prvni 2 mesice zivota nepusinkovat a dodrzovat prisnou hygienu .
Co ze se muze stat? V nejhorsim pripade dojde k infekci mozku - herpes-encefalitide. Ale tim nechci strasit, ve vasem pripade jiz velmi nepravdepodobne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.4.09 21:59
Hellenka píše:
LucaLuca píše:
U te maminky s oparem v Britanii byl prave ten problem, ze ona se POPRVE nakazila kratce pred porodem, tzn. ze sama ani dite nemeli potrebne protilatky a infekce tedy probihala velmi tezce.
Jinak se doporucuje opravdu dite prvni 2 mesice zivota nepusinkovat a dodrzovat prisnou hygienu.
Co ze se muze stat? V nejhorsim k infekci mozku - herpes-encefalitide. Ale tim nechci strasit, ve vasem pripade velmi nepravdepodobne :wink:

to potvrzuje to, co řekli mě - pokud jsem se s tím již setkala před těhotenstvím, už je to „ok“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
23.4.09 08:36

chápu to tedy dobře, že když jsem měla opar před těhu., tak je malá chráněná???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama